Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos lányom még nem jár...

13 hónapos lányom még nem jár önállóan. Aggódjak? Ez baj? Hány hónapos koráig kell, hogy elinduljon egyedül?

Figyelt kérdés
kapaszkodva, oldalazva lépeget. 9 hónaposan állt fel először a járókába kapaszkodva.
2009. szept. 11. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
másfél éves korig normális ha elindul. ha már lépeget, akkor nemsokára menni is fog.
2009. szept. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Végre valaki, akinek még nem jár egyedül a babája! :) Ne érts félre, csak mi is ebben a cipőben "járunk", pedig a környezetünkben már mennek egyedül ennyi idősen. :(

Nekem is ennyi idős a kislányom, Ő is kapaszkodva rohangál, és 8 hónapos volt, mikor felállt a kiságyban. Én már tettem fel ezzel kapcsolatban kérdést, íme, ha érdekel:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Egy barátnőmnek panaszkodtam e-mailben, aki szakember, Ő a következőt írta:

"Nem gond, hiszen az idegrendszer érése fogja majd megoldani a dolgot, és inkább számomra még öröm is hogy szépen fokozatosan alakul ki ... baba járása, és jó sokat volt lehetősége mászni!!!Hidd el ez sokkal egészségesebb, mint akik mászás nélkül 11 hósan már mennek. A részképességek, finom idegrendszeri kapcsolatok sokkal jobbak azoknál a babáknál akik nem siették el az önálló járást. Úgyhogy ne aggódj: EZ ÍGY VAN JÓL!!!ÉS ÍGY OKÉ!Sőt még az olvasástanulásban is hatalmas jelentőséggel fog majd bírni, hogy ...baba úgymond nem kapkodja el a dolgot. Ez így jó."

Remélem picit tudtam segíteni!

13hós anyuka

2009. szept. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, bőven van még ideje, ahogy az előttem szóló írta, másfél éves koráig elindulhat nyugodtan. Nekem tapasztalatom, hogy sokszor félelemből nem indulnak el egyedül, az én lányom is hónapokat lépegetett a bútorok mentén, a kezünket fogva, az egyensúlya láthatóan megvolt már, mert alig fogtuk a kezét és szaladt, de a tudat, hogy fogjuk, kellett neki. 15 hónaposan indult el egyedül, még most is sokszor kéri a kézfogósdit. Ha eddig nem tettétek, próbáljátok ne rászoktatni a kézen fogva járásra, mert akkor mindig kéri. És játszhattok vele úgy, hogy egymással szemben leültök és hívjátok egyikőtöktől a másikig. Aztán növelitek a távolságot. Ez szokott tetszeni a babáknak. Nyugi!
2009. szept. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, nagyon aranyosak vagytok! csak olyan rossz érzés, hogy a korabeli babák már mind járnak. az enyém 8 hónapos kora óta gyönyörűen mászik. azt mondta az orvos, hogy a mászó babák később indulnak el, és jó az, ha minél többet mászik. mégis úgy "szégyellem" magam, amikor az öregasszonyok elcsodálkoznak azon, hogy már 1 éves és még nem jár!
2009. szept. 11. 12:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek a babája, mikor tanult (volna) járni, esett egy hatalmast, még a kis arca is bekékült. Ezután nem volt hajlandó elengedni az anyja kezét. Egyszerűen nem tudta kihúzni a markából, vagy ha sikerült, akkor rögtön leült a földre. E miatt elég sokára tanult meg járni. Biztos volt 14-15 hónapos.
2009. szept. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Senkivel ne foglalkozz, csak a babáddal! Aki ilyenen kiakad, hogy mi az, hogy még nem jár, az nem normális. Semmit nem lehet siettetni, mindennek eljön az ideje. Én ezt akkor tanultam meg, amikor a lányom 10 hónapos koráig nem mászott. Már fejlődésneurológián is voltunk vele, azt mondták semmi baja, sőt még jó laza is az izomzata, egyszerűen ilyen. Én akkor ezt elhittem, és láss csodát nem stesszeltem emiatt és rá egy hétre már mászott is. Aztán járni is (ahogy már írtam) 15 hónaposan kezdett el. Minden baba előbb-utóbb megtanul egyedül is járni, ne aggódj!
2009. szept. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Én örülök annak, hogy a lányom ilyen későn tanult meg egyedül járni, mert sokkal jobb már az egyensúlyérzéke és sokkal kevesebbet esik, illetve már tud is esni előre, hátra egyaránt. Ez sem utolsó szempont. A bátrabb babák szerintem sokkal többet esnek, mert próbálkozik, de lehet, hogy még nem kellően fejlett az egyensúlyérzéke és hát ennek borulás a vége legtöbbször. :)
2009. szept. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az fiam is 13 hónapos múlt, és 10 hónapos korától jár kapaszkodva. Amit a 12:17-es válaszoló írt, azzal szinte teljesen azonosat mondott nekünk egy ortopéd főorvos, 3 gyerekes apuka. Minél többet mászik, annál jobb, és hosszú távon egyáltalán nem jó a gerincének, ha már pl. 10 hónaposan maga jár.

Egyébként az átlag magyar gyerek 14.5 hónaposan kezd el járni, de másfél éves korig "kell" elindulni. Addig a te kislányod is el fog. Azt pedig, hogy ki mikor kezdett el járni, kétéves korukban már senkit nem érdekel majd (sőt, még előbb sem). Légy türelmes vele, biztosan nagyon ügyes!

2009. szept. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

igazából a férjem nagymamája stresszel azzal, hoyg mikor fog már járni a dédunokája! a lányomnak van egy unokanővére, ő már 11 hónaposan futott! a dédi szerint, és állandóan ahhoz dédunokához hasonlítja az én lányomat.

tök idegesít!

2009. szept. 11. 15:30
 10/10 anonim ***** válasza:

2.vagyok. Az első kommented mintha én írtam volna.:) A minap a játszótéren tőlem is megdöbbenve kérdezte egy anyuka, h mééééég neeeem jááááár?! A rendesebb anyukák rá is szóltak...

Én már nem aggódom emiatt, tényleg nem. Eljön még az Ő idejük is, és stabilabbak lesznek, mint a többiek. :)

2009. szept. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!