Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mitől függ, hogy...

Szerintetek mitől függ, hogy a baba átalussza az éjszakát?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos tüneményem és egyszerűen nem jövök rá miért nem alussza át az éjszakát. Persze a fogzás is közbe szól most. Olyanra gondolok, hogy napiirendtől, vagy lefárasztástól (játék), esetleg az ételek minőségétől függhet. De már arra is gondoltam, hogy a különszoba is számíthat, vagy alvástanulás. Kinél mi vált be? Olyanok is írjanak, akiknek szintén felkel a picur éjjel és hogy mit próbálták. Olyat is hallottam már, hogy minden változtatás nélkül egyik napról a másikra úgy "döntött" a kicsi hogy éjszaka alszik. Amúgy a lányom játszani kell fel (hajnali 1-4 óra között), még az új mozgásformákat gyakorolja (amit megálmodott :-) ).

Mindenféle ötlet, elképzelés érdekel.



#alvás #napirend #6 hónapos #éjszakai játék
2013. márc. 4. 10:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A kislányom születése óta külön szobában alszik, most 9és fél hónapos, kb 1hónapja végig alussza az éjszakát. Előtte is csak 1x kelt már régóta, akkor is csak betakargattam,megpuszilgattam és vissza is aludt. Aztán egy este több tápszert kevertem be neki vacsira próba gyanánt és átaludta az egész éjszakát utána. Szóval nekünk a több vacsi jött be. De amúgy szerintem is ez nagyon személyiségfüggő.
2013. márc. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Igen. Én is így gondolom, hogy személyiség függő, hogy mindenkinek más-más recept jön be. Azért is próbálom összegyűjteni a tapasztalatokat, kinek mi vált be. Eddig amit észre vettem, hogy a külön szoba hatásos.

Mi most próbáljuk a milupa "szép álmokat" tápszerét, és igaz ami a dobozra van írva, később éhezik meg a baba - egyenlőre -, de ugyanúgy felkel hajnalban. :-)

2013. márc. 7. 07:36
 13/18 A kérdező kommentje:
Előttem szóló, az mit jelent, hogy este több tápszert kevertél be? 150ml helyett 200ml-t, például?
2013. márc. 7. 07:39
 14/18 A kérdező kommentje:

Hátha még valaki olvassa a kérdésre adott választ. :-)

Azt bizton állíthatom, hogy csak egy bizonyos dolog kevés ahhoz hogy s gyermekem jól aludjon este. :-) Az elmúlt pár hétben sok mindent megpróbàltam, hogy szememfénye nyugodtan aludjon. Ami nekünk változtatott az alvási szokásain:

- külön szoba

- laktatóbb, tartalmasabb étkezés (ami nálunk bevállt, a tápszert kiváltottuk más étellel: reggeli tápszer, majd tejpép, főzelék, alma+keksz, jó éjt tápszer és a napközbeni étkezéstől függően megegyszer tápszer) Mivel a harmadik fogat várjuk nem eszik valami jól napközben.

- alvó-maci

- altatási rituálé (szerintem ez a legfontosabb)

Sokáig nem hittem azoknak akik azt mondták, hogy a napközbeni alvás független az éjszakai alvástól, de most elnézést kell kérnem tőlük. Volt hogy keveset aludt napközben és volt hogy sokat, de mindezt az éjszakai alvást nem befolyásolta. Még a lefekvési időt sem. Viszont a reggeli ébredést igen. :-)

Most ott tartunk, hogy 22.00-tól alszik kb. 1-ig (tea vagy hami vagy kiscumi kell), aztán 1-6ig. És innentől változó mennyit alszik még. Attól függ milyen volt az előző napja. :-)

Hangsúlyozom soha nem volt egy alvós baba. Már a szülés napján megkaptam éjszakára a kórházban, mert nem bírtak vele a csecsemősök. :-)

Szívesen olvasok még hasonló megoldásokat, mivel nekem is sokat segít mások tapasztalatai.

2013. márc. 14. 07:29
 15/18 anonim ***** válasza:

Sztem a baba habitusától függ elsősorban ez.

Meg attól is, hogy mennyire érzi magát jól a fekhelyén, illetve hogy hogy szoktatták.


Az én babám 7 hetes, külön szobában alszik az elejétől fogva egyedül. Este, éjszaka alapvetően jól alszik, nem kell sokáig babrálnunk az altatásával. Bezzeg napközben.. :D


De azt gondolom, hogy ami a legfontosabb neki, hogy meg tudja különböztetni a nappalt az éjszakától, az tényleg az esti rituálé, ami minden alkalommal ugyanúgy ismétlődik. Ebből tudja, hogy este van.

Nekem többnyire ugyanúgy alszik éjjel akkor is, ha a nappalt végignyűglődtük (gyakran megesik) és akkor is, ha szépen aludt, szóval nem tudom van-e vmi jelentősége.


Épp ugyanúgy ébredt 2-3 között éjszaka akkor is, ha sokat evett az utolsó etetésnél, mintha kevesebbet. Az utóbbi pár napban (lekopogom) átalussza az éjszakát ő is, 5kor kel csak, utána szépen visszaalszik.


Semmit nem változtattam nála ennek érdekében, de így visszagondolva két dolog akaratlanul is máshogy történt:

- délután többször megitattam vízzel a meleg miatt

- éjszakára lekapcsoltuk a halvány fényű állólámpát, így sötétben alszik (vagyis a kintről beszűrődő fényben).


Meglátjuk, mennyire tartós a változás. :)

2013. máj. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Rengeteg dolgot kipróbáltam hogy átaludja az éjszakát, de konkrétan egy se jött be.

Betöltötte a 14 hónapot és egyik napról a másikra átaludta az éjszakát. Most 16 hónapos. Az elmúlt két hónapban kb. 5x kelt fel éjszaka, de max 10 percre.

2014. jan. 28. 15:00
 17/18 anonim ***** válasza:
látod Anya, itt a jól megérdemelt alvás! :)))
2014. jan. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Az előttem szólónak.

Úgy látszik, hogy most nekem kell rájönnöm hogy aludjam át az éjszakát. :)))

2014. jan. 30. 03:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!