Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és mikor kezdjem a...

Hogyan és mikor kezdjem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Pici lányom 5 hónapos,reggel-délben-este szopizik,délelőtt,délután kap 1-1 üveg tápszert.Semmiféle folyadékot nem fogad el.Múlt héten kóstoltattam vele almát-3 nap-de kiköpködte.Na,gondoltam,akkor várok.Ám előbb utóbb aktuálissá válik ismét a dolog.Erőltessem?Vagy mással próbáljam(krumpli,répa)De úgy tudom a alma az első,nem?
2013. márc. 2. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek kőbe vésett szabályok arról, hogy mi legyen az első. Az almát sok gyerek nem szereti ( én felnőttként sem rajongok érte). Első étel lehet pl. sütőtök ( kislányom ezt imádta), cékla, répa, krumpli, barack- bár az ilyenkot nehézkes.

Az idő pedig- ugye mondják, hogy a 6 hónapig tartó kizárólag anyatej/ táp teljesen megfelelő- 5,5- 6,5 hó között ( akár 7 hósan elkezdve) sem késtek le semmiről.

Csak, hogy élő példát tudjak mondani, az én drága kislányom napra pontosan 24 hetes volt, amikor kikapta a banánt a kezemből, és azt tömte, majdnem egy egészet megevett. Majd gondoltam, elég érett, nincs sok a fél éves korig, hajrá. Banánon ( amit egyébként pl csak 7 hótól javasolnak) kívül semmit nem volt hajlandó megenni egészen 6,5 hónapos koráig ( sem alma, sem krumpli), aztán megpróbáltuk a sütőtököt. Az megint ízlett neki.

A lényeg, hogy mindig várj 2-3 napot egy új étel kínálgatása előtt, így egy pocakfájásnál, allergiás reakciónál, székrekedésnél ( bárminél) fogod tudni, hogy melyik okozta.

Jó kóstolgatást!

2013. márc. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!Akkor még várok egy kicsit.
2013. márc. 2. 20:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Még valami eszembe jutott. Délelőtt érdemesebb próbálni- táp után v előtt az mindegy. Egyrészt így tovább maradhat az anyatej (ami ugye nagyon előnyös), másrészt ilyenkor általában fogékonyabbak a babák az új ízekre (nem fáradtak...) Az ivásról annyit, hogy szintén kár erőltetni. Amikor már nagyobb mennyiségeket eszik majd, fog inni is. Én személy szerint babavizet adtam (a teagranulátumoktól sokkot kapok a cukortartalmuk miatt- mármint nem szerettem volna így terhelni a lányom) esetleg majd lefejt tejjel v táppal turmixolt banán is jó lehet. Akár vízzel is, több gyümölccsel. Ez étel is, ital is lehet.
2013. márc. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is babavizet,és mecsek baby teát(ízesítés nélkül) próbáltam adni neki.Azért ma megróbáltam a répát-most délelőtt-és képzeld,jóízűen nyalogatta a kanálról!Talán édesebb,mint az alma volt?Ha nem fg fájni a pocakja,holnap is adok neki!Még 1x KÖSZI a segítséget.
2013. márc. 3. 11:59
 5/8 A kérdező kommentje:
fg=fog
2013. márc. 3. 11:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy a répa ízlett! Valószínűleg az íz volt az oka, az alma savanyú... Egyébként ezek az első ételek ritkán okoznak bajokat, de jobb biztosra menni. A krumpli meg a banán néha- nálunk mondjuk sosem volt szerencsére semmitől baj. Később majd 7-8 hónaposan a narancs- mandarin amire figyelni kell, de odébb van még.

Ha a későbbiekben bármi kajás kérdés eszedbe jutna, ha gondolod írj bátran! :) Eléggé otthon vagyok a témában :)

2013. márc. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
KÖSZIIIII!
2013. márc. 5. 13:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én védőnőm sem az almát ajánlotta első ételnek, hanem a zöldségeket: cékla, sütőtök, krumpli, répa. Pár hét múlva én is elkezdem a hozzátáplálást, nem várom meg míg betölti a 6 hónapot. A kisbabám anyatejes, 4 hónapos múlt.

2013. márc. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!