Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Furdetés? Akik mindennap...

Furdetés? Akik mindennap furdetik a babájukat (max 1évesig), azok csak tusolják, v mindennap tele engedik a kádat?

Figyelt kérdés
.... csak azért kérdezem, mert egyszer egy hasonlo kérdésnél le lettem oltva,h miért sajnàlom a furdés élményét és a vizet,mert szerintem felesleges mindennap furdetni egy kisbabàt. Akkor ezek az anyukàk nem gondolnak a gyermekuk / unokàjuk jovojére, hiszen a felesleges vizpocsékolàs sem elhanyagolhato dolog?
2013. márc. 7. 18:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis babakádba aztán borzasztó sok víz kell.. -.-'

Igen, minden nap fürdik, 10 hónapos, és imád fürdeni pancsolni, játszik közben.. Ráérem tusoltatni később..

2013. márc. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én naponta fürdetek, ha nem vagyok félholt a fáradtságtól, és a kiskádba engedek nem olyan sok vizet. Az élmény megvan, játszani is, feküdni is lehet benne. Te úgy érted, hogy a nagykádat engedem-e tele? Egy babához?
2013. márc. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
uhum, miért,csak a bokàjàig engedsz vizet?? mellesleg ne mond màr,h 10honaposan még befér a gyereked egy babakàdba?? :D
2013. márc. 7. 18:23
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel..

De tényleg, egy kisbabának a nagy kádat engeded tele, jól értem? Nincs kiskád neki?

2013. márc. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne férne bele?? 74 cm a kisfiam, a kád 1 m hosszú!

NEM CSECSEMŐKÁD, abból 4 hós korában kinőtt..! BABAKÁDRA váltottunk, az nagyobb!

2013. márc. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
51%
Az én 9 hónapos, kifejezetten nagy fiam is belefér a babakádba. Természetesen minden nap abban fürdik, de ha már a nagy kádban fog fürdeni, akkor sem fogom sajnálni tőle a vizet. Ha nem akarod fürdetni a gyerekedet minden nap, akkor ne tedd, de felesleges kötözködni azokkal, akik mindennap fürdetnek.
2013. márc. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
11 hónapos a kisfia(78cm) és természetesen minden nap fürdetem.Piskóta alakú babakádja van,de mivel már régóta ül,így nem kicsi neki.Imád pancsolni.
2013. márc. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
48%
Persze többször előfordult ilyen-olyan okból hogy egy-egy nap kimaradt, de igyekszem mindennap megfürdetni a saját kádjába, ebbe nem olyan sok víz kell. Nyáron volt, hogy olyan meleg volt, hogy muszáj voltam többször is "bevágni" a zuhany alá, kicsit felfrissíteni a forróságban. NEM GÁZ ha nem fürdeted minden nap, nagyanyáink se fürdettek minden nap, tisztelni kell a másik véleményét, még akkor is, ha nem egyezik a tiéddel! A Te gyerekednek ettől nem lesz semmi baja, tehát ha leszólnak ez miatt, akkor az őket minősíti.
2013. márc. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Én is fürdetem minden nap, annak ellenére, hogy a gyerekorvosunk azt mondta elég 2-3 naponta, mert száraz bőrű. Viszont nálunk az esti rituálé része, a kicsim imádja. Persze újszülöttként néhány perc volt. Most 5 hónapos, 70 cm, fekve simán elfér a kiskádban, még van hely, mivel mi sem a legkisebbet vettük. Az van kb. félig tele. Ha nagyobb lesz és már kúszik, mászik, majd homokozik, stb. akkor meg azért lesz mindennap fürdetve, mert koszosabb lesz. Ha nem fog a kiskádban férni, akkor a nagy kádban, de csak annyi vízben, hogy ülve a derekáig-mellkasáig érjen. Sőt, kapaszkodj meg... nyáron napközben is valószínűleg le fogom zuhiztatni, csak úgy felfrissülésképpen. A nagyobbikat is kellett, mert melegkiütése ís volt, meg úgy alapból jól esett. Igyekszünk a környezetet óvni, de a higiénia és az egészség fontosabb.
2013. márc. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Mindennap fürdettük és most is fürdetjük. 13 hónapos koráig babakádba, mert nem volt csak zuhanyzónk, simán belefért. Azután olyan házba költöztünk, ahol kád van és minden nap itt is nagy kádba fürdetjük.


Azért egy gyerek nem annyi vízben fürdik, mint egy felnőtt és mivel a kislányom is imádja a vizet, hagyjuk, hadd pancsoljon, nem érzem felesleges vízpocsékolásnak.

2013. márc. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!