Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babának kell-e víz?

Anyatejes babának kell-e víz?

Figyelt kérdés
15 hetes babámat szoptatom, naggggyon ritkán kap tápszert, ha a nagyi vigyáz rá és nem érek haza következő etetésig. Több helyről megkaptam, h teáztatni kéne vagy vizet itatni vele, mert kiszárad, én viszont úgy tudom, hogy anyatejes babának elég az anyatej! Ti adtok vizet a babának? És ha igen, milyen sűrűn és mennyit?
2013. márc. 15. 07:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Jól tudod. Nem kell neki se tea, se víz. HA van bőven tejed, akkor az elegendő neki. Nem szárad ki. Ez az "iskola" 30-40 évvel ezelőtt volt divat...
2013. márc. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nem kell. A tápszeresnek sem kell. Azért kell úgy kikeverni a tápszert, ahogy, hogy az eleje annak is hígabb legyen. Csak akkor adtam, ha szomjas volt.
2013. márc. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
15%

Na most légy okos kinek higgy :-)

Igenis kell a víz!!! A tej zsíros!

Próbáld ki egyél pörköltöt és ne igyál! Na? Ugye szomjas vagy? Mindenképpen adjál neki vizet is! A gyerek nem hülye azért mert iszik vizet még fog szopni.

2013. márc. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
66%
Pörkölt? :D A tej az tej, ha tejet iszol, te sem vagy szomjas utána. Zsíros, de azért annyira nem, szerintem. :)
2013. márc. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
66%
Aki a pörkölttel jött, arra a kommentre köpni, nyelni sem tudtam... Az anyatejet nem lehet pörkölthöz hasonlítani. Amikor elkezd a baba szopizni, először hígabb, vizesebb állagú előtej jön, amit "szomjoltónak" is neveznek, ettől a részétől nem lakik jól, később jön, a zsírosabb, kalóriadúsabb tej, ami eltelíti! NEM KELL VÍZ neki!!!
2013. márc. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
16%
Már bocsi de pl. én imádom a kakaót... (ugye valamennyire tejből van) és én szomjas vagyok rá!
2013. márc. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Én sem adtam neki eddig (8 honapos)

Jelentem nem halt szomjan, èl és virul. Általában a gyerekorvosok is azt mondják nem kell neki viz.

De ez ugyanolyan vitatható téma mint a fejni vagy nem fejni. Embere válogatja.

2013. márc. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem adtál és nem láttad kárát az itatás hiányának, szerintem folytasd a szoptatást ahogy eddig csináltad. Itt ugyis annyi fèle valaszt kapsz hogy csak elbizonytalanodsz.
2013. márc. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
Kakaó az más, tele van cukorral, azért vagy szomjas utána.
2013. márc. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
80%

A fiamnak sosem adtunk, nem is kellett neki. A lányomnak se kellett, mindig kiköpte, de nála én erőltettem, mert ha naponta összesen 70-80ml vizet megivott, akkor mindig könnyebben kakilt, ha nem ivott vizet meg kínlódott. De alapesetben nem kell anyatejes babának víz.

A pörkölt meg a kakaó hasonlat nevetséges. A tiszta cukros kakaó nem szomjoltó, a pörkölt meg nem folyadék, így ez a hasonlat hülyeség.


Az anyatej úgy termelődik, hogy az első része vizes, hogy a szomját oltsa, a hátsó tej a kalóriadús, zsíros tej, hogy jóllakjon. Nyáron pl. a legtöbb baba többször kéri magát cicire, egyet kettőt kortyol, és minden megy tovább rendben - oltotta a szomját. Igen, a babák okosak, ezért csinálják.

2013. márc. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!