Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kertes házban laksz, nagy...

Kertes házban laksz, nagy kerted van, röviddel a baba születése után foglalkozni kell a kerttel, ami vagy 2-300m-re van a háztól. Bébiőrrel egyedül mernéd hagyni a babát? Kombinálnád légzésfigyelővel? Vagy egyik sem, nem mennél ki?

Figyelt kérdés
2013. márc. 13. 08:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem tudja, hogy a bébiőr egy kütyü, csak ironikusan utalt arra, hogy nem hagyná szimplán csak egy kütyüvel a gyereket.

Ahogy én sem.

Vinném magammal én is, vagy más felügyeletére bíznám.

2013. márc. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

lányok, ez eszembe sem jutott.. . tipikus hülye első gyerekes leszek :)

csak nem lesz már áprilisban zimankó a lurkónak... ?!

a bébiőrösön jót mosolyogtam ;)

2013. márc. 13. 08:59
 13/20 anonim ***** válasza:
63%

Én fordítva csináltam, mert nekem télen volt pici, és ő aludt kint a babakocsiban bébiőrrel, én meg bent voltam. Mondjuk ráláttam az ablakból, direkt az ablak alá toltam, de volt, hogy messzebb kellett tennem az eresz alá, mert esett a hó vagy valami, akkor nem láttam rá. Még most is - majdnem másfél évesen - így alszik kint bébiőrrel. Mondjuk nekünk nem túl nagy a kertünk.

Nyaraláskor is mikor elaludt a szobában, én még kiültem a teraszra a többiekkel, akkor is a bébiőrrel, a legkisebb moccanást is lehetett hallani. Igaz, hogy akkor is csak egy szobán kellett átmennem és már ott is voltam, ő meg 9 hónapos volt. Szerintem jó dolog ez a bébiőr, én még mindig nagy hasznát veszem.

2013. márc. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%
Vinném , és vittem is magammal. Járókában, babakocsiban még aludt is, vagy épp a hátamra vettem és hajrá
2013. márc. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 frászkarikaborsó ***** válasza:
77%

MI is kertes házban lakunk, most hogy bejött a jó idő, én azt csinálom, hogy beteszem a babát a babakocsiba, megyek vele egy kört az utcában hogy szépen elaludjon, aztán betolom az udvarra és végzem a dolgom. Próbálom úgy túrni a földet, hogy az egyik kezem tiszta maradjon annyira hogy a cumiját vissza tudjam tenni ha estleg kiköpi és felsír, de ha földes leszek, akkor kibír annyit amíg beszaladok kezet mosni. Az enyém már elmúlt 4 hónapos, szerintem lassan eljut oda hogy egy kis földtől nem lesz semmi baja, de azért inkább vigyázok. Én nem mennék ki úgy, hogy bent alszik és légzésfigyelő van nálam. Viszont jó időben simán kétszer is kint alszik egy-egy órákat, napi két óra kertészkedés meg szerintem pont elég.


(az elején azért készülj úgy, hogy nem leszel képes kertészkedni, nekem a gátsebem olyan szörnyű volt, hogy kb két hétig eszembe se jutott volna, de még utána is jobban esett a pihenés. Ha császároznak, akkor is vigyázni kell a sebre, szóval szerintem 1-2 hónap amire igazán lesz is kedved kimenni)

2013. márc. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
46%
biztos 2-300m-t akartál írni??akkor ugyanis semmiképp nem hagynám egyedül,hisz az rengeteg,hogy "hazaszaladj" ha hallod hogy sír.Vinném magammal,ha nagyobb akkor járóka,ha kicsi akkor babakocsiban,főleg ha alszik.
2013. márc. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat lányok, megfogadom a tanácsokat! kendőnk is van, majd megtanulom hátra kötni amint lehet! addig meg a mózesben ellesz, amint kibírok vánszorogni :)
2013. márc. 13. 10:03
 18/20 anonim ***** válasza:
46%

Ugyanez volt. 2 hetesen már egész nap kinnt volt. Elég aktív vagyok én is, nem elégített ki a benti főzés, szopizás, peluscsere dolog, csinálnom kellett kinnt a dolgomat. Kimentünk reggel babakocsival a kertbe, ha be kellett jönni, bejöttünk, aztán újra ki. Egész nap kint voltunk. Áprilisi baba egyébként. Nem volt beteg 2 éves koráig,gondolom mert nem volt agyonféltve. Később egy kinnti járókába tettem.

Amikor babakocsiban volt, egy fa alá toltam, a fa gallyaira akasztottam színes dolgokat, na ezt hogy imádta!!

Bébiőrt arra használtam, amikor télen ki mentem a kazánházba. De az nem volt messze, olyankor pár perce egyedül maradt bennt.

2013. márc. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
62%

Jaj, lányok, annyira irigyellek titeket. Mi Bp. belvárosában lakunk egy társasház második emeletén. Lift nincs, se babakocsi tároló...Minimum 10 percet kell sétálnom a benzingőzös utcákon a kutyasz@rokat kerülgetve, mire eljutok egy kulturáltabb játszótérre, vagy parkba.

Kedves kérdező! Használjátok ki a jó levegőt, és a kertet. Legyen annyit friss levegőn a kisbabád, amennyit csak lehet:)

Boldog babavárást, könnyű és gyors szülést kívánok!

2013. márc. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Minden gyerkőcömet vittem és viszem ki magammal. A babakocsiban isteni jókat szundikáltak, vagy a fára felakasztott adamo hintában, vagy kendőben magamra kötve - amihez épp kedvem volt. :-)

Bébiőrt akkor használom, ha én mondjuk benn főzök, a picit meg kiteszem aludni a teraszra, akkor bekapcsolom, úgy jól hallom minden moccanását.

2013. márc. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!