Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a jó fogkefe ill....

Milyen a jó fogkefe ill. fogkrém? Milyet vegyek elsőre a babámnak? Funkciója a fontos vagy egyenlőre csak, hogy színes legyen és "játsszon" vele?

Figyelt kérdés
2009. szept. 10. 14:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

Ne engedd a fogkefevel jatszani, az nem arra valo!

Kicsi feju fogkefet kell neki valasztani, ha bemesz valamelyik drogeriaba, meglatod, hogy vannak kulonbozo feju, kulonbozo nagysagu fogkefek. Bababoltban is lehet venni nekik. Fogkremet pedig mindegy milyet veszel, valamelyik gyerekfogremet, ez a lenyeg.

A fogkrembol piciket nyomjal csak ra neki! Te mosd a fogat, ne add a kezebe a fogkefet. Az o dolga, hogy kinyissa a szajat, es tartsa a kis fejet, hogy megtudd neki mosni a fogat rendesen.

Mennyi idos a baba?

2009. szept. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
8,5 hónapos. Még nincs foga. Épp most készülődik kibújni és ezért érdeklődöm, hogy készüljek.
2009. szept. 10. 14:41
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem meg add a kezébe, hadd ismerkedjen vele!

Mi 2 fogkefét vettünk neki. Az egyikkel ő "mossa" meg a fogát és közben én is mosom a sajátomat, így látja azt is. Utána megmosom neki én is a fogát. Fontos, hogy ő is próbálgassa, úgy, mint pl: étkezésnél a kanálhasználatot.

2009. szept. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Előző vagyok: szerintem is kisfejű fogkefét vegyél és ne túl keményet. Fogkrémből én az elmexet tartom jónak. Nem kell, hogy ahhoz szokjon, hogy a fogkrém édes és "ízletes". (A fogkrém nem ennivaló :))
2009. szept. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

Szia! Az én kislányom ugyan már 17 hónapos és 11 foga van. Én a DM-be vettem neki (de a Tescoban is lehet kapni) Signal fogkefét és DM-es fogkrémünk van. A fogkefének az alján ilyen tappancs van így mindenhova oda lehet tenni.

Én úgy szoktam, hogy fürcsi közben én megmosom a fogát, és utána a kezébe adom, hogy ő is mosson fogat. (persze inkább rágja meg játszik vele) Szerintem nem baj ha egy picit játszik vele. De hát mindenki másképp látja.

2009. szept. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Szia!fogászaton dolgozom,ajánlom az elmex gyerekfogkrémet,nem baj ha a pici esetleg lenyeli.A lényeg,hogy szokja a fogmosást,ismerkedjen vele.A fogkefe szinte mindegy,hogy milyen,mert mindegyik általában pici fejű viszonylag puha sörtéjű.Ami fontosabb a fogaiknak,ne cumizzon(vagy csak evésre használjátok),ne kapjon cukrot,édes csokit,chipset,ropit,kukacot.Ha már legalább nyolc foga van rágjon minnél többbet,ne pépesítsd a kaját.
2009. szept. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
7 hónapos kislányomnak 4 foga van. Én a DM-ben vettem tanuló fogkefét, amit ujjra lehet húzni. Gyufafej méretű mennyiséget teszek a fogkrémből. Úgy kezdjük a fürdést, hogy először fogmosás. Már tátja a száját. Számomra az volt a lényeg, hogy megszokja a fogmosást, aztán később, ha már ő is tudna vele mit kezdeni, ő is kap a kezébe.
2009. szept. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

A fogkrémre vonatkozóan mindenképpen javasolnám, hogy olyat vegyél, amiben nincs fluorid, mert az méreg!

Rá is van írva a csomagolásra, hogy gyerekek csak felnőtt felügyeletével, max.borsószemnyit használjanak és ne nyeljék le.

(Én eddig egyet találtam, ami jó és finom ízű is, az FLP fogkrémjét. Két felnőttre 2-3 hónapra elég egy tubus.)

Fogkeféről nem tudok nyilatkozni, majd pár hónap múlva...

2009. szept. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
51%
Szia! Egy 1 éves fiucska anyukája vagyok és én is olyan fogkrémet ajánlanék ami nem tartalmaz fluort. Én találtam egy olyat ami 6 hónap- 2 év közötti gyerekeknek van kifejlesztve és fogkefével együtt árulják. A fogkefe nagyon puha,szilikonból készült és "gyűszű" alakú. A Donna gyógyszertárakban keresd, a neve NENEDENT-BABY(német gyártmány). A fiamnak csupán 2 fogacskája van és mi 1 hónapja használjuk, ez idő alatt annyira megszokta, hogy minden reggel mutatja a kis fogkeféjét és kéri a fogmosást.Nekem egy fogorvosnő ajánlotta a terméket.
2009. szept. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hű, köszönöm a sok választ. Elég csak fürdésnél, napi 1 alkalommal megmosni a fogait, vagy inkább minden étkezés után vagy legalább még reggel? Hogy csináljátok?
2009. szept. 14. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!