Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ajánlanátok gyorsan elkészíthe...

Ajánlanátok gyorsan elkészíthető hideg reggeli-és vacsoraötleteket másfél éves babámnak?

Figyelt kérdés
Eddig csak reggelire müzli (babatejből), vacsira trappista sajt, tejföl, túró, paradicsom és uborka volt műsoron. Ezeket szereti is. Vajat ehet már? Mézet? Van olyan lekvár, amiben nincs hozzáadott cukor? Tojássárgájától egyszer pöttyös lett, azóta nem merem neki adni (persze lehet, hogy mástól volt). Amit nem szeretnék neki adni: virsli (sok helyen olvasom, hogy adják ekkora gyereknek), felvágott, kolbász, májkrém, tehéntejet nem merek még. Vagy van olyan jó minőségű felvágott, ami adható? Van egy bizonyos aszpikos fajta, amiben úgy néz ki, TÉNYLEG hús van!:)
2009. szept. 10. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Másfél éves gyerek már mindent ehet.Mézet és a lekvárban a cukrot is.Mi baja lenne tőle?És tehéntejet is kaphat.A trappista sajt, a túró,tejföl mind tejből készül.A vaj is.Inkább azt,mint a margarint,mert az rákkeltő lehet a legújabb kutatások szerint,éppúgy,mint az étolaj.
2009. szept. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pontosan nem tudom, miért, de állítólag a savanyított tejtermékeket előbb eheti, a tejet, tejszínt csak 2 éves kor után, és a cukrot is csak akkortól javasolja a babaszakácskönyv. Én sem értem ezt a tehéntej-hisztériát, lehet, hogy csak a babatejgyártó cégek biznisze az egész, de mindenesetre kellően megijesztik az embert...szóval emiatt nem merem. Margarint nem adok én sem, inkább vaj.
2009. szept. 10. 21:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem adok a lányomnak felvágottat, virlit. de csinálhatsz májkrémet házilag, húspástétomot, ami le is lehet fagyasztani kis adagokban aztán csak felengeded amennyi egy reggeli illetve vacsi adag. vagy zöldségkrémeket (ezt még én sem csináltam), rá lehet keresni a neten receptekre.
2009. szept. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
A lányom ma 18 hónapos és régóta eszi a pulyapárizsit, persze nem az olyan olcsó vackot, hanem a minőségit. A májkrémtőlpedig olyan szájszaga van napokig és büfög tőle, ezért azt nem kapja. Virsit is a műbeleset eszi, nyersen, imádja ropogtatni.
2009. szept. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mézet 1 éves kortól lehet nyugodtan adni neki. Én 7 hónaposan kezdtem a tejtermékeket a joghurttal, aztán jött a túró, tejföl, sajt, vaj, 11 hótól kap tehéntejet is, napi fél litert iszik, semmi baja. Tojást is nyugodtan próbálhatod adni óvatosan, először a sárgáját, aztán ha megszokta a fehérjét. Pár napig csak ismert kajákat adj neki ezen kívül, és figyeld, nem lesz-e allergiás. Ha bármit látsz rajta, próbáld kicsit később. Amúgy a fehérje szokott allergiát okozni, nem a sárgája. Van cukor nélküli lekvár, de ezek általában tartósítóval vannak tartósítva, úgyhogy akkor már inkább a cukor. Semmi baja sem lesz tőle. Májkrémet tudsz neki házilag is csinálni, add azt. Virsliből ha minőségit veszel, abban kevesebb mű dolog van. Felvágottat meg szerintem sovány pulykasonkát nyugodtan adhatsz neki. Gondolom te is eszel ilyesmit.
2009. szept. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A lányom imádja a padlizsánkrémet. Igaz nem én készítem, hanem veszem, de bio és nem tartalmaz tartósítószert.
2009. szept. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tonhalkrém, májkrém, túrókrém készíthetőek otthon, még a májkrém is megvan 15 perc alatt. Reggelire mondjuk zabpehely joghurttal, gyümölcsökkel, vagy édes köleskása. Vagy ha van előző napról maradt hideg sült hús, akkor kísérletezz ki egy könnyű húskrém receptet, azzal is kiválthatod a felvágottat. Cukor nélküli lekvárt nekem anyukám főzött be, de biztos találsz olyat, amiben minimális mennyiség van. Aszpikos dolgot én biztos nem adnék a gyerekemnek, de ez az én ízlésem.
2009. szept. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!