Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az hogyha ráfújunk...

Miért van az hogyha ráfújunk a baba arcára és kapkodva vesz akkor levegőt? Ez miért lehet? Szabad egyáltalán belefújni a baba arcába?

Figyelt kérdés
Meg múltkor is kivittük kézbe egy kicsit a kislányomat a levegőre és pont akkor fújt be az arcába az erős szél és akkor is kapkodott a levegő után!
2009. szept. 14. 08:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem megijed. Nem minden baba szereti a "fúvókázást", többek között az enyém se. Az jobb játék neki ha a pelenkával simogatom a kis arcát lágyan, azon jókat mosolyog meg nevetgél!

2009. szept. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Reflex és nem ijedtség. Visszatartják a levegőt, ha jobban megfigyeled.
2009. szept. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ezen alapul a búvárreflex. Ha levegő vagy víz éri visszatartja a levegőt. Ne aggódj, nem lesz semmi baja. :)
2009. szept. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérdezte a kórházba szülés után hogy mit kell csinálni ha annyira sír hogy nem vesz levegőt, és ott mondták hogy bele kell egy kicsit fújni az arcába. Megijed és rögtön vesz levegőt, ezt azóta már tapasztaltam is.
2009. szept. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez egy reflex náluk. Az én lányom kifejezetten élvezi, ha az arcába fújunk. Bár nem sűrűn játszuk ezt a "játékot".
2009. szept. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
babánál búvár-reflex?Hát hallottam már sokféléről, de ez a tudományos magyarázat most egy kicsit elbizonytalanított :) És amikor a magzatvízben van gondolom ott is becsukja a száját a víz miatt, ugye? Egy kisbaba nem tartja vissza a levegőt, még reflexből (?) se , egyáltalán nem lenne"természetes" !Megijed ,ennyi. Kint teljesen új dolgokkal találkozik. Meg kell szoknia, pl. a szelet is.
2009. szept. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is akkor alkalmaztam a ráfújást, amikor annyira sírt, hogy nem vett levegőt. A védőnő tanácsolta, szerintem ebben a szituban hasznos!
2009. szept. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó hozzászólással nem értek egyet. VAN búvárreflex, ezen alapul a babaúszáson elsajátított gyakorlatok zöme. A magzatvízben ez még azért nem működik, mert a tüdő vízzel van tele. A születés pillanatában a víz távozik belőle, a helyébe oxigén (pontosabban levegő) kerül, és onnantól "emlékszik vissza" a szervezet a magzatvízben eltöltött időszakra, amikor "nem kellett levegőt vennie".

Nekem is az a véleményem, hogy ez reflexes tevékenység, akkor nem vesz levegőt, ha hirtelen és nagyon kellemetlen inger éri. Semmi baja nem lesz, ha rá is fújsz: a kisfiamat is ezzel szoktuk levegővételre ingerelni, ha már nagyon belemerült az ordításba, és felhúzza magát. Ha ráfújunk az arcára, akkor kapkod levegő után, és legalább levegőt vesz ordítás közben! =o)

2009. szept. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Te is, ha a nagy széllel szemben mész, nehezebben tudsz levegőt venni, ez igen fontos dolog, úgy tudom, hogy így edzi és tágítja a tüdőt. Lehet, hogy ez a búvárreflex tényleg.
2009. szept. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!