Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig maradtatok...

Mennyi ideig maradtatok otthon a babátokkal?

Figyelt kérdés

Beadtátok bölcsibe vagy egészen 3 éves koráig otthon voltatok vele?

Ha bölcsibe járt, akkor miért döntöttetek így?


2013. márc. 1. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
2 éves koráig, amíg tart a gyed. Gyesből már nem tudnánk megélni.
2013. márc. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Első gyerekem 2 év 3 hónaposan kezdett el járni délelőttökre. Mivel én itthon voltam a nála 14 hónappal fiatalabb testvérével így nem tartottam szükségesnek egész napra hordani. A délelőtti közösségben létet viszont nagyon fontosnak tartottam és a gyerek is nagyon élvezte.

Öccse 16 hónapos volt, mikor már annyira sírt a nővére utána a bölcsi ajtajában, hogy úgy döntöttünk ő is el kezd járni. Még mindig csak délelőttre, hiszen rá két hónapra született a kistestvérük. A nyarat otthon töltötték velem. Szeptembertől a nagy óvodás lett, a középső maradt bölcsődés. Én itthon voltam a kicsivel. Az óvodában viszont nem engedték a déli hazahordást (délutáni foglalkozások miatt), így ott aludtak mind a ketten.

Legkisebbem 19 hónaposan kezdte a bölcsődét. Nekem ekkor nyílt lehetőségem újra munkába állni. Jó ez így ahogy van. Jót tesz nekik a közösség. Nekem a munka. Csak annyival lehetne jobb a helyzet, hogy ha meg tudnánk oldani a hamarabbi hazahozatalt, mert így sajnos délután 1/2 5-kor az én gyerekem az utolsó a bölcsődében.

2013. márc. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Két lányom van. Az elsö most 2,5 éves a második 8 hós.

Hamar akartunk testvért, így nem volt kérdés hogy nem megyek a két gyerek között vissza dolgozni. Második születése elött a nagynak kerestem bölcsit, de nem találtam. (németország), az államiba nem vették fel mert nem dolgoztam, magánok meg telejsen tele vannak, hiába jelentkeztem be a központjukba nem volt semmi hely. ìgy maradt velem, majd 3 évesen megy oviba.


A 3 év alatti gyerekeknek a legjobb a nagy család. Unokatestvérek, nagyszülök, több generávió együtt. Ha ez hiányzik akkor kell közösség kb 1-1,5 éves kor felett. De az sem mindegy milyen. Gyereknek a legjobb ha egy gondozó van és max 5 gyerek van egy csoportban. ìgy elég figyelmet és szeretet kap a gyerek amire 3 év alatt szüksége lehet.


Lányom a kicsi születése elött nagyon unatkozott már itthon. hiába jártunk heti 2x tornára, énekelni, plussz még 1-2x más anyukákkal találkoztam és játszora is mentünk, de unatkozott. majd megszületett a tesó és kb 3 hós kora óta a nagy sem unatkozik. most már rengeteget játszanak együtt, a nagy feltalálja mit játszhat a kicsivel.

Amiért örülök, hogy nem adtam be a nagyot bölcsibe, mert nincs testvérféltékenység. a nagynak annyira természetes a kicsi mintha iker tesója lenne. nélküle el sem tudja képzelni az életet, ha külön viszem öket akkor már a kicsit keresi is.

2013. márc. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kislányom 2 év 8 hónapos és még itthon vagyok vele. Júliusba tölti be a 3. évét, szeptemberbe megyek vissza dolgozni. Hetente 2-3 napot délelött családi napközibe van.

Én úgy gondolom, hogy amíg lehet kihasználom, hogy vele lehetek.

2013. márc. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!