Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha sír evés közben, a foga...

Ha sír evés közben, a foga vagy a torka fájhat?

Figyelt kérdés
6 hónapos múlt a babám, egész éjszaka szenvedett, óránként ébredt és a reggeli fél 8 helyett már 6kor kukorékolt. Fél 7kor elkészítettem neki a reggelit és már tátotta is a száját,mikor meglátta a cumisüveget, de nagyon sírt, torka szakadtából amikor bekapta a cumisüveget. Nem volt forró, nagyon langyos volt, soha nem készítem forróra, erre nagyon figyelek, meg is kostoltam:). Pár csepp mikor szívni akarta, ki is jött, de mivel annyira sírt rögtön utána, h párszor torkára is szaladt. Próbálkoztam mindenféle pózban, de láttam hogy kell neki, nyult érte és kapta volna be, de a végén újra sírt mikor bekapta a cumit. Nem hogy sírt, üvöltött szegénykém. Nagyon megijedtem, de végül sikerült ennie úgy, hogy felvettem, mészkáltam vele és közben tartottam a szája előtt az üveget, h hogyha úgy gondolja hogy újra megpróbálkozik vele, akkor tartom, de nem erőltettem neki. 15 perc rohangálás után elfogadta és meg is ette mindet, azóta meg nagyon ügyesen elvan, körbe kúszta 3x a lakást, gagyarászik, játszik. Nincs rossz kedve. Legközelebb délbe eszik, ha ez megint így megy akkor elviszem az orvoshoz, mert félek hogy a torka fájhat. Ilyet még nem csinált. Ez amúgy mind a kettőtől lehet? Tehát a fog és torokfájástól is? Adjak neki valamit? Viburcolt, vagy fájdalomcsillapító szirupot? Így, hogy semmi baját nem látom, szerintem az ínyét nem is kenem be, de reggel is annyira bevoltam ijedve, hogy eszembe sem jutott hogy esetleg ecseteljem az ínyét :(, csak hogy megnyugtassam.
2013. márc. 1. 07:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha sír, próbálj meg kanállal adni neki tápszert, ne érj az ínyéhez ha lehet, csak öntsd bele valahogyan. Ha így is sír, akkor szerintem a torka fáj.
2013. márc. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Délben már főzeléket ezik, azt kanállal eszi. De inni iszik teát cumisüvegből, szóval ha kanállal megeszi a főzeléket, de a cumisüvegből evésnél sír, akkor a fogával van a baj?
2013. márc. 1. 08:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát valószínű. Bár egyszerű, nyúlj bele a szájába és simogasd az ínyét. Ha jön a fog, akkor ez fájni fog neki.
2013. márc. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 liony20 ***** válasza:
lehetséges hogy a foga az .. az én kisfiam 9 hónapos és most jött csak ki neki az első de ugyanezt csinálta... annyiban tudtam neki segiteni hogy van nekünk egy fogkeféhez hasonló gumis izé amit az ujjamra kell húzni és azzal vakaráztam neki egy kicsit az ínyét hogy valamivel koptassam minél hamarabb kijöjjön egy picit megpuhult és utána tudott enni... de ha gondolod rakj neki kajcsi elött egy 10 percel az inyére ecsetelőt és utána etesd meg... ha akkor is sir akkor ténleg a torka lesz az ... meg nézd meg hogy be van e duzzadva az inye
2013. márc. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!