Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hordozókendő felelne...

Milyen hordozókendő felelne meg nekünk? Minden tanácsot szívesen fogadok!

Figyelt kérdés

Pár nap múlva 2,5 hónapos a kisfiam. Mikor voltunk a 2 hónapos vizsgálatokon, méréseken akkor volt 6030g. Valami olyan kendőt szeretnék, aminek az ára azért nincs az egekben, de elég sokáig tudom benne majd hordozni a fiamat.

Ez a kötési módszer ami eddig nagyon megfogott, tetszik: http://www.youtube.com/watch?feature=fvwp&NR=1&v=HZGHMPQj-Z8

Valami fekvő verziójú kötési formát tudtok ajánlani? Ez jó?: http://www.youtube.com/watch?v=bSw-kde19Q8

Egy totálisan kezdő hordozókendős érdeklődő anyuka :)


2013. márc. 10. 17:58
 1/8 A kérdező kommentje:

Ezt hogyan kell kötni? Nem a karikásra gondolok. [link]

ill. ezt: [link]

2013. márc. 10. 18:14
 2/8 A kérdező kommentje:
Milyen méret a megfelelő (ez is érdekelne)?
2013. márc. 10. 18:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Gyere a www.mamami.hu/forum -ra, nagyon sok kendőzős anyuka van, biztos tudnak tanácsot adni :)
2013. márc. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ezt hogy kell értelmezni?: [link]

Alap megkötések (M-XXL)

1. Síkban fekvés

2. Bölcsõ fekvõhordozás

3. Csípõn csavart fekvõhordozás

4. Keresztezett fekvõhordozás hátul csomózva

5. Kenguru fekvõhordozás

6. Keresztezett ülő hordozás hátul vagy oldalt csomózva

7. Kenguru hordozás

8. Csípõn ülés

9. Csípõn csavart hordozás

10. Csípõn keresztezett hordozás

11. Csípõn kenguru hordozás

12. Hátizsák hordozás

13. Tibeti háti hordozás

Hosszú kendős pozíciók

1. Keresztezett fekvőhordozás elöl csomózva

2. Keresztezett ültetett hordozás elöl csomózva

3. Zsebes-keresztezett fekvőhordozás

4. Zsebes keresztezett ültetett hordozás

5. Zsebes-keresztezett háton hordozás

NANDU hordozókendõ hosszúságok

(A kendő hosszúságok tájékoztató adatok, a méretválasztás nem ez alapján történik. Kendő méretet a fenti mérettáblázat alapján válasszon.)

S : 3.80m

M: 4m

L: 4.20m

XL: 4.40m

XXL: 4.60m

Long: 5.20m

A megadott hosszúságok mosás előtti méretek. Mosáskor a kendők 6-8 %-ot zsugorodnak. A mosáskor történő zsugorodást a mérettáblázatnál figyelembe vettük.

2013. márc. 10. 18:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Ide írtam be a kérdéseimet, de ha esetleg van valami jobb hely erre a fórumon belül, akkor a segítséget szívesen fogadom. :) [link]
2013. márc. 10. 18:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem Brendonos U-go kendő van.Drága,meg sem éri,csak kaptuk.De vannak ilyen kendők még ezer féle.Ami listát kiirtál,a fenti az hogy hányfleképp tudod bekötni,a lenti a kendő hossza.Nekem talán 4,6m-es van 171centi 77kilómhoz.Elején a sima zsák funkciót használod,aztán ha már tartja a fejét rendesen,akkor ülöbe kötöd be.Ez a kenguruhoz hasonló póz a kicsinek,tehát kilóg a lába.Fekvőbe ne tedd,mert erősödjön a kis fejecskéje ha viszed,a melleden úgyis megtámasztja.De ha veszel kendőt,adnak hozzá füzetet is a különböző kötésekről,és hogy melyik kortól ajánlott.
2013. márc. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én egy ilyet kaptam kölcsön, eszméletlen jó volt, jó sokáig lehet használni. Én csak elöl hordoztam, a hátamon tépte a hajam.

[link]

2013. márc. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp a szövött kendőt javaslom, mert a rugalmas csak max. 7-8 kg-ig jó, és csak elől hordozásra.

A szövött kendőket a hordozós kor végéig (akár 3-4 éves korig) is tudod használni).

A belül zsebes keresztezett jó kötés, kényelmes.

A fekvő hordozási módok nem ajánlottak, mert a baba nehezebben kap levegőt (ugyanezen okból pár éve be is tiltottak több ún. táskahordozót) és a csípőfejlődés szempontjából sem olyan jó.

A méret attól függ, hogy milyen kötésekkel szeretnél hordozni. A rövid kendők többnyire csak csípőn való félvállas hordozásra jók.

A keresztezett kötésekhez a 4,6-os kendők a jók. a batyu kötéshez talán elég egy 4,2-es kendő is.

Javaslom, hogy kezdőként csíkos vagy kétoldalas kendőt válassz, lehetőleg használtan (mert így olcsóbb és egy már betört kendőt könnyebb használni kezdőként).

A legjobb márkák a Hoppediz, Didymos, Girasol, Lana. A Nandu-ról eléggé megoszlanak a vélemények, van, aki szerint nagyon jó, míg van, aki azt mondja, hogy nehéz kötni - én nem használtam, úgyhogy nem tudok nyilatkozni.

Remélem sikerül választani! :)

2013. márc. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!