Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye nem lesz baja a babámnak?

Ugye nem lesz baja a babámnak?

Figyelt kérdés
Másfél hónapos kisfiamat két hétig nem szoptathattam, kórházban voltam. Tápszert kellett adni neki, a védőnő mondta, hogy édesített kamilla teát adjunk neki mert akkor nem lesz székrekedése tőle. Anyukám gondozta addig, és ő mézzel édesítette a teát. Most olvastam, hogy milyen beteg lehet tőle. Kukuljak meg nekem senki nem mondta, hogy eszembe ne jusson mézet adni neki. Anyu szerint nem lesz semmi baja mert régen is sok gyereknek adtak mézet, mi is kaptunk és nem lett semmi bajunk. Ennek már egy hónapja. Ha eddig nincs baja a picinek akkor ugye már nem lesz? Már tiszta ideg vagyok...
2013. márc. 6. 07:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy ha valami gondot okozott volna a méz, az már kiderült volna, úgyhogy ne parázz. :)
2013. márc. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ilyen régen volt akkor már nem lesz.


A mézben lehetnek (és gyakran elöfordul) baktériumok amik egy fajta mérget termelnek, és fulladást okoznak a kisbabáknál. Ezek hökezelve 70-80 fok felett elpusztulnak, vagy egy nagyobb szervezetben 2 éve skor felett, már semmit nem okoznak, mert a test túl nagy hozzá.

Akkor lett volna baja töle.


Anyukád azért végig gondolhatta volna hogy egy ilyen pici babának nincs szüksége mézre, és kamillateára sem. Székrekedése tápszertöl nem lesz ha nem volt anyatejtöl sem. az nyémek mind anyatejtöl mind tápszertöl 5 kakiltak, és még plussz vizet sem adtam nekik. gondolom a védönö arra gondolt ha lenne székrekedés akkor megpróbálható.


De most már ne izgulj, ne adj neki hökezeletlen mézet még kb 2 évig és ennyi volt.

2013. márc. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Akkor most már megnyugodtam. Mostantól mindennek utánaolvasok részletesen és nem csak a szülői tapasztalatra hagyatkozom. További szép napot mindenkinek.
2013. márc. 6. 07:15
 4/4 frászkarikaborsó ***** válasza:
jól teszed, és amit a védőnő mond annak is olvass inkább utána. Az enyém folyamatosan olyasmit tanácsol amit nem akarok megfogadni, és ha utánaolvasok akkor kiderül hogy nekem van igazam :)
2013. márc. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!