Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a bilire szoktat...

Mit gondoltok a bilire szoktatásról manapság? Ti mikor szoktattátok bilire?

Figyelt kérdés
Én már egy évesen szobatiszta voltam, ma megkérdeztük a védőnőt, hogy mikor érdemes. Erre azt mondta rá ér az 3 éves koráig amíg nem megy oviba, mert csak stressznek van kitéve ha bilire szoktatjuk hamar. ÉS ezekből lesznek a bepisilős gyerekek, ha hamar leszoktatjuk a pelusról. Én sosem pisiltem be
2013. febr. 27. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Én megvártam,amíg a lányom megérik rá. Ez a "pillanat" 2,5 éves korában jött el. Májusban 2 hét alatt szoba és ágytiszta lett, ágyba pisi max 2x volt, szeptmbertől pedig ment oviba. Ő egyébként kihagyta a bilit, rögtön a wc-re szokott.
2013. febr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A szobatisztasághoz meg kell érnie idegrendszernek.

Teljesen felesleges erőltetni, mert csak a problémák lesznek belőle. Ha TUDATOSAN vissza tudja tartani a pisit, kakit, ha szól hogy pisilni/kakilni kell, akkor érett meg rá.

Felesleges azt nézni, ki, hány évesen/hónaposan volt szobatiszta. Ezt nem lehet örökölni, ez nem hajlam, hanem érettség kérdése. Minden kicsi más és más.

2013. febr. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Annak idején, amikor én gyerek voltam, akkor "divat" volt egy évesen szobatisztának lenni. Én mégis 2 évesen lettem, teljesen magamtól. Anyukám sosem ültetett órákra a bilire, egyik este közöltem vele, hogy nem kell pelus. És onnantól nem kellett. Én most ugyanezt az elvet próbálom követni. A lányom 2 éves, nem igazán érdekli a dolog. Nem ültetem rá, és szórakoztatom órákig, csak hogy pisiljen. Elől van a bili, ha akarja, előveszem a wc szűkítőt is. De ha nem pisil, akkor nem pisil. Eddig sosem sikerült neki, pedig rá szokott azért ülni. Elég értelmes gyerek, majd ha érdekli, akkor szólni fog úgyis.
2013. febr. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor, amikor idegrendszerileg érett rá.

És nagyon sok gyerek régen azért volt 1 évesen szobatiszta, mert akkor mást tartottak szobatisztaságnak és nem azt, amit most annak tartanak.

Most azt jelenti, hogy valaki szobatiszta, hogy felismeri a pisit és a kakit, felismeri magát az ingert, azt időben jelezni vagy mondani tudja és vissza is tudja tartani, amíg bilire vagy wc-re nem kerül. Erre egy 1 éves gyerek nem képes. Régen fogták a gyerekeket és kivitték a szabadba pucéran és oda végezte a dolgát, ahová akarta, ha meg bent voltak, akkor bizonyos időközönként ráültették a bilire és belesikerült, de sokszor semmi tudatosság nem volt benne.

Nekem ezt a védőnőnk mondta, akinek 30 éves védőnői tapasztalata van, hogy régen sem voltak 1 évesen szobatiszták a gyerekek. Nem mondja, hogy nem volt ritka kivétel, lehet te is ezek közé tartozol, de manapság ez egyáltalán nem jellemző.

Ugyanis manapság 2 éves kor a legkorábbi, amikor is teljesen szobatisztává tud válni egy gyerek. Annál előbb nem általános. Kivételek mindig vannak, de nem jellemző, hogy ennél előbb szobatiszta lesz egy gyerek.

És egyébként igen, 3 éves korig elvárás, hogy szobatiszta legyen egy gyerek.

2013. febr. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Másfél évesek voltak az ikerfiaim, amikor elkezdtek szólni, ha kakiltak. Csak odajöttek, és mutogattak a pelusra, mondták, hogy kaka. Azt hittem, hogy most aztán beindult a dolog, hamarosan szobatiszták is lesznek. Na ja! :D


Wc- szűkítőt próbáltam nekik szorgalmazni, megmutattam, hogy működik a wc, na mondom, ez biztos érdekes lesz nekik. Hát nem. Nem akartak ráülni, elszaladtak.


Két éves korukban kaptak biliket. Ruhában ráültek, még nyomtak is buzgón, pucéran nem. Tudják mire való, mert a plüssállatokat belerakják, eljátsszák, hogy azok oda pisilnek. Fürdés előtt mindig kérdezem, ráülnek-e a bilire. A válasz: nem, nem, nem.


Most itt tartunk, 26 hónaposan. Várok én is, hogy megérjenek rá, mást nem tehetek.

2013. febr. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fiamat 2évesen kezdte a mama, én folytattam, hát vele valahol a vértizzadtunk, a lányomhoz képest, aki 16hónapos korára teljesen magától alig egy hét alatt teljesen szobatiszta lett. Ő csak spontán levette magáról a pelust, és elment bilizni.
2013. febr. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta a védőnő hogy ráér 3 éves koráig.Az én lányom 2,5 éves és 2 évesen kezdtük el a bilizést.Most már nappalra szobatiszta,éjszakára még adok rá meg a délutáni alváshoz is.Most már inkább hanyagolja a bilit és a wc-re megyünk.
2013. febr. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 szofi2009 ***** válasza:

A fiam 22 honapos és egy hét alatt nagyon sokat haladtunk. Ha nincs rajta semmi gatya ,pelus akkor ráül a bilire és ott végzi el a dolgát .De ha nem adom meg rá a lehetöséget neki tehát felöltöztetem v. pelusba van akkor oda.

Szoval nem szol még elötte de utána mindig mindegy hova megy.

Ezek a mostani pelenkák (a jo minöságüek) nagyon jol müködnek. Ha bele is pisilne nem érzik rögtön csak ha már nagyon sok van benne. Szoval semmi késztetés nincs mivel nem lesznek nedvesek. Ez is lehet egy oka hogy mostanába kitolódik. Nagyon sok munkával jár állandoan figyelni ,feltörölni,ruhátcserélni stb.. ha nem oda sikerül. Több a mosás is. Megprobáltam komolyan venni mert szeretném hogy szobatiszta legyen mire a kistestvére megszületik.Most több munkával jár de akkor meg sokkal könnyebb lesz.

Szerintem sem lehet eröltetni ,probáltam 1,5 évesen is de akkor nem érdekelte. Ja lehet hogy ennek lehet hatása a dologra de én megmutattam neki hogy anya is belepisil. Na akkor kedvet kapott ugyanis mindenben utánoz. Inni ,enni akarja amit mi még a mozdulatainkat is lesi a szavakat is utánunk mondja stb...

2013. febr. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!