Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második gyerekkel gyed számítása?

Második gyerekkel gyed számítása?

Figyelt kérdés
Jelenleg második gyerekemmel vagyok itthon. 23 hónap a korkülönbség. Tgyást kaptam eddig, ahogy kell, 91.000Ft körülit. Már betöltötte a 6 hónapot, 25-én, vagyis letelt a tgyás, és ma kaptam 75.000Ft-ot. Nem kevés ez? Adójóváírás benne lehet? Családi adókedvezményt a férjem veszi igénybe.
2013. márc. 8. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Adójóváírás már nincs. Bérkompenzációt igényeltél? Lehet az nincs benne.
2013. márc. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajna, szerintem jó lesz, kiv. ha az elsővel maximum gyeden voltál.

A gyednél, mivel gyedbe szültél, az első szülést megelőző munkabéredet veszik alapul. Mivel a 2. baba 2012-ben született a kompenzációra nem vagy jogosult.

Nálam hasonló a szitu, hogy kevesebb a 2. gyerek utáni gyed, mert már nem jár a kompenzáció, és ugye adójóváírás sincs.

2013. márc. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, nem voltam benne biztos, de feleslegeden nem akartam "reklamálni". A kompenzáció nem jár, tudom.:(((
2013. márc. 8. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!