Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba nevvalasztasaban...

A baba nevvalasztasaban mennyire vesz reszt a ferjetek, parotok?

Figyelt kérdés
nevvalasztas, nevkereses, kisbaba neve

#név #nevkereses #kisbaba neve
2013. febr. 19. 18:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Mi fifti-fifti. :) Elsőnél is volt a férjemnek két név, ami nagyon tetszett neki, de végül akkor azt választottuk, ami az én kedvencem volt. Pontosabban ő mondta ki, hogy az legyen. :) Persze cserébe azt mondta, hogy a következőnél ő választ. Szerencsére eléggé hasonlít az ízlésünk mindenben, így nem féltem tőle, hogy olyan nevet választana, ami nekem nem tetszik. :) Második baba végül megkapta a férjem egyik kedvencét. :) Azért ez így fair.
2013. febr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anyács ***** válasza:
Mi anno megegyeztünk! A fiú nevet ő választja, a lányt én :) Persze olyan nevek merültek fel, amik mindkettőnknek tetszettek!
2013. febr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Mi még csak tervezünk.

Nekem is megvannak, voltak a gyerekkorom óta kedvencek.

Egyik elvem volt, hogy a gyerekem nem kapja a szülei nevét, de kb. 3 hete voltunk együtt mikor kiderült, hogy a párom pont az ellentétes nézetet vallja, hogy az ő nevét kapja a fia is, mert már 4 generáció óta öröklődik a név.

Neki az én kedvenc három fiúnevemből kettő nem tetszik, a harmadik elmegy.

Abban maradtunk, hogy a fiunknak első nevet ő, másodikat én választok, míg a lányunknak első nevet én, másodikat ő választhat. Erre ő az első lányunk második nevének az én keresztnevemet választotta, viszont nagyon szépen hangzik az én nagy kedvenc lánynevemmel, úgyhogy már nem is zavar, sőt szerintem gyönyörű névpárosítást választottunk a leendő kislányunknak. A fiú nevekben még bizonytalankodom, én mit válasszak másodiknak, de még van is időnk.

Néha felvetem neki az újabban tetsző fiú és lányneveimet is, és diplomatikusan azt mondja rájuk nem rossz, de majd akkor megbeszéljük, ha aktuális lesz.

2013. febr. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Ujabb nevet irt a listajara, ami nekem "elmegy" kategoria. Legalabbis a vezeteknevhez passzol, ez pozitivum. A jelentese kevesbe tetszik, es a numerologia szerint sem a legjobb (ezt is figyelem). De ez az egyetlen nev a listajan, ami "elmegy" kategoria nekem, igy ugy tünik, megint egy altala valasztott nevben kell kiegyeznem... :(

Csalodott vagyok, hogy egyik lanyomnak sem adhatom a kedvenc nevemet, es mas szempontokbol sem pont egy megfelelöt (numerologia, jelentes...stb). :(

2013. febr. 22. 17:18
 15/17 anonim ***** válasza:
De mért nem hagyja hogy legalább tetszen az a név amit választ, ha már a kedvenced nem lehet? És miért csak ő választhat nem a közös gyereketek? Nem tudsz vele beszélni?
2013. febr. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt nehéz.:D Nekem fiatal korom óta volt egy fiú álomnevem és pont azt a nevet viseli a férjem, aki ráadásul szintén szerette volna, ha az Ő nevét kapja a fiunk.:) Szóval egyikünk részéről sem volt vita tárgya.

A baba neve pedig Arnold, most 12 hetes.:)

Tervezünk még babát és tuti, hogy meg fogunk egyezni, nem akarok én sem önző lenni, mindenképp' megkérdezem majd, hogy neki mi tetszik és együtt döntünk.

2013. ápr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nálunk az elsőnl a lnyunk az lett amit én akartam de rég dédelgetett név volt, a terhesség alatt szeretem bele. A második és a harmadik baba neveit pedig együtt választottuk. A második lány neve az lett amit a férjem az elsőnél szeretett volna, a fiu pedig az...azt is ő választotta.
2013. okt. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!