Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is utálja a babája hangját?

Más is utálja a babája hangját?

Figyelt kérdés

3 hónapos a lányom, egy ideje egyre erősebb a hangja.

Ha csak szórakozásból "beszél" még elmegy, de ha fáradt és emiatt hangoskodik az idegtépő.

Nem sír, csak idegesítő fejhangon gügyög, "áá"-zik, nyűglődik.

Az éjjel még rosszabb, néha minden ok nélkül hirtelen velőtrázóan felüvölt.

Egyedül nevelem, segítségem sincs, hogy néha elszabadulnék pihentetni az idegeim.

Gondolatban már milliószor betettem a mélyhűtőbe, kidobtam az ablakon, nejlonzacskóba csomagoltam stb.


Mást is kikészít ez a nyűgös időszak?

Hogyan vészeljem át anélkül, hogy ártanék a lányomnak???


Nem azt kérem, hogy forduljak orvoshoz bla-bla, hanem valóban hasznos tanácsokat várok, mert ez így nagyon nem jó.


2013. márc. 7. 19:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
86%
Hűha, engem is kiakasztott párszor a lánykám.. de azért ennyire nem volt gájzos a dolog. A hangja meg... nekem angyali... Szerintem sűrgősen kérj valakitől segítséget, mert ha már most ennyire kiborít, mi lesz később mikor jön a foga pl.. ? :(
2013. márc. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%
Hát pedig azt fogom írni amit nem akarsz hallani, szerintem nagyon súlyos depressziód van és sürgősen orvoshoz kellene fordulnod! Ilyet alapesetben nem gondol az ember, hogy beteszi a gyerekét mélyhűtőbe, kidobja az ablakon vagy nejlonzacskóba csomagolja! Hidd el segítségre van szükséged!
2013. márc. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
96%

Jézusom...!

Bocs

2013. márc. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%
FORDULJ ORVOSHOZ DE HAMAR vagy próbálj meg segítséget szerezni valahonnan, mert sajna az az érzésem látni fogunk még a híradóban. Hol van még a következő 18 év?
2013. márc. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
95%
szóról-szóra azt írnám amit a 2-es válaszoló mond.
2013. márc. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
95%

Minden anyukának vannak nehéz napjai, amikor rosszul érinti a gyerekének a nyűgössége, esetleg még jobban felturbózza ezzel a szülei idegeit, velem is előfordult már többször, hogy egyszerűen ki voltam merülve és nem volt úgy türelmem.

De soha meg nem fordult olyan dolog a fejemben, hogy miként tudnám eltenni szegényt láb alól! Hiába azt írtad, hogy ne ajánljon senki orvost, de lehet nem ártana.

Először inkább találd ki, hogy miért nyűgölődik és próbálj ellene tenni. És próbáld meg elfogadni a helyzetedet, biztos nem könnyű, de az a szerencsétlen kisgyerek nem maga akart a világra jönni, nem ő tehet róla, hogy neked nincs segítséged.

Nyugodj meg, esetleg szerezz be a patikába valami természetes gyógynövényekből készült nyugtató hatású teát vagy valamit. Persze ha nem szoptatsz. Egyébként pedig néhány beszélgetés egy pszichológussal tényleg nem volna haszontalan dolog.

2013. márc. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
96%

Tudod, az én lánykám napi 10 órát üvöltött végig fülsiketítő hangon, mert refluxos volt, és sokszor baromira szenvedett. Kikészültem, de mégsem jutott eszembe becsomagolni őt egy nejlonba. Te jó ég, ne haragudj, de egyértelmű, hogy külső segítségre van szükséged. S nem bántásból! Hidd el!

Itt szerintem egy jó pár tanács (hogy pl. elmúlik majd ez a korszak, meg erős vagy és ügyes) nem fognak igazán használni!

Ki kell szabadulnod egy kicsit az adott helyzetből, úgyhogy fogadj bébiszittert (vagy a szomszéd öreg nénit), ha nincs segítséged!!! Menj el máshová, ne csak otthon ülj a babáddal! Vagy vidd őt is, plázázzatok vagy bármi...ami eltereli a gondolataidat!

S tornázz! Akármit! Na meg a magnézium...azt is nyomasd ezerrel!

Sok sikert!

2013. márc. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
93%
Most, h visszaolvasod a kérdésed, nem volt benned azért rossz érzés? Ha ennyire súlyos a helyzet nem tudnál most azonnal valakivel beszélni, barát, szomszéd, védőnő, akárki?? Ok nélkül sosem sír fel a baba, akármilyen közhelyesnek is tűnik ez a mondat...! :(
2013. márc. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

"néha elszabadulnék pihentetni az idegeim."

-kötelező megoldanod. Kérd meg a védőnőt, ajánljon egy nénit, aki egy héten 1x2x eljön egy-egy órára,

addig te meg csavarogj, bóklássz, ne csinálj semmit.

Amikor gügyög - gyakorolja a beszédhez szükséges hangképzést- közben alakulnak a beszélőszervei!!

-szépen beszélj hozzá, énekelj kis dalocskákat, verseket mondj- hálás lesz érte!:)

2013. márc. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Szedek homeopátiás nyugtatót, de nem sokat használ sajnos.


Nem az zavar mikor próbálgatja a hangját, hanem mikor a fáradtság miatt nyűglődik, de elaludni nem akar sehogy sem.

Meg mikor pisilni se mehetek ki úgy, hogy ne üvöltene azonnal :(


Nem akarom őt bántani, szeretem, de a gondolataimnak nem tudok parancsolni olyankor.

2013. márc. 7. 19:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!