Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg lusta rossz anya aki...

Tényleg lusta rossz anya aki többnyire bébiételt ad babájának?

Figyelt kérdés
2013. márc. 9. 09:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én lusta vagyok. Nagyon. De azért lereszeltem neki az almát, úgy adtam a levét. De amennyi levet kapsz mondjuk sima bébiételes üvegbe, azt kb 1 kiló almából tudod kinyerni. Aminek kilója már sajnos 400 FT körül van. Így még mindig olcsóbb az üveges ital.
2013. márc. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Meg nem biztos, hogy az az egészségesebb ha te csinálod. Mert nem tudhatod, hogy az a gyümölcs honnan van. Lehet, hogy egy autópálya mellett egy szmogos földön halálra permetezve termesztik.
2013. márc. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szerintem a rossz anyaság nem itt kezdődik.Dehogyis rossz ettől :)
2013. márc. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok lusta, mégis bébiételt adok a babámnak. Nem merek ki tudja honnan származó, milyen vegyszerekkel kezelt bolti gyümölcsöt, zöldséget adni neki, amíg ilyen pici (fél éves). Sajnos nekünk nincs házi. A piacon meg ugynanazt árulják, amit a nagy hipermarketekben. Ha meg a falusi néni viszi ki az árut az lehet, hogy még több műtrágyát, permetszert nyomott rá.
2013. márc. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%

És még meg is kellene kövezni érte...


Te most ezt komolyan kérdezted?


Akkor ezek szerint az is lusta, aki mosógéppel most, és nem kézzel, vagy eldobható pelenkát ad a gyerekre?

Semmiben sem jobb az, aki pl maga csinálja. Egyébként az sem olcsóbb. Meg ahogy írták, nem is biztos, hogy egészségesebb, sőt... Ismerősöm almatermesztő. Permetezi is rendesen, varasodás, pajzstetű meg hasonlók ellen. Több ezer almafája van. De a szorgalmas permetezés ellenére vannak olyan almák, amik elkapják. Ezek piros pöttyösek a pajzstetűtől, kopottnak tűnnek a varasodás miatt. Ezeket ugye nem tudja eladni. Van egy pasi, aki ezeket olcsón megveszi tőle, és viszi a piacra eladni. És miért tudja eladni? Miert azt mondja, hogy BIOALMA. Azért ronda és csúnya, foltos és apró, mert NEM PERMETEZTÉK. És képzeld, amikor ismerős az almát 120 FT/kg-ért adta, ez a pasi a hibásakat 150 FT/kg-ért. A sok birka meg meg is vette, mert az ugye bioalma. Fogalmuk sem volt, hogy egyáltalán nem bio, sőt... Azon már a permet sem segített.

2013. márc. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Első gyerekem kizárólag a bébiételeket ette meg. Hiába főztem neki, nem ette, inkább akkor nem evett semmit.

Második gyerekemnek viszont csak a főztöm kellett babaként :)

Szerintem ezt a gyerek dönti el, hogy mit akar enni.

2013. márc. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Igen komolyan kérdeztem. Ugyanais már nem egy anyuka és ismerős nézett rám csúnyán mert babakaját kap. Mert hogy az egészségtelen mű stb. Pont azért adom neki én is mert nem bízok a bolti gyümikben. És nem tudom már hogy tényleg én vagyok e a rossz?
2013. márc. 9. 09:44
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

Nem tartom magam emiatt lusta, rossz anyának.Rossz anya az egyik ismerősöm,aki otthagyta a családját,a 3 éves kisfiát,mert kiment külföldre a szerelméhez...na nekem ő a rossz anya.

Anyukáméknak van telkük,ahol zöldséget,gyümölcsöt termesztenek.ők nem permetezik,tudom hogy megbízható forrás,ha van idény zöldség/gyümölcs,akkor azt adom neki természetesen.De mi pl decemberben kezdtük a hozzátáplálást,és ilyenkor 1-2 dolgot igencsak nehéz beszerezni.tescos cuccal nem akarom mérgezni,nekem megbízhatóbbak ebből a szempontból az üvegesek.A védőnő is tanácsolta,hogy ne kezdjünk egyből prímőr kajával. A lusta rossz anya fogalma tehát nem itt kezdődik.

2013. márc. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én általába főzni szoktam a fiamnak, de már lassan kezd kifogyni a nyáron felhalmozott készlet. Ha dolgunk van és nincs időm főzni akkor üvegeset kap. Meg pl. marhahúst és halat még csak babakajába kapott, mert mi ilyet nem eszünk. Barackom már nincs sajnos úgyhogy heti 2szer azt is üvegesbe kap. Szerintem ez nem lustaság és rossz anyaság kérdése. Persze anyagilag kicsit gazdaságosabb főzöcskézni :)
2013. márc. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én vegyesen adok neki házit és üvegeset,amit nem lehet frissen beszerezni pl barack,azt üvegeset adok,de voltunk 1 hetet nyaralni,mindig üvegeset adtam és szorulása lett szegénynek.
2013. márc. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!