Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mért mond mást mindenki?...

Mért mond mást mindenki? Gyerekorvos, védőnő, anyukám.

Figyelt kérdés
Terhességem alatt igyekeztem mindennek utánajárni. A doki pl ( tegnap voltunk 2 hós oltáson) azt mondja 2 szoptatás között teát adjak neki. Amit olvastam az volt, hogy csak tej. Anyukám szerint gyümölcslé. De ezer más dologban is ez van.

2013. márc. 9. 20:30
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló, én is így szeretném.
2013. márc. 9. 21:08
 12/27 anonim ***** válasza:
68%
Ha már konkrétan ebbe a témába is belement mindenki, kedvenc ágazatom én sem hagyhatom szó nélkül. Mai kutatások azt mondják, 6 hónapig kizárólagos és igény szerinti anyatejes táplálás a legmegfelelőbb. Tehát nem kell sem víz, sem tea, sem gyümölcslé. Ezek nem tesznek jót az emésztőrendszernek. ( tápszeres babáknak vizet lehet adni 2 etetés között, mivel ugye annak állandó az összetétele, szomjoltásra pl nem jó). Azt viszont bevallom, mi 5,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, a lányom nemes egyszerűséggel kikapta a banánt a kezemből ( elvileg a banán csak 7 hónapos kortól adható, de azt a 3 falatot nem akartam elvenni tőle, és szerencsére nem lett baja). Szóval. A babád még pici, szoptasd nyugodtan tovább igény szerint. A gyomra is pici még felesleges lenne vízzel vagy teával megtölteni az értékes anyatej helyett. A tej először hígabb- ez szomjoltó, majd zsírosabb- ez táplálja ( és persze a 2 között van átmenet). Ráadásul ugye ekkora babának a cumizásra is igénye van még- nem biztos, hogy mindig eszik is.
2013. márc. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
71%

Mindenben ez van, és ez is lesz, pl. oltás, vitaminok, stb.


Én tandemben szoptattam a két gyereket, persze előtte beszéltem a nőgyógyásszal hogy terhesség alatt szabad-e, beszéltem szoptatási tanácsadóval, stb.


Aztán amikor a gyerekek 4 és 2,5 évesek voltak még mindig néha szopiztak, nem azért mert nagy biomániás ősanya lennék, csak így alakult. Elmentem a körzeti rendelőbe a fogamzásgátlást megbeszélni meg rákszűrésre. Előtte nem oda jártam, hanem a priváthoz, csak oda már nem tudtam visszamenni.

Mondtam a dokinak, hogy ez a helyzet, már ritkábban, de a 4 éves is még rácuppan a szerre.. Én lettem a Megdicsőült Nagy Magyar Anya, az egekig felmagasztalt az orvos, hogy a legjobbat teszem a gyerekekkel, csak így tovább.

Amikor mentem vissza az eredményért, egy másik körzeti orvos rendelt. Ugyanaz a rendelő, ugyanaz a szék, másik orvos, kb 3-4 héttel később.

Mondom hogy "Szoptatom még a 2,5 éves ....." ki sem mondhattam, hogy és a 4 évest is néha, egyből lecseszett, hogy nem vagyok komplett, már rég le kellett volna szoktatni egy ekkora gyereket. Jól le lettem tolva.

2013. márc. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
90%

Egyikük tanácsa sem rosszindulatból fakad, csak valóban kicsit idejétmúlt. Amikor a 2 szoptatás közötti teáztatás nagy divat volt, abban látta mindenki a gyereknevelés sikerének zálogát, ha már az újszülött is megtanulja; neki 3 óránként jár enni. Ha véletlenül előbb éhezett meg szerencsétlen, vagy hagyták üvölteni, vagy teletöltötték teával. Ha nem éhezett meg 3 óránként, addig piszkálták, amíg fel nem ébredt és valamennyi kaját bele nem tömtek. Aki így csinálta, ezt tartotta jónak, és ezt próbálja továbbadni puszta jó szándékból.

Egy jól szopó kisbabának nem kell semmi anyatejen kívül, abból is csak annyi, amennyit magától szívesen elfogyaszt. Ha bizonytalan vagy a szomjúságát illetően, a kutacsát figyeld. Ha nincs behúzódva, biztosan nem szomjas, tehát semmiféle folyadékkiegészítésre nincs szüksége.:)

2013. márc. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
13. Válaszoló, nekem tetszik, hogy sokáig szoptattál. Én mondjuk tudatosan 'ősanya' tipus vagyok/ leszek.
2013. márc. 10. 00:29
 16/27 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is mondja a védőnő,hogy ne etessem csak 3-4óránként.De nekem 5hós a lányom és vacsira eszik csak fixen 230t kb,napközben meg 1-2óránként 100-120t.Nem birja ki a 3-4órát,viszont 1-2óránként is csak féladagot eszik.Én kináltam már babateával,gyereekteával,köményteával,vizzel,babának való bébiitallal és kamillateával is.Az 5 hónap alatt 3x ivott és csak kamillateát.Tegnap nyalt bele 100%-os narancslébe,mert ittam és ki akarta venni a poharat a kezemből.Lányom 99%-ban anyatejes.Haa nem issza meg a babád a tejen kivüli dolgokat,akkor nem baj,nem kell eröltetni.Én 2hósan gyümilevet nem adnék még,max nyalásnyit kostolni,de ugy rendesen nem.
2013. márc. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
66%
A ( túl) korán adott, akár csak egy- egy korty tea, gyümölcslé is károsítja a bélflóráját, rontja az emésztést. 2-3 ( de még 4-5 ) hónaposan pedig nagyon korán van. Ha nincs anyatej, akkor szigorúan kizárólag táp ( a baba súlyától függetlenül)
2013. márc. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Kislányom tápis baba volt de elég volt neki tápszer 4 honaposan kapott elöször babáknak valo teát.
2013. márc. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

KEdves kerdezo!


Nem derult ki, hogy a babad szopik, vagy tapszeres?


Viszont valoban a ket etkezes kozben tejet ne kapjon, mivel a gyomranak sok lesz, igy a teaval kell kinalni, hiszen az emesztesnek is jo, de nyugtato hatasu is, a piciknek komenytea es kamilla az, amit adni szoktak, a komenytea gorcsoldo, a hasfajosoknak nagyon jo, viszont a kamillanak nyugtato hatasa is van, igy amikor sir a baba, ezzel kell megkinalni,

Ekkora baba gyumolcslevet nem kaphat, hiszen a tehen tejbol is felest kaphat, mivel tul eros neki.

KEdves Dora!


...a gyerekeim mar felnottek, az egyik gyerekemet nem tudtam szoptatni,

es a gyerekorvos baratnom javasolta a feles tejet! A friss tehen tejet kellett vizzel higitani!


A 2. honapos koruk utan reszelt almat kezdtuk el, amibe haztartasi keksz kerult, annyi, hogy ne legyen tul hig pl.


A term. gyogy. hive vagyok s igy soha nem hallgattam senkire, mivel ebbol mindig is vitak voltak, s ezert dontottunk ugy a baratnommel, hogy ketten ezt kidolgozzuk, s igy taplaltuk a gyerekeinket, ma mar az unokaim is igy lettek nevelve.

TEhat anyatejesek, 2. honap utan reszelt alma tizorai, a 4. honaptol mar a zoldsegeket kaptak, hiszen a pici most 1 eves, aki mar mindent megeszik, de meg naponta 2-er szopik.

EZt neked kell eldontened, mivel az orvosnak a tanacsa jo, aki a teat javasolta,

mivel a babanak napi 5-i etkezese van, az etkezesek kozott teaval kell kinalni.

Ha most meg ezt igy nem allitottad be, akkor kezd el, hogy ne kivansag szerint egyen, hanem neked kell megszoktatni a rendszeres etkezesre, mivel ha nem igy szoktatod,

akkor elkepzelheto, hogy nagyon sok atalvatlan ejszakaban lesz reszed,

tehat most mar lekell szoktatni az ejszakai szopizasrol.


Ezt a választ kaptam privátban...

2013. márc. 10. 08:20
 20/27 anonim ***** válasza:
66%

Nincs hozzáfűznivalóm :)

Na erről pl iszonyúan csúnya dolgokat tudnék írni, így inkább nem teszem.

2013. márc. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!