Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg 1 éves...

Hogyan tanítsam meg 1 éves fiamat, hogy próbáljon meg egyedül enni? Nektek már eszik nagyjából egyedül?

Figyelt kérdés
Félek, hogy már nehéz lesz, csak mindig olyan lassan evett,hogy inkább én etettem, de a kanalat se fogja meg, max rágja.

2013. jan. 5. 16:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Egyáltalán nem vagy elkésve. Még ráérsz pár hónapig, majd meglátod ő fogja követelni, elvenni a kezedből a villát, kanalat.

Még csak 1 éves :-)

2013. jan. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

...mármint, hogy kanállal egyen önállóan??? :))

A kanalazást ne várd el egy 1 évestől! Max. úgy tud egyedül enni, ha csipeget darabokat.


Nem vagytok elkésve :)

2013. jan. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen, jaj de jó, mert a védőnő azt mondta, hogy ha hét-nyolc hónapos korában nem tanítgatom, akkor még kétévesen is én fogom etetni, még az 1 éves státusznál is beírta, hogy nem fogja a kanalat, vagy ilyesmi. Akkor ti is ti etetitek, etettétek babátokat ennyi idősen? Köszi a gyors válaszokat egyébként!
2013. jan. 5. 16:45
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Jaj, nálunk is megkérdezték az egyéves státuszon, hogy kanalazik-e. Nagyon döbbent arcot vághattam, mert rögtön mondta is a védőnő, hogy ő sem érti ezt a kérdőívet, ennyi idősen még soha nem kanalazik senki. :)

Kisfiam egyébként másfél évesen kezdett egyedül enni, de mindent kézzel. Én hagytam, néha megmutattam neki a kanál használatát, de nem forszíroztam különösebben. Valamivel a második szülinapja után kezdett szépen kanállal enni.

2013. jan. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Neeem, 3 gyerekem van ebből 2 viszonylag ügyesen és hamar csinált mindent de egyik se kanalazott egy évesen!! A felcsipegethető dolgokat már egyedül eszik igen ilyen idősen a gyerekek, de a kanalazás nem megy azért.

A lányom (középső gyerek) 17 hónapos korától kanalazott egyedül, a fiam olyan 19-20 hónaposan amikor már került is be jócskán a szájába étel is.

2013. jan. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia

Az én kislányom 12-én lesz 2 éves.Soha nem erőltettem a kanállal evést.Amíg nem akarta, addig én etettem.Kb 2-3 hónapja nem volt hajlandó így enni velem, és oda adtam neki a kanalat és gyönyörűen eszik egyedül azóta is.Egyszerűen meg kellett rá érnie.

A védőnőt meg hagyd...mi ő???Jós??Akkora hatalma csak nincs hogy a jövőbe lát! :)

2013. jan. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Egy egy éves gyereknek még nem kell önállóan ennie, ez ostobaság, nem is értem ki talál ki ilyet. Erőltetni meg pláne nem szabad, mert az senkinek sem jó.
2013. jan. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Na, akkor megnyugodtam, akkor kb 1,5-1,8 évesen. Igen, mert nem veszem észre én sem, hogy szeretné, gondolom mert tényleg nem érett, hogy összekösse a dolgokat. És ha megy a bölcsibe októberben,akkorra már tudnia kell rendesen, vannak ilyen elvárások?
2013. jan. 5. 19:18
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát, mivel bölcsibe elvileg 20 hetes kortól járhatnak a babák, szerintem nincs olyan előírás, hogy egyedül kell tudnia enni.
2013. jan. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Másfél éves a lányom, már kezd kanalazni, de még nem nagyon megy neki...de legalább már érdekli. :) Csipeget egyedül nagyon régóta (egy évesen is csipegetett), de a kanalazás, villával evés csak mostanában lett érdekes számára.Bőven ráértek! :) :)
2013. jan. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!