Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a hordozókendőrő...

Mit gondoltok a hordozókendőről? Hasznos?

Figyelt kérdés

Kisfiamon látom hogy nagyon szüksége van hogy érezzen, a bőrömet, illatomat, szívdobogásomat.

Így nyugszik csak meg és nem is nagyon hagyja hogy letegyem a kiságyába mert azonnal felébred és keservesen sír.

Azt tudni kell hogy koraszülött volt, és nagyon sokáig nélkülöztük egymást mert nem engedték hogy benyúljak hozzá az inkubátorba és sokáig nem is tarthattam a karjaimban. Most csak én kellek neki és a cicim. :-)


És a hordozókendőn gondolkodom mert úgy könnyebb lenne a napi dolgaimat elintéznem itthon, mint egy kézzel.

Érdemes? A gerincének nem tesz rosszat?

És ha érdemes akkor milyent? Mert annyi féle van.



2013. febr. 22. 12:24
1 2
 1/17 frászkarikaborsó ***** válasza:
87%
Nekünk nagyon hasznos volt, 3 hetes korától a fiam hasfájós volt, 6 hetes volt amikor megvettem a kendőt (liliputi rugalmas), na onnantól kezdve napi több órát volt benne.. A gerincének elvileg nem káros mert a rugalmas anyag teljesen körülöleli és egyenletesen tartja, plusz úgy van felkötve hogy széles terpeszben, térdtől térdig alátámasztással, ami még a csípőjének is jót tesz. Mondjuk én nem mászkálgattam vele hanem felkötöttem és leültem hátradőlve egy fotelben, olvastam, neteztem amíg ő rajtam aludt, volt egy időszak amikor minden este csak így aludt el és utána tettem át a kiságyba. Aztán kb 10 hetesen elkezdte kevesebbet igényelni, most 3,5 hós és már nagyon ritkán kell beletennem, magától elalszik amióta nem olyan hasfájós. De abban az időszakban életet mentett, de ha mást nem az ép eszemet biztosan, mert megőrültem volna ha nincs a kendő.
2013. febr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged! Utánanézek és mindenképpen veszek.
2013. febr. 22. 12:31
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Naaagyon hasznos:), és jó:).

Nem, ha helyesen használod a kendőt, akkor egyáltalán nem ártasz, sőt:).

Én kezdettől a szövött kendőt javaslom, nem olyan nehéz megtanulni, viszont a hordozós kor végéig használhatjátok(a rugalmasnak hamar "lejár" az ideje, illetve koraszülött baba esetében nagyon fontos a véletlenül sem túl nagy terpesz, amit szövött kendővel tudsz legkönnyebben biztosítani).

Linkelek neked egy- két cikket, az újszülöttek hordozásáról, a hordozás egészséget támogató hatásairól...:

"A megfelelő hordozóeszközzel azt testhelyzetet tudjuk előidézni, amelyben a baba ízületei, izmai ellazulnak, így a tehermentesítve a gerincet, és elősegítve a csípőízület egészséges fejlődését.


A babák izomzatának fejlődésére is nagyon jó hatással van a hordozás. A hordozó személlyel függőleges helyzetben való együtt mozgással az izomzatot, a mozgásszerv- rendszert, egyensúlyozó rendszert stimuláljuk, valamint az agyi, idegi összeköttetések kialakulását is elősegítjük. Ennek fontos szerepe van a mozgásformák leképezésében, így nemhogy hátrányos, hanem kifejezetten előnyös lehet a hordozás a gyermek mozgásfejlődését tekintve. Ne felejtkezzünk meg arról sem, hogy a szoros testkontaktus jótékony hatással van a kicsik minden más szervrendszerére is. Az anya, apa légzése, emésztése, szívdobogása- vérkeringése egyfajta ritmikusságot adnak a babának, ezáltal támogatva az ő létfenntartó funkcióit, valamint a felnőtt állandó testhőmérséklete a baba hőszabályozását is pozitívan befolyásolja." teljes iromány itt: [link]


" Elsőként vizsgáljuk meg a szervezet vázát, a gerincoszlopot.


Az emberi újszülött alkalmazkodván a méhen belüli élethez, korlátozott férőhelyhez, a magzati testtartáshoz hasonló, „C” alakú gerinccel jön a világra. A felnőttekre jellemző „S” alak csak később, a mozgásfejlődés fázisainak során alakul ki; a fej emelésével, az ülés képességével, a járás tudományának elsajátításával. Gerincoszlopuknak nagyon fontos elemei a csigolyák között elhelyezkedő porckorongok, melyeknek feladata a gerincet érő hatások tompítása, az ütődések elnyelése, ami által megakadályozzák a csigolyák sérüléseit. Ezt a feladatukat elhelyezkedésükből adódóan függőleges helyzetben képesek ellátni. Célunk tehát, hogy ezt az élettani formát és funkciót támogatva hordozzuk kicsinket. E mellett, mivel a kisbaba még nem tudja saját súlyát megtartani, ebben is segítenünk kell őt. Csigolyáról csigolyára megtámasztani, elérni azt, hogy a hordozóban ne üljön, hanem „lebegjen”.


Haladjunk lefelé, következzen a medence és a csípő!


Gerincünk összeköttetésben áll a medencénkkel, csípőnkkel, tehát ezek helyzete közvetlenül hatással van rá(lásd ábra).


Ha a baba medencéje előre billen, lehetővé téve a térdek magas felhúzását. a gerincoszlop is szépen gömbölyödik, valamint a csípő is tehermentes, optimális pózban helyezkedik el. Ezekből következik tehát, hogy hordozáskor arra kell törekednünk, hogy a pici lábait köldökmagasságban felhúzva, nagyjából 90 fokos szögben terpesztve kössük magunkra gyermekünket. Ebben a testhelyzetben a baba izomzata, ízületei ellazultak.(...)Túl széles terpesz esetén tehát babánk combcsontja nem középen, találkozik a csípővápával, és gerince is egyenesedik, tehát az optimálistól eltérő helyzetben van.(...)A feszesen, megfelelően szorosra kötött kendő körülöleli a babát, segítségével gyermekünk szinte „lebeg”, miközben az anya, apa is helyes testtartása is lehetővé válik.(...)Az a hordozóeszköz tehát, amellyel újszülött kortól tipegő korig teljes biztonsággal hordozhatunk, a szövött kendő, vagy a kendőanyagból készült karikás kendő. Ezek helyes használatát ha elsajátítjuk, biztosak lehetünk benne, hogy babánkat úgy hordozzuk, hogy testi fejlődését is támogatjuk." itt: [link]


[link]

[link]

Illetve opció lehet még a karikás kendő(aminek később, le- fel kéretőző korban is nagy hasznát veszitek):

[link]

2013. febr. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon hasznos és nagyon ajánlom :)


Mivel a gyereked koraszülött, ezért nálatok különösen fontos a helyes hordozás. Szövött hordozókendőt ajánlok, leginkább használt (mert az már puha, betört, könnyebb vele kötni) Didymos, Hoppediz vagy Girasol.


Hasznos tanácsok, olvasgasd végig, ha van időd:

[link]

[link]

[link]

[link]


Nyugodtan írj, ha van kérdésed, szívesen segítek. ClauWi hordozási tanácsadó vagyok.

2013. febr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Egy másik ClauWis :)
2013. febr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

Az előbb lemaradt(2. válaszoló), a korszülött babák hordozásáról:):

[link]


(Igen, hordozási tanácsadó:D.)

2013. febr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekünk Brendonos U-go van.Nagyon jó,de drága.Hát én nem sokat használtam,mert nehéz a kicsi és mivel csak zsák van neki,úgy lehúzza a súlya a kendőben és a vállamat is vágja,meg lent lóg a gyere.De ha jobb idő lesz,kenguru pózban biztosan használom majd.Én úgy tudom a kendő támasztja a gerincét mig a kenguru meg az mei tai vagy mi nem tartja.Sok féle kendő van,mi ezt kaptuk,de nem hiszem hogy érne majdnem 20ezret...
2013. febr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Amiket leírtál azok alapján mindenképp hasznos lenne. Ha picike még (és te pedig ahogy olvasom kezdő), akkor rugalmas kendőt javasolnék nektek. Nincs időm visszaolvasni, de látom sok mindent írtak már nektek, úgyhogy én csak azért írtam, hogy támogassalak :))
2013. febr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 frászkarikaborsó ***** válasza:
56%
én azért nem mertem szövött kendőt venni mert ijesztően nehéz helyesen megkötni, főleg hátra, akkor meg olya mindegy hogy rugalmas vagy szövött, ha háton úgysem merem használni.. az elöl hordozása határa 7kg, efölött már az anyukának káros, de én még mindig inkább berakom majd a rugalmasba elöl és leülök vele hátradőlve egy fotelbe 7kg fölött is, ez gondolom nem olyan káros, mintha mászkálnék vele. A szövöttet nekem is sokan tanácsolták, de én azért féltem tőle mert a háton hordozáshoz mindenki tanfolyamot mond, aztán mégis hova menjek tanfolyamra egy kisvárosban, babával?
2013. febr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
én is és a lány is imádta. Nandu nem rugalmas kendőnk volt, 3 hónaposan tettem bele először. az apja is örökké hurcolászta, nagyon intim viszonyt lehet így kialakítani. Meg Budapesten sokkal egyszerűbb is volt így közlekednem, mint a babakocsival.
2013. febr. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!