Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejfehérje érzékeny babám...

Tejfehérje érzékeny babám miért nem bírja a Peptit és a Pregomint? Többi lent.

Figyelt kérdés
A szója alapú tápszertől visszajöttek az ekcémái,viszont ez a két tápszert meg bukja.Van valakinek hasonló tapasztalata?Már nem tudom mit csináljak.
2013. márc. 9. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Vidd el gasztroenterológiára,ott írnak fel neki Neocatet,nekünk is csak az jött be,semmi más,mindegyiktől fájt a hasa.

Lehet,hogy nem bírja abszolút a tejes tápszert,mint az enyém se.

A Neocate aminósav alapú,csak gasztroenterológus írhatja fel először,aztán javaslatra gyerekorvos.

2013. márc. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha csak bukik tőle, az nem gond, nekünk ezt mondta a gasztrós! Hogy a bukást csak akkor kell "komolyan venni", ha nem gyarapodna mellette a súlya. Nutritonnal esetleg megpróbálhatod sűríteni, ha nagyon sok és zavaró, de elvileg egészségkárosodása nem lesz tőle. Ha egyébként jól eszi, nincs kiütése tőle, normális a széklete, akkor "bírja" a tápszert, a bukás nem gond. Tudom, hogy kellemetlen, én is volt, hogy napi 10x is át kellett öltöztetnem, mert olyan mennyiségek jöttek, aztán szépen lassan úgy látom, kezdi kinőni- most 6 hónapos.
2013. márc. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szójástól és semmi mástól nem bukik, csak a 2 említett tápszertől?

A bukással önmagában nincs gond, ha mellette jó a baba közérzete és a súlya is szépen gyarapszik.

Csak nagyon kellemetlen dolog, tudom, mert 2 bukós babám is van, ill. volt, de csak a kicsi volt tejfehérje allergiás. Ő Milupa Peptit iszik és 1-1,5 éves kora között maradtak abba a bukások, ugyanúgy, mint a nagynál, aki viszont 1,5 évesen már rendes tejet ivott.

2013. márc. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az enyémnek a Peptitől gyomorgörcse volt, a Pregomintól meg szorulása.

Novalac Allernovát próbáltátok esetleg?

2013. márc. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a súlya sem gyarapszik már 3 hónapja,járunk gasztróra,a nurtitontól nagyon fájt a hasa.A peptitől is fájt a hasa és sokat bukott tőle.Most kaptuk a Pregomint és attól is elkezdett bukni,pedig már javulóban volt.Attól tartok hogy ettől a tápszertől sem fog hízni,mert nem tudja megemészteni!!!
2013. márc. 9. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!