Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 napos hasfájós babának mit...

10 napos hasfájós babának mit lehet adni? Infacol, espumisan, Grip Water? Úgy tudom legtöbbjüket, csak 1 hónapos kortól vagy 1 éves kortól lehet!

Figyelt kérdés
Anyatejes kisfiam van, nehezen büfizik, sokszor fel kell venni még azután is hogy elszunyókál....

2013. márc. 13. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
10 naposan még ne rögtön gyógyszerekkel indíts! Itass vele édeskömény teát, masszírozd a hasát finoman, a tornáztasd picit, mozgasd a lábait a hasa felé, így könnyebben távoznak a szelek.
2013. márc. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
abszolut az elsonek adok igazat, pont ugyanezt akartam irni.
2013. márc. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A lányom is hasfájós volt. Elmondom mi mit csináltunk,hátha beválik belőle valami.


Büfiztesd meg gyakran,szopizás közben is,ne csak utána. Ha beszorul szopi közben a levegő,és erre még ráeszik,még jobban fog fájni neki. Tornáztasd sokat,sokszor. Van egy bizonyos kólika tartás,mikor az alkarodon fekszik hason a baba,így ringasd. Vegyél cseresznyemagpárnát,vagy bármilyen magos párnát. Nekünk szőlőmagpárna van. Ezzel lehet melegíteni a pocakját,enyhíteni a fájdalmat. Mi a Mecsek Baby teát itattuk vele,de több,hasfájásra való tea van. Ha iszol tejserkentő teát,hagyd abba. Sok baba érzékeny az ánizsra. Biztosan figyelsz arra,hogy Te mit eszel,de azért leírom,hogy nem mindegy az sem. Infacol nekünk segített,de azt mi 1 hónapos korától használtuk. Espumisan nekünk annyira nem vált be,szintén 1 hónapos kortól használtuk. Ringatáshoz,hosszú átsírt órák után megpróbálhatod hordozókendőbe tenni. Addig büfiztesd,míg legalább kétszer büfizett egymás után. Igyál sok sok édeskömény teát Te is vagy kamillát,hogy az anyatejjel átmenjen az is. Ha majd picit idősebb lesz,nekünk az erős szélgörcsökre bevált a szélcső is,de azért ez már ilyen nagyon végső megoldás volt nálunk. Még gondolkozom,ha eszembe jut még valami írok. Jobbulást a babádnak,kitartást Neked/Nektek.

2013. márc. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,eszembe jutott még a babamasszázs. Nekünk nagyon sokat segített. Kézmeleg babaolajjal( szerintem bármit,csak ne a Jhonson's-t) masszíroztam körkörösen a kezem élével az óramutató járásával megegyező irányban a pocakját. Csak úgy jöttek a pukik közben neki,láthatóan megkönnyebbült. Ezt mi fürdés előtt csináltuk,este,mikor nyugalom volt,meleg szobában. De a babamasszázsról és a hasfájásról is sok mindent találsz a neten.
2013. márc. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi is mindent kipróbáltunk, de nekünk csak a Schüssler só vált be.
2013. márc. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a Mecsek baby és a gyógyszertári édesköménytea fokozta a görcsöket.

Espumisan, Infacol, Colief, BioGaia ezek mehetnek 10 napos korban is (első kettő hatóanyaga nem szívódik fel, teljesen ártalmatlan, Colief laktózt bontja, a BioGaia pedig probiotikum; tehát egyik sem káros).

A Gripe Water (Woodward 1 hós kortól adható, de az tényleg tele van E-kel).

2013. márc. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én babám extrém hasfájós volt.

Volt,hogy eszméletlenre sírta magát tőle. :(

Mi is kipróbáltunk mindent. (Espumisan,Colief,Infacol,

Biogaia,Mecsek baby tea,masszírozás,büfiztetés stb.)

Semmi sem vált be.

Most 9 hetes,és kb. 1 hete múlt el neki ez a hasfájása.

Azóta nem sír,kis nyugodt baba lett. :)

2013. márc. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, örülök, hogy ennyi jó tapasztalatot megosztottatok velem. Jelenleg mi is az activatort adjuk, ahány kiló annyi csepp anyatejjel keverve. valamicskét segít, de még így is vannak fájdalas, lábfelhúzós sírások. Szopi közben büfiztetem többször, bár van mikor nem jön neki. kipróbálom, hogy én is iszok amjd édeskömény teát, szeretem, és eszembe se jutott hogy én is át tudok neki adni a tejen keresztül.

Mégegyszer köszi mindőtöknek!

2013. márc. 18. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!