Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mi lenne a legjobb...

Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Nyáron vissza szeretnék menni dolgozni, (8 hónapos lesz)de csak heti 3 napban. Hétvége lenne a legjobb, mert akkor a párom vigyázna a babára + 1 nap lenne vagy családtag v. bébiszitter. Azt még ki tudnánk gazdálkodni.

Jelen pillanatban ahol dolgozom, ott vannak emberek a hétvégére. Ha ez nem megoldható, akkor nekünk súlyos tízezrek mennének el vagy bébiszitterre, vagy családi napközire. A családban felajánlották a nagyszülők hogy segítenek, de nem akarok 2 embert fixen lekötni, nekik is lesz programjuk, dolguk. Legyek önző, és csak a saját érdekemet nézzem (babáét), vagy inkább nyeljem le, de akkor meg ingünk, gatyánk rámegy másnak a fizetésére, és akkor is meg kell kérnünk valakit, mert egész napokat nem tudunk kifizetni. Nem mellékesen így csak 12 napot kéne dolgoznom, más esetben pedig legalább 16-ot.

Másik megoldás ami ingyenes az az állami bölcsi. De én rettegek a betegségektől. Mi van, ha folyamatosan beteg lesz a baba?



2013. febr. 28. 23:13
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

elgurult a gyógyszered?


vagy trollkodsz??

2013. márc. 1. 17:04
 12/19 A kérdező kommentje:

ki írta, hogy van pénz? olvasni tudsz?

éppen ez a gond, hogy nincs. akkor nem ezen agyalnék!


most én is írjam azt, hogy aki meg otthon van évekig, annak dolgozni büdös? :)


te nagyon okos, te!

2013. márc. 1. 17:06
 13/19 anonim ***** válasza:
Bocs,de én nem azért vagyok itthon 2 évig,mert a munka büdös,kemény munkát végzek 3 műszakban,hanem,mert egy éppen megszületett,kis magatehetetlen lénynek szüksége van az anyukájára min.2,de lehet 3 évig is.Szerinted más úgy fog vele törődni,mint te?Úgy fogja tanítgatni?Hát nem,feltéve ha nem egy szerető családtag.Mi sem vagyunk gazdagok,de ezt tudtuk,mielőtt bevállaltuk a babát.
2013. márc. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

szerintem nincs jogod beleszólni más életébe. véleményt formálni lehet, de ítélkezni szerintem nem helyes.

és igazad van abban, hogy én tudok rá a legjobban figyelni v. az apukája, akkor talán nem lenne annyira vészes, ha vele lenne itthon. viszont nem biztos hogy baj ha mással is van néha, (nem mindennap) és nem csak az anyukájával, mert legalább megszokik más embereket is.


azért szerintem elég jó anyagi helyzet kell, hogy manapság valaki 2 évet otthon legyen a picijével. és nem mellesleg nekem szükségem van a m. helyemre hosszútávon, nem vállalom, hogy 2 év után v. keresnem kell más helyet, vagy megszűnik a pozícióm. és ez nem munkamániásság, szeretem a munkámat, elégedett vagyok, szerintem ez kölcsönös, várnak vissza, de túl sokáig voltam munka nélkül ahhoz, hogy tudjam mi van a munkaerőpiacon, mennyire nehéz elhelyezkedni, picivel meg szinte esélytelen.

2013. márc. 5. 03:21
 15/19 A kérdező kommentje:
Egyébként meg egy idő után lehet, hogy más is fogja tudni legalább úgy tanítgatni, ha nem jobban, ettől nem tartok. :)
2013. márc. 5. 03:23
 16/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nem lennék a helyedben, nagyon nehéz a mai világban anyaként is és kenyérkeresőként is helytállni!

Szerintem nincs semmi baj azzal, ha néha elmész dolgozni, de én a helyedben a nagyszülőkre bíznám egy darabig, mondjuk 1 éves koráig.

Én is ezt teszem ha el kell mennem valahová, vagy esetleg kell egy szabadnap mert én otthon vagyok a gyermekemmel és most várjuk a 2.at :) és néha kell egy kis szabadság.


Nagyszülőknek nagyon jót tesz egy kis babázás, és a gyermekednek is! Azt az egykét napot kifogják bírni a szüleid, sőt! Még örülnek is neki, majd meglátod!


Aztán ha 1 éves lesz ad be a bölcsibe, nagyon sok mindent tanul ott! Társas viselkedés alapjait, megtanítják a szobatisztaságra, és hogy hogy kell enni, öltözködni, és társaságban sokkal könnyebben megtanulja mint otthon! Rengeteg előnnyel jár a bölcsi!!! Igen beteges lesz az első időkben, de ez ezzel jár :(


de ne ess át a ló túlsó oldalára! Foglalkozz a gyermekeddel is sokat, vidd öt minden hova, én viszem babaoperába a mupába 500 ft és nagyon jó kis program. Vagy vidd állatkertbe, tehát csináljatok sok közös programot! Hidd el kikötözködik, a gyermeked boldog lesz és kiegyensúlyozott :)


Remélem tudtam segíteni! Jó babázást! Sok örömet benne. :)

2013. márc. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
(Kifizetődik) bocsánat...
2013. márc. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

szia,

köszönöm!

igen, nagyon nem könnyű.

viszont sajnos túl sok alternatívánk nincs.

csak a párom szülei tudnak segíteni,az anyósom 2 délutánt bevállalt, a férje pedig 1 teljes napot, elvileg fixre.

de mivel ott is lesz nyáron baba, és van még 2 unoka, ezért néha megkérik őket, hogy vigyázzanak a gyerekekre, + szünidő, miegymás.

ezért nem akarom őket nagyon lekötni, ez a max, max.


a babaopera nagyon jó, még nem is hallottam róla..el kéne menni. :)


viszont én még 1 éves korban az állami bölcsit korainak tartom, egyébként itt a ker-ben állítólag nagyon jó, sőt az ovi is, és szerencsések vagyunk, mert a bölcsibe szokott lenni hely, viszont legkorábban csak dec-ben lenne.

tehát addig is meg kéne oldani a gyerekfelügyeletet, a főnökeimnek azt mondtam, hogy nyáron megyek vissza, a tél, az már szerintem túl késő..

2013. márc. 8. 17:40
 19/19 A kérdező kommentje:

és igen, sokat mondják, hogy jobb előbb mint később a betegségeket elkapni, de azért gondolom nem mindegy, hogy valaki 1 évesen lesz beteg, vagy később..én nagyon félek a fertőzésektől, bevallom én is kicsit hipochonder vagyok, de szerencsére nem vagyok egyáltalán beteges típus.


társaságra meg úgy gondolom, hogy még bőven ráér.

2013. márc. 8. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!