Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája is próbálgatta már...

Más babája is próbálgatta már az akaratát érvényesíteni 7 hónaposan?

Figyelt kérdés

Egy hete kész rémálom lett az életünk.

Volt napirendünk, napi kétszer másfél óra alvással, délelőtt-délután, boldog, kiegyensúlyozott babám volt.

Aztán egyik napról a másikra elkezdett dilizni, amikor a szokásos időben altatni próbáltam.

Délelőtt is, délután is.


Gondoltam biztos valami front van, hát ráhagytam.

De következő nap újra ezt csinálta.

Visít, mint akit nyúznak, és csapkodja magát vissza a hátára (hason alszik).

Legutóbb már a kiságy láttán elkezdte az ordítást.


Mi ez?

Mindenki átesik ezen?

Persze már nem hagyom magam, most már a napirendünk nem választható, hanem kötelezővé tettem az alvást, ugyanis estére meg annyira fáradt, hogy tisztára bedilizik.


Jól teszem, ha nem hagyom rá?

Teljesen tanácstalan vagyok.

Azt hittem nagyjából jól csinálom a gyerek-nevelősdit, de most megfeneklettem... és kiábrándultam saját magamból, meg a jónak hitt elveimből.


2009. szept. 13. 21:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
lehet, h kicsit később lesz már fáradt, vagyis ahogy nől többet tud ébren lenni egyszerre. próbáld kicsit később letenni, v amikor már tényleg fáradt, ne a napirendhez igazodj, hanem a babádhoz.
2009. szept. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Először nekem is ez jutott eszembe, de akármikor próbálom altatni, falakba ütközöm.

Pedig már majd' leragad a szeme, de nem hajlandó aludni.

Ezért döntöttem, amellett, hogy marad a napirend, és megpróbálom következetesen "betartatni" vele.

Nem mindig megy, de mikor megy, mindig kiderül, hogy nekem volt igazam, mert olyankor jókedvűen ébred.


Ha az van, amit ő akar, akkor viszont nagyon nyűgös, és sírós egész nap.

2009. szept. 13. 21:43
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon is jól csinálod. Ilyen erőpróbák nálunk is voltak, aztán amikor nap nap után megtapasztalta, hogy anya a főnök, akkor abba is hagyta a hisztiket. Mondjuk hisztik mindig vannak, de hát érted, na :)
2009. szept. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi, én is úgy érzem, hogy át akarja venni az irányítást, csak bizonytalan vagyok.

Mikor már azt hinné az ember, hogy kiismerte a gyerkőcöt, mindig előáll egy újabb fejtörővel... :-)

2009. szept. 13. 21:54
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is ennyi idős és nálunk is hasonló a felállás! Mondjuk ő most ott tart, hogy ha valami nem úgy van ahogy azt ő elképzelte, úgy visít, mint akit nyúznak! Iszonyú kellemetlen, mert ezt simán levágja egy bevásárlás vagy egy séta alkalmával is! Nem gondoltam volna hogy hét hónapos babánál a hisztivel kell majd foglalkoznom.... :(
2009. szept. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ó, igen! Tudom miről beszélsz!

Már egyszer a sétánál is bepróbálkozott...

Ki akart jönni a babakocsiból, de hát azért az utcán mégsem kéne kúszni... :-)

Szóval maradt az éktelen üvöltés...

A kellemetlen szó nem nagyon fedi azt az égést, aminek az ember ilyenkor ki van téve... és a megvető pillantásokat, amik követnek...

De muszáj kitartani, mert aztán később még rosszabb lehet a helyzet, ha most engedünk a bébi-terroristáknak! :-)

2009. szept. 13. 22:09
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. A megvető pillantásokkal ne foglalkozz. Amíg nem volt gyerekem, nekem is voltak mindenféle "elveim", hogy az én gyerekem nem fog ilyet csinálni, mert nem így lesz nevelve, meg hasonló hülyeségek. Persze lövésem nem volt semmiről még akkor :) Akinek van gyereke, az tudja, hogy az ilyen helyzeteket nem lehet elkerülni, mindenki átéli. Csak hát amilyen idegállapotot kivált a hiszti az anyukákból, szóval akkor még az együttérző pillantást is lenézésnek érzékelik, ez már csak így van.


Amúgy meg szerintem a lényeg az, hogy legyél következetes, ne érezze rajtad a babád a bizonytalanságot, mert akkor egyrészt ő nem érzi magát biztonságban, másrészt meg ki is használja, hogy meginogtál, szóval csak rosszabb lesz. Persze tudom, ezt könnyű mondani, én is volt, hogy már a hajam téptem, meg a gyerekkel együtt bőgtem tehetetlenségemben amikor hisztizett, és az egy dolog, hogy az ember tudja mit kéne csinálnia, hogy kéne viselkednie, de megtenni nagyon nehéz. De örök érvényű szabály, hogy ha te ideges vagy, azt a gyerek megérzi, és ő sem lesz nyugodt. Én már úgy vagyok vele, hogy ha dili van, és már én is kezdem elveszíteni a fejem, akkor beteszem az ágyba, hadd ordítson két percig, addig én kimegyek inni egy pohár vizet és lenyugszom, aztán visszamegyek hozzá. Lenyugtatni csak akkor tudom, ha én is nyugodt vagyok.

2009. szept. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Próbálom magam ehhez tartani.


Nem gondoltam, hogy ilyen korán meg kell birkóznom ezzel a problémával.

De tényleg próbálok következetes lenni, csak úgy tudom megelőzni a későbbi problémákat.


És nagyon igaz, hogy az embernek milyen idilli elképzelései vannak arról, hogy fogja nevelni a gyerekét... csak mióta megvan a gyerkőc, ő nem mindig veszi figyelembe ezeket... :-)

Vele nem egyeztettem ezeket az elvi dolgokat... :-DDD

2009. szept. 13. 22:56
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk az akarat főleg a pelenkázón jelentkezik: nem marad szépen hanyatt, hanem mindig hasra fordul, és kúszik mindenfele. Kész közelharc a pelenkázás, az öltözésről nem is beszélve, mert ugye akkor is hasra vágja magát, és távozni próbál :-)

A másik, ha elveszek tőle egy játékot, máris bőg, ha visszaadom, azonnal abbahagyja - tehát tényleg az akarat érvényesítéséről van szó.

Jól teszed, ha tartod magad a napirendhez, és próbálod altatni. Ők még nem tudják, hogy mikor fáradtak, hajlamosak túlpörögni, akkor aztán mindenkinek rossz.

Inkább most kicsiben játsszuk le ezt a 'csatát', mint később tényleg égni kelljen vele, ha valahol megjelenünk!

2009. szept. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

sziasztok,


hát, nem örülök a problélmáitoknak, de legalább megnyugodtam, mert nálunk is ez megyeget, bár ő már mindjárt 9 hónapos. Igen kemény téma, de szerintem is csak a következetesség meg a türelem segít. Én is észrevettem, hogy ha nyűgösködik, és idegesen rászólok, akkor konkrétan sírva fakad, és akkor aztán vigasztalhatatlan. Olyankor én is lenyugszom kicsit valahogy, és utána meg tudom nyugtatni. Mi lesz itt még... :)

2009. szept. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!