Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érti meg, hogy nem?

Mikor érti meg, hogy nem?

Figyelt kérdés

Eljön-e valaha a pillanat, amikor a 10 hós fiam megérti, mi az, hogy nem?

Első gyerekünk, nem tudom, hogy szokott ez történni, egy idő múlva elfogadja? Vagy direkt csinálja, amit nem lehet?

Csak egy példa: felkapaszkodik a sütőn (természetesen nem sütök éppen), és elkezdi tekergetni a gombokat. Rászólok, hogy nem. Leveszem a kezét. Szinte azzal a lendülettel teszi vissza...én meg idegesedek...


2013. febr. 21. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ehhez még nagyon kicsi.Az én lányom 11 hónapos, ugyanez a szitu,de én ezen még nem agyalok.Bár van olyan, hogy felnyúl az asztalra az egérért és még mielőtt mondom neki, hogy nem szabad rám néz. :) Lassan lehet, hogy érteni fogja. Nem tudom:)
2013. febr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Persze egyszer majd amikor felnőttként elköltözik akkor.
2013. febr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Jégtánc ***** válasza:
Mindenhol ez van ebben a korban:) Lánykám 1 éves,felfedezőútjai természetesen mindig oda irányulnak ahova nem szabadna:) Még vissza is néz direkt,vigyorog, és csak azért is...:))Szemfülesnek kell lenni:)
2013. febr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

jaj ez még csak a jéghegy csúcsa. nem még nem érti meg mi is az a nem. de ezen idegeskedsz? mi lesz veled késöbb?


Az ilyen veszélyes dolgokra legjobb zárt tetetni, lehet sütögombokra is kapni, akkor nem tudja eltekerni.

minél kevesebb nemet kelljen használnoid ezért tedd biztonságossá a helyet. virágokat elpakolni, minden veszelyes dolgot felpakolni, elzárni. legyen tere hagyjál neki kipakolós fiókot is azért.


10 hósan semmi képpen sem lehet elvárni, hogy értse a nemet. de ha következetesen mindig nemet mondasz ugyan arra a dologra, és egyetlen egyszer sem negded meg, akkor megtanulja lassan de biztosan.

2013. febr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Sokszor még az 5 évesem is nehezen fogja fel! :)) A 2 évesről nem is beszélve! Na őneki is nehéz a felfogása ilyen téren, bár ő azért még kicsi, de már érti, csak nem akarja!

10 hónapostól ne vár, hogy megértse! És ne idegeskedj, lesz ez még sokkal rosszabb is!

2013. febr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Hát az én lányom már 7 hónaposan tudta mit jelent a nem! Szerintem minden gyerek tudja csak nem érdekli vagy nem mutatja ki! ( hósan már vissza is válaszolt,hogy : DE!!! Azóta se nagyon mondott mást de ezt nagyon tudja!

Ha mondom neki,hogy nem akkor meg azért is csinálja!

2013. febr. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
18 hós fiam mindent "megért" PL: Kakis vagy hoz légyszives pelust! Hol a távírányító keresd meg!? Gyere feküdj le tente van! olyan édes és szófogadó! DE!!! amint meghalja: ne csináld, nem szabad! vissza fejlődik újszülött csecsemővé és néz bambán! :)
2013. febr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, még nem érti meg! :)

Az én 11 hónaposom is a szárnyait próbálgatja, de ez van most rendjén, ennek van itt az ideje.

Annyit tudsz tenni, hogy a lakást akadálymentesíted a számára, tehát lehetőleg csak olyan dolgokat érhessen el, amit megvizsgálhat. A többit időlegesen át kellene helyezni. Így a NEM szót legfőképpen a számára veszélyes helyzetekben alkalmazd. Határozott nem-mel, és elviszed onnan, esetleg le is kötöd egyből a figyelmét valami mással, hogy "nem, veszélyes" (pl amikor a tűzhelyet piszkálja) de "gyere segíts főzni" és adsz a kezébe egy tálat és egy fakanalat pl... Én mindig így csinálom. Az alsó szekrénybe pl csak tálakat szűrőt, meg egyéb veszélytelen de annál érdekesebb eszközt tartok, amit ki is pakolhat, amíg főzök...

Muszáj kreatívnak lenni, kitartás :)

2013. febr. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mikor érti meg? Amikor négysávos autópályán kocsikázhatsz át Párizsból New Yorkba.

Még csak most jön a fekete leves, a 3 éves dackorszakos tombolás, amikor nemcsak visszateszi a kezét, hanem sikoltozós-földön fetrengős dührohamot kap.

Utána jön egy átmeneti nyugisabb időszak hogy ezt kipihend és felkészülj a Nagy Erőpróbára, a gyerek tinédzserkorára, és akkor érted meg azt a mondást, hogy "még mindig jobb ha bepisil, mintha ivarérett", és a középkori kínzóeszközöket nézve a múzeumban a kiállított erényövnél, a deresnél és a kalodánál nem szörnyülködsz, hanem az jut az eszedbe, hogy ezek nem is voltak olyan hülyék....

Csak tini kölke volt a feltalálónak.


Türelem, következetesség, aztán majd elégedetten nézheted hogy letolja azért az unokádat, amit te hiába szajkóztál neki éveken keresztül.

2013. febr. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nekem is 10 hónapos a lányom,néha úgy érzem érti,aztán meg úgy,h a hangsúlyom miatt néz rám olyan elkerekedő szemekkel,mert ugye szigorúan mondom ki:nem,de ő utána csak mosolyog,szóval még nem érti
2013. febr. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!