Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért viselkedik így 1 évesem?

Miért viselkedik így 1 évesem?

Figyelt kérdés
Tépgeti a tapétát mindenhol. Persze Nem hagyom neki elhozom onnan rászolok normális hangon de ilyenkor semmi nem köti le. Hiába ülök le vele játszani. Ha felveszem megfeszìti magát hisztizik verekszik. Ilyenkor leszoktam tenni és nem törödöm a hisztiével de amint leteszem megy tovább konnektort piszkálni vagy kukázni akarna a wcbe nyulkálna meg ilyenek. Persze egyiket sem hagyom neki de nemtudlm mivwl kössem le. Hiába ülök le mellé játszani nem mindig jön be.
2013. márc. 16. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, vannak és még lesznek is olyan "játékok", amiknek a szülők nem örülnek. Próbálj meg neki másfajta játékot kitalálni. Én így szoktam: Pl. a tapétát nem lehet tépkedni, de tessék itt van egy újság, ezt lehet; a fürdöszobába bejöhetsz, megfogdoshatod a mosószeres-flakonokat, de a wc-hez nem nyúlhaszt. Ezeket persze millió meg egyszer el kell mondani, de nekünk hatásosnak tűnik. Nem jó nekünk, ha hagyom hisztizni, mert akkor még nagyobb disznóságot agyal ki, és visz véghez.
2013. márc. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért nincs egy tuti biztonságos helye a lakásban??

Az én lányom is lassan 10 hós és a gyerekszobában SZINTE mindent lehet csinálni, így ott vagyunk sokat, de, hogy szokja a nem szót és azt, hogy nem lehet mindent megengednem Neki, az egész lakást is bejárjuk néha, DE már most tudja a szabályok egy részét.

A WC vel meg nem szórakozozm, az ajtó csukva és kész...

MOst is itt ül az ölemben és két kézzel gépelek, mert idelestem, de erre muszáj volt írnom valamit és nem nyúl a billentyűzthez, mert tudja, hogy nem szabad, csak nézi szépen és közben táncikál. MINDEN szoktatás kérdése.. Sok sikert!! :)

2013. márc. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ez egyáltalán nem szoktatás kérdése, természetes, hogy minden gyereknél eljön az a kor, amikor minden elkezdi érdekelni, főleg, amit nem szabad. 10 hónaposan az én lányom se csinált még semmi galibát, de azután eltelt 1 hónap, és egyre nagyobb hülyeségeket kezdett véghez vinni. Most nálunk is a kukázás a nagy kedvenc, a barátnőm fiánál pedig a WC kefe.

Nálunk az jött be, hogy kétszer elmondom neki szépen, hogy miért nem szabad, elviszem onnan, de ha harmadszorra is megcsinálja, akkor már keményebben szólok rá. Erre elkezd sírdogálni, persze könny nélkül, mert nem csinálhatja azt, amit szeretne. De ez be szokott jönni, mert nem megy oda és a hisztikét is abbahagyja 1 percen belül.

Én még abban bízom, hogy ahogy beköszöntött ez a korszak, úgy szépen lassan le is fog csengeni.

2013. márc. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hmmmm... 10 hős baba anyukája vagyok és egyszerűen fel sem tudom fogni, hogy kerül egy ekkora gyerek kuka, de főleg wc kefe közelébe.... Atya ég..... Igenis nevelés kérdése, és én rengeteg 7 honaposrol hallom, h rangatja a függönyt, mindent el kellett pakolni előle, csap, harap, üt, és mindig az van, amit ő akar. Hát nálunk elől vannak a tv kapcsolok, a fuggonyhoz is mehet, de jó néhány szabály van és ha most nem lenne szabály később nem is viselné el őket... Szóval én ezen a véleményen vagyok, hogy a gyerek azt csinálja NÁLUNK, amit engedünk neki... Attól még h nem fogdos wc kefet, hidjetek el boldog gyerek... :-P:-P :-D
2013. márc. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tudod, nem tudok a nap minden egyes percében a gyerekem nyomában lenni. Ez nem azt jelenti, hogy napi szinten a kukából lóg ki, vagy a wc kefével rohangál, de volt már arra példa, hogy amíg a szárítóról szedtem le a ruhákat, addig ő már a kukát kerülgette.

Pedig elhiheted, hogy nálunk is vannak szabályok, kicsi kora óta, és mellesleg itt már 12-13 hónapos gyerekekről van szó. Sokszor 1 hónap is sokat jelent, ha figyelmesen elolvastad volna, leírtam, hogy 10 hónaposan még az én lányommal se voltak ilyen gondok. És nem kell ilyen megvetően nyilatkoznod másokról, a Te gyerekednél is el fog jönni ez az időszak, szabály ide vagy oda.

Én amúgy örülök neki, hogy ilyen érdeklődő gyerek, 14 hónaposan így már látott kukát is, és most már azt is tudja, hogy mire való.

2013. márc. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utálom az ilyen jajj majd nálad is eljön ez az idő szövegeket. Egész életemben ezeket kaptam és láss csodát amit nem akartam az nem is lett úgy. Hidd el az én lányom is megismeri velem a kukát majd, és megtanulja mire való, de a wc kefevel azt hiszem pár évig ráérünk... Ha nem tudok Rá figyleni, jarokaba teszem és fogom is még ha később nem is tetszik neki, hiszen a biztonsága és a higiénia fontosabb mint pár perc nuglodes ha van, mert amúgy szeret hintaban jaroban és etetoszekben is lenni míg én a dolgomat végzem. Ha pedig tudok figyelni, együtt megnezhet majdnem mindent, mit szeretné. Nem ettől lesz boldog egy baba, de ezt már írtam.... Kinek hogy jó...
2013. márc. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Részemről akkor a vita lezárva. Örülök, hogy ismét van egy szuperanyuka, aki érdemben ugyan a kérdezőnek nem tudott segíteni, de azért pontozgat lefelé szépen!

Attól azért nem hiszem, hogy az én gyerekem rosszabb lenne másétól, mert egy örökmozgó és mindig mindent a saját szemével akar látni. És attól, hogy nagy életteret kap, még tiszta is, és a higiéniára is odafigyelünk!

2013. márc. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!