Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, sürgősen tanácsra...

Anyukák, sürgősen tanácsra lenne szükségem mert így meg fogok bolondulni?

Figyelt kérdés

6,5 hónapos a lányom. Második baba, 3 hónapos koráig szépen elaludt, bár sohasem cicin, cumizik, beraktam az ágyba és szépen elaludt. aztán elkezdett forgolódni, kúszni,mászni, és már fel is áll. És egyszerűen alig lehet elaltatni, eddig elauldt a pihenőszékben, babakocsiban,de egy hónapja egyikben sem hajlandó, ringatni nem tudom,mert feszíti magát ki a kezemből.

Beteszem a kiságyba, felhúzom neki a körforgót van hogy 5 perc alatt elalszik,de tegnap is kellett 25 perc, sír megnyugodott, dünnyögött kicsit, de hiába próbáltam ringatni egyszerűen nem jó neki.

Most is dél óta próbálom elaltatni és 3/4 1kor sikerült. Próbáltam magam mellé veni, de akkor felül vagy elmászik. van egy 2,5 éves tesó, aki a másik szobában aludna délben, de neki is csúszik az alvás mert a kicsi sír.

Se túl hamar se túl későn nem rakom le, nem is alszik szerintem sokat. Reggel fél8kor kel, majd 10kor alszik 20-30 percet, 12-12:30 között szokott elaludni itt másfél két órát és fél5körül megint 20 percet,majd este fél9kor. Éjszaka legalább 3-5 alkalommal ébred még.


Teljesen tanácstalan vagyok,hogy mit csináljak, hogy altassam


A másik pedig, egyszerűen semmi napirendet nem tudunk felállítani,mert reggel összevissza kel, van hogy 8kor,de egy egy napon már fél7kor fenn kukorékol,mint valami kiskakas, és addig addgi sikongat,míg a nagytesót és felveri, és oda az egész napnak,mert álmos, nem aludt aki magát.


2013. márc. 16. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kitartás!


A második félév nagyon mozgalmas tud lenni... Turbó mozgásfejlődés (nagyon ügyes, ahogy leírtad), fogak mocorognak vhol, egyre többet fog fel az ingerekből, beköszönhet a szeparációs szorongás...


Jó eséllyel, ami eddig működött, most nem. Érdemes próbálkozni, vmi majd csak sikerül. Nem te csinálod rosszul, ő változik.


Napirend: fiammal akkor lett kiszámítható a napunk, amikor 11 hónaposan egyet aludt. Addig is volt rendszer, de nem órához köthető, hanem a dolgok egymás utánisága, eltérő időpontokban.

Nehéz összepasszítani a kettőt (nálunk 3 év a korkülönbség)... kecske-káposzta.

2013. márc. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is csak akkor lett kiszámítható napirend, mikor már csak egyszer aludt, 10 hónapos kora körül. Az egy alvás a te babádnak ég nyilvánvalóan nagyon kevés lenne, de a kérdésedből számomra az tűnik ki, hogy a három alvás sok, ha a háromból kétszer max fél órát alszik, ezért is lehet kínlódós az altatás, túl a mozgásfejlődési és fogzási szakasz kezdetén. most minden új neki és a radar-üzemmódból nehezen kapcsol pihi üzemmódba, légy türelemmel. a kettő alvás lenne az ideális, ami viszont a nagytesó mellett nyilván nehezen kivitelezhető :-(((
2013. márc. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben megpróbálnák átállni a napi kétszeri alvásra, hátha az segítene...
2013. márc. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát most túlságosan érdekli a nagyvilág.. szerintem nem rontottál el semmit, nincs ideje aludni a drágának a sok érdekes néznivaló mellett:).
2013. márc. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

azert csak ne bolondulj meg!

Minek az ilyennek baba???

2013. márc. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Tudod, az "ilyen" mint én, felmeri vállani, hogy nehézségei akadtak a gyermeknevelés terén. És az "ilyen" anyának a szíve szakad meg,mikor a gyermeke már fél órája sír,és nem tudja elaltatni, a másik gyermeke pedig a másik szobában nem tud aludni, és nincs száz keze. ÉS ez meg hetek óta, és az "ilyen" anya mer segíséget kérni.


De te biztos szuper anya vagy, könnyen vetted a kihívásokat,minden elsőre siekrült, és csupa jó tanáccsal látod el az oldal olvasóit(már a %-os értékelésedet nézve:)

2013. márc. 17. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!