Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi abban a rossz ha a gyerekem...

Mi abban a rossz ha a gyerekem a játszótéren nem adja oda a saját játékát másnak?

Figyelt kérdés

2,5 éves a fiam. Amikor kimegyünk a játszótérre a saját játékaival szeret játszani és azokat másnak nem adja. Nem viszünk sok játékot mert 1-2 homokozójátékkal szinte egész délelőtt el tud játszani. Ma is egy kislány (óvodáskorú) odajött és kérte a fiam kismotorját. Én mindjárt szóltam az anyukának, hogy a gyerekem nem fogja adni és verekedés lesz a vége. A kislány ráült, a fiam ezt látva odaszaladt és kezdte tépni a kezéből. Erre a kislány elkezdett hisztizni és fetrengeni a földön. Némely anyuka rászól a gyerekemre, te miért vagy ilyen irigy?

Én ebben nem látok semmi rosszat, az én gyerekem nem kéreget a játszótéren, de a sajátját nem is adja oda másnak. Vagy lehet én rosszul gondolkodom?


2010. nov. 17. 12:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
38%
Semmi, ez ilyen korban teljesen normális viselkedés.
2010. nov. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

szia!hát csak lehet én gondolkodom rosszul,de én arra tanítom már most a 17 hós fiamat hogy ossza meg a játékait mással ne legyen irigy!!!

Mert akkor mi lesz ha oviba megy???Ott minden játék közös lesz és ha most nem adja "kölcsön"másnak akkor az oviban is mindent a sajátjának tud majd.Értesd meg vele hogy csak kölcsön adja majd vissza fogja adni ha már nem kell neki:D

2010. nov. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

Azt gondolom, hogy azért szólnak rá a más gyerekére ilyenkor, mert felnőtt szempontból nézik az egészet. Két gyerek, akik ráülnek egymás kismotorjára, elveszik egymás babáját - nem egy komoly dolog. De a gyereknek az, ráadásul az enyém-tied szabályok ilyenkor kezdenek megalapozódni. Anyuka se szeretné, ha az autójába beleülne a szomszéd néni, és menne vele egy kört, de ez már nem jut eszébe, mert ő kisgyerekeket lát egy kismotorral, és az nem ugyanaz. pedig de, ugyanaz, a gyerekek komolyan veszik, és szerintem is el kellett volna mondania a kislányának, hogy az nem a tiéd, nem lehet vele játszani.


25/N (bébiszitter)

2010. nov. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem gond. Meg kellene tanítanod, hogy osztozzon. Ő sosem játszik senki játékával? Így nem fogják a társai szeretni, ki fogják közösíteni.

Az én fiam 15 hónapos korában volt ilyen, pár hét alatt megtanult osztozkodni, mostmár semmi gond 22 hónapos.

Mihamarabb magyarázd el neki, hogy ez nem helyes viselkedés. Ne akarj önző felnőttet nevelni. Tanítható ez a magatartás. Ne haragudj, nem megsérteni akartalak.

2010. nov. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Próbáld kinevelni belőle ezt az irigységet, mert később nagyon rosszul fog neki esni, ha emiatt senki nem fog vele játszani a játszótéren vagy az oviban.
2010. nov. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

ebben a korban normális! csak úgymondom, hogy az én kislnyom kb. 20 hónapos koráig megosztott bármit, ami az övé volt, és respektálta, ha valami másé. aztán 180 fokos fordulat, nem ad már semmit... nagy ritkán, ha olyan kedve van. viszont azt továbbra is tiszteletben tartja, hogy valami másé. én nyilván mondom neki továbbra is, hogy csak kölcsön stb. de most jutott abba a korba, hogy nagyon kényes arra, hogy : enyém, én! dackorszak....kialakul az éntudata...aztán mikor már stabilan kialakult, akkor jöhetnek a karitatív jócselekedetek...én nem várom el tőle jelenleg, hogy dalolva megossza a dolgait másokkal. majd úgy egy év múlva már igen. akkor sem kell majd dalolnia. :)

23 hónapos kislány anyukája

2010. nov. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nekem van egy nagyobb gyerekem is akit arra neveltem, hogy ossza meg a játékait. Az lett a vége, hogy mindenki játszott a játékainkkal, de a lányomnak sosem volt játéka mert elkérték. Természetesen ezek a gyerekek cserébe nem hoztak semmit. Ezért mindig kisebbségérzete volt, a mai napig emlegeti. Az én gyerekem nem az a kéregetős fajta.

Ezért gondoltam, hogy a kicsit hagyom, ha nem adja oda a játékát akkor nem adja oda. Arra tanítom, hogy ami közös azzal mindenki játszhat. Otthon is vannak közös játékok. Arra egészen másként tekint. Ha a játszótéren valami megtetszik neki akkor elviszi a saját kedvenc kisautóját és cserél azzal a másik gyerekkel. Nem látom, hogy irigy lenne. Ha valaki simán odajön és elveszi tőle akkor lép fel ilyen módon.

2010. nov. 17. 12:52
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

Köszönöm szépen, orkok, hogy nullára nyomtátok a válaszomat. Sajnos ettől még igaz marad. Abból a kislányból, aki szó nélkül odamegy más cuccához, és elveszi, milyen felnőtt lesz? Kettőnm áll a vásár. Nem mondom, nem kell irigységre nevelni a gyereket, de én a harminchoz közel is kiakadnék attól, ha valaki csak úgy elvenné a cuccaim. Akkor egy két és fél éves gyereknél ez nem lenne normális?

Gondolkodjatok már.


25/N

2010. nov. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
30%

Nem vagyunk egyformák, én ezt nem engedem a fiamnak, hogy verekedjen meg kitépje a másik gyerek kezéből a játékokat, pláne ha nem is játszik vele. Igen, irigység és utálatos viselkedés, én nem engedtem ilyesmit.

Persze természetes dolog, hiszen még csak 2,5 éves, de szerintem ezt a viselkedés formát ki kell nevelni belőle, mert később magányos, önző felnőtt lesz belőle.

De ha neked szimpatikus ez a viselkedés hagyjad hadd csinálja. Mindenkinek más dolog nem tetszik, mást nem engedne a gyerekének.

2010. nov. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

első

Aki lepontozott, annak titi szuper mintagyreke van:-(((((

2010. nov. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!