Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája is próbálgatta már...

Más babája is próbálgatta már az akaratát érvényesíteni 7 hónaposan?

Figyelt kérdés

Egy hete kész rémálom lett az életünk.

Volt napirendünk, napi kétszer másfél óra alvással, délelőtt-délután, boldog, kiegyensúlyozott babám volt.

Aztán egyik napról a másikra elkezdett dilizni, amikor a szokásos időben altatni próbáltam.

Délelőtt is, délután is.


Gondoltam biztos valami front van, hát ráhagytam.

De következő nap újra ezt csinálta.

Visít, mint akit nyúznak, és csapkodja magát vissza a hátára (hason alszik).

Legutóbb már a kiságy láttán elkezdte az ordítást.


Mi ez?

Mindenki átesik ezen?

Persze már nem hagyom magam, most már a napirendünk nem választható, hanem kötelezővé tettem az alvást, ugyanis estére meg annyira fáradt, hogy tisztára bedilizik.


Jól teszem, ha nem hagyom rá?

Teljesen tanácstalan vagyok.

Azt hittem nagyjából jól csinálom a gyerek-nevelősdit, de most megfeneklettem... és kiábrándultam saját magamból, meg a jónak hitt elveimből.


2009. szept. 13. 21:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok. nem akarlak titeket elkeseríteni, de még az elején vagytok a hisztikorszaknak.

9 hónaptól elég érdekes lesz a helyzet. az nem tart olyan sokáig. 1-2 hét. aztán jön 1 1évesen, na az veszélyes kicsit, mert nincs vége. néha jobb, de hiszti 15 hó után napirendi ponton van. és egyre keményebb.

de kitartás:)))

2009. szept. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Hát lányok, meggyőződtem arról, hogy tényleg marad a viszonylagos keménység, és a szigorú következetesség.


Ha ez még rosszabb is lehet 1 évesen, hát befonom a hajam... :-)


Azt hiszem, hogy neki is az a jobb, ha most erejét veszem az önfejűségnek.

Csak mindig attól félek, hogy aztán "elnyomom", és akaratgyenge felnőtt lesz.

Persze a személyisége még sokat fejlődik, talán nem a következetességemen múlik.


Talán a határtalan szeretetünkkel kompenzálni tudjuk a szigort.


Egyébként ma már egészen normálissá vált a helyzet.

Délelőtt is kb. háromszor próbálta magát hanyatt vágni, és kifeszíteni, hogy ne kelljen aludni, ebéd után pedig már egyáltalán nem.

Azt hiszem ez lesz a járható út.

Most ébredt fel, jókedvűen, és kipihenten.

Hiszti nélkül.

Tartom magam ehhez a módszerhez, akármi is lesz.

2009. szept. 14. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!