Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, aki probalta...

Van itt olyan, aki probalta mar a moshato es eldobhato pelenkat is? Tapasztalatok erdekelnek.

Figyelt kérdés

Az elso gyerekemmel eldobhatosat hasznaltam vegig, de most elgondolkodtam, lehet belevagnek a moshatoba. Hasznaltan vennek hozza mindent.

Nem tudom, Magyarorszagon hozza lehet e jutni hasznaltan valahonnan (biztosan), de itt Angliaban eleg olcson hozza tudok jutni. Maradt elso gyerekem utan nehany peluscsomag, de ugy gondoltam, azokat akkor hasznalnam, ha megyunk valahova. Nagyon maceras mosni oket? Mennyire jellemzo, hogy pelenka log mindenutt...stb...

A lanyommal mar nagyon koran elkezdtem probalkozni a szobatisztasaggal, rengetegszer takaritottam a padlot, szonyeget, ruhacskakat, igazandibol nem zavart, jo hosszu ideig tartott, mire szobatiszta lett, nem az az egyik naprol a masikra szobatiszta lett sikersztori az o esete:D Ebbol kovetkeztetek arra, hogy talan tudnam csinalni a minden napos mosast. S mivel kezdettol fogva erzi majd a nedvesseget, hatha hamarabb vagy legalabb is konnyebben lesz szobatiszta.

Tapasztalatok?


2013. márc. 11. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én használtam igy.A mamami.hu-n a fórumon sok segítő,és tapasztalt anyuka van.Én is az elsőket használtan vettem,kipróbálni,melyik fajta válik be,és utána maradtam a számunkra legmegfelelőbb fajtánál.Az emlitett fórumon is tudsz használtan venni.
2013. márc. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem 3 fiam van, és mind a hárommal mosható pelenkát használtam. Kivéve ha elutaztunk, mert akkor eldobhatót.

Amiket tapasztaltam.

Nem több mint 3 naponta kellett mosnom a pelenkákat. Mosásig ecetes vízben áztak. Nem, nem volt büdös. Még annyira sem, mint az eldobható pelenkákat tároló kuka. Amit nem bírtam elviselni a házban, ezért kitettük a teraszra.

A mosása nem nagy ügy, ugyanúgy kell mosni mint a törölközőket, ágyneműket (60°-on, ecettel öblítve.) Vasalni nem kell, nem is szabad.

Gazdaságosabb a külön külső-belső kombináció. Egyrészt mert tovább bírja (5-6 órát is akár, ezzel szemben az AIO-ok 3-4 óráig max) ezért kevesebbet kell mosni, másrészt mert olcsóbb megvenni. Nekem a Csimota és a Popolini jött be.

Különleges mosószert én nem használtam hozzá. Folttisztításra mosószódát, és-vagy mosószappant használtam. Állítólag az epeszappan (gallszappan) is nagyon hatásos. Ha már végképp foltosak voltak, a belsőknél kicsi fehérítőt is bevetettem. Nem lett semmi bajuk. A külsőknél nem mertem megpróbálni.

Használtan lehet venni a Tesz-veszen vaterán, mamamin. Akciósan jó áron újakat a www.textilpelusvilag.hu -n

2013. márc. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!