Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, aki a...

Van itt olyan anyuka, aki a baba születésétől kezdve csak gyest kap? Meg tudtok élni?

Figyelt kérdés
Dolgoztam,de mint kiderült csak 4 órára voltam bejelentve,így többet kapok gyest,mint gyedet kaptam volna. :(((
2013. febr. 20. 12:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudunk megélni. Lehetetlen.
2013. febr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
:(
2013. febr. 20. 12:21
 3/26 anonim ***** válasza:
74%
Sógornőm csak gyest kap, apuka dolgozik, de nem keres kimondottan jól. Megélnek, de csak úgy, hogy a nő részéről a szülők sokat támogatják őket, nem anyagilag, hanem használati tárgyakkal, baba dolgokkal, élelmiszerekkel. Anélkül nem tudnának kijönni egy hónapban a keresetükből.
2013. febr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
82%

Megélünk.

Nem saját házban, lakásban és nem albérletben, hanem anyósoméknál, de teljesen külön háztartásban és teljesen magunkat tartjuk el, nem anyósomék. A közös összegekbe beszállunk, a saját költségeinket pedig teljes mértékben mi álljuk.

A férjem dolgozik. Nem keres baromi jól, sőt az átlagbér alatt keres, de nekünk elég.

Ami miatt könnyebb és ami miatt megélünk, hogy hiába gyesre szültem (később jött össze a baba, mint mikor terveztünk és épp csak akkor helyezkedtem el az új munkahelyen, így nem járt a gyed), de amikor mindketten dolgoztunk és volt pénzünk, akkor elég sokat félretettünk, így nem 0-val kezdtünk neki a babázásnak.

Ha jobban megy, akkor a megmaradt pénzt félreteszem arra az időre, amikor rosszabbul megy.

Nem élünk hú de jól, de nem is nélkülözünk.

2013. febr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
50%

Attól függ apuka mennyit keres. Mert ha hazavisz 200 ezer körül vagy az felett, akkor egész jól meglehet élni.

Ha csak minimálbért keres apa, anya gyest kap meg családit, akkor az, az éhenhaláshoz is kevés.

2013. febr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
51%
Albérletben lakunk, apa vállalkozóként dolgozik, elég rapszodikus a fizetése. Hol kijövünk, hol nem. A család sokat segít, anyagilag is, sajnos muszáj. Egyébként nem menne.
2013. febr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%
én 26500ft gyest kapok, mert előtte tanultam és nekem a minimális jár :) Nem nem tudnék megélni belőle, de az egész családom összefogott, és a férjemnek is jó állása van, így nem panaszkodom.
2013. febr. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben voltam. 4 órában dolgoztam több mint két éve. Kijövünk, szerencsére a férjem jól keres. De a hiteleink miatt túl sok nem marad.
2013. febr. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
82%

Attól, függ a párod mennyit keres? Ön magára a gyerek szükségleteire elég, de semmi másra nem.

De mi az, hogy mint kiderült csak 4. órára voltál bejelentve azért az csak feltűnt, hogy fél fizetést jött a számlára a maradék meg kézbe?

2013. febr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ... nekem is csak gyes fog járni, szóval fel vagyunk készülve..

A párom lakásában élünk szóval hál istennek albérletre nem kell költenünk, amíg a baba meg nem születik kifizetünk minden hitelt, szóval az is nullázódik, (ez rengeteget jelent), én nem dolgozok sajnos már nincs munkám, így csak segélyt kapok jelenleg, a párom pedig olyan 100 körül, hogy haza.

A rezsinket is lecsökkentjük a minimálisra, pl. a tv, internet, telefon csomagot leváltottunk mert 12 ezer helyett fizethetünk kevesebbet is... és a telefon lemondtuk..

A mobil előfizetéseket lemondjuk amire nincs szükség, és a családdal ingyen beszélünk!

Amin csak lehet spórolni kell!

Szóval nagyjából havi 150 ből kell majd kijönnünk, de ha nem lesz hitel meg felesleges kiadások, akkor nagyjából, havi 50 (téli) megy rezsire, a többi meg megmarad! Annyiból ki kell jönnünk úgy gondolom!

Most sem úszunk a pénzben de nem nagyon tudunk félre tenni, mivel inkább a hitelekbe tesszük bele a pénzt, hogy azt letudjuk..

2013. febr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!