Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Hogyan tanítsam meg 1 éves fiamat, hogy próbáljon meg egyedül enni? Nektek már eszik nagyjából egyedül?

Félek, hogy már nehéz lesz, csak mindig olyan lassan evett,hogy inkább én etettem, de a kanalat se fogja meg, max rágja.

Keress kérdéseket hasonló témákban: baba, evés, egyedül

2013. jan. 5. 16:11  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Egyáltalán nem vagy elkésve. Még ráérsz pár hónapig, majd meglátod ő fogja követelni, elvenni a kezedből a villát, kanalat.

Még csak 1 éves :-)

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/15Időpont 2013. jan. 5. 16:20 Privát üzenet

...mármint, hogy kanállal egyen önállóan??? :))

A kanalazást ne várd el egy 1 évestől! Max. úgy tud egyedül enni, ha csipeget darabokat.

Nem vagytok elkésve :)

A válasz 71%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/15Időpont 2013. jan. 5. 16:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen, jaj de jó, mert a védőnő azt mondta, hogy ha hét-nyolc hónapos korában nem tanítgatom, akkor még kétévesen is én fogom etetni, még az 1 éves státusznál is beírta, hogy nem fogja a kanalat, vagy ilyesmi. Akkor ti is ti etetitek, etettétek babátokat ennyi idősen? Köszi a gyors válaszokat egyébként!

# 3/15Időpont 2013. jan. 5. 16:45 Privát üzenet

Jaj, nálunk is megkérdezték az egyéves státuszon, hogy kanalazik-e. Nagyon döbbent arcot vághattam, mert rögtön mondta is a védőnő, hogy ő sem érti ezt a kérdőívet, ennyi idősen még soha nem kanalazik senki. :)

Kisfiam egyébként másfél évesen kezdett egyedül enni, de mindent kézzel. Én hagytam, néha megmutattam neki a kanál használatát, de nem forszíroztam különösebben. Valamivel a második szülinapja után kezdett szépen kanállal enni.

A válasz 71%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/15Időpont 2013. jan. 5. 17:20 Privát üzenet

Neeem, 3 gyerekem van ebből 2 viszonylag ügyesen és hamar csinált mindent de egyik se kanalazott egy évesen!! A felcsipegethető dolgokat már egyedül eszik igen ilyen idősen a gyerekek, de a kanalazás nem megy azért.

A lányom (középső gyerek) 17 hónapos korától kanalazott egyedül, a fiam olyan 19-20 hónaposan amikor már került is be jócskán a szájába étel is.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/15Időpont 2013. jan. 5. 18:02 Privát üzenet

Szia

Az én kislányom 12-én lesz 2 éves.Soha nem erőltettem a kanállal evést.Amíg nem akarta, addig én etettem.Kb 2-3 hónapja nem volt hajlandó így enni velem, és oda adtam neki a kanalat és gyönyörűen eszik egyedül azóta is.Egyszerűen meg kellett rá érnie.

A védőnőt meg hagyd...mi ő???Jós??Akkora hatalma csak nincs hogy a jövőbe lát! :)

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/15Időpont 2013. jan. 5. 18:07 Privát üzenet
Egy egy éves gyereknek még nem kell önállóan ennie, ez ostobaság, nem is értem ki talál ki ilyet. Erőltetni meg pláne nem szabad, mert az senkinek sem jó.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/15Időpont 2013. jan. 5. 18:52 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Na, akkor megnyugodtam, akkor kb 1,5-1,8 évesen. Igen, mert nem veszem észre én sem, hogy szeretné, gondolom mert tényleg nem érett, hogy összekösse a dolgokat. És ha megy a bölcsibe októberben,akkorra már tudnia kell rendesen, vannak ilyen elvárások?

# 8/15Időpont 2013. jan. 5. 19:18 Privát üzenet
Hát, mivel bölcsibe elvileg 20 hetes kortól járhatnak a babák, szerintem nincs olyan előírás, hogy egyedül kell tudnia enni.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/15Időpont 2013. jan. 5. 19:47 Privát üzenet
Másfél éves a lányom, már kezd kanalazni, de még nem nagyon megy neki...de legalább már érdekli. :) Csipeget egyedül nagyon régóta (egy évesen is csipegetett), de a kanalazás, villával evés csak mostanában lett érdekes számára.Bőven ráértek! :) :)

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/15Időpont 2013. jan. 5. 20:11 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi járhat a babák fejében, amikor csak úgy el vannak egyedül?
Nem akar egyedül lenni este a 6 hónaposom?
Miért nem alszik? Kisfiam 13 hónapos. Napközben alig alszik 1 órát, éjjel 2 óránként felsír. Teljesen ki vagyok már a nem alvástól, mivel egyedül vagyok vele születése óta. Ebből...
Van olyan, aki egyedül maradt a babával? Hogyan bírja? Hogy néz ki egy napja?
Mennyi idös koraban kezdett a gyereked egyedül enni? Kanallal, amikor mar be is talalt nagyjabol a szajaba?
Április 4. -én fogok menni nyelvvizsgázni (alapfokú). A tanár adott 4 oldal párbeszédet ami nagyjából ki van dolgozva viszont így egyedül nem igazán tudom megtanulni. Mit tehetnék?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!