Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma kaptam egy kismamás oldalró...

Ma kaptam egy kismamás oldalról 9hónapos babákról szóló e-mailt, amiben leírják, hogy ilyen korban már egyedül eszi az almát és egyedül iszik pohárból. A kislányom 9 és fél hónapos, de nemmernék neki adni almát. Ti kipróbáltátok már?

Figyelt kérdés
Füles poharat már adtam neki,de csak magára locsolta az innivalóját! :)
2009. szept. 16. 07:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hülyeség, egy 9 hós baba még maximum a Pufikukit eszi egyedül mert az elolvad a szájában.
2009. szept. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam tényleg 8 hós kora óta eszi egyedül az almát, egyszerűen beleharapott - pedig még foga sem volt- amikor mi ettük, majd el is vette tőlünk, meg is bontotta a héját az innyével. Édes nyári alma, pont babamaroknyi volt. Azóta is csak olyanokat eszik szívesen amit egyedül tud, először csak a kemények mentek pl a csöveskukorica, sajthasáb, majd 10 hós is elmúlt mire ment az őszibarack, sárgadinnye,szóval a csúszósabbak, kb akkortól iszik hatékonyan csőrös pohárból is egyedül. Rendes poharat én is fogom, de csak összevitázunk rajta, mert nem tudja marokra fogni. Múlt héten látta a szomszédasszony almát enni, teljesen le volt döbbenve, mert az egyidős kislánya még nem eszik semmit egyedül, sőt cumisüvegből iszik. A jövő héten lesznek egy évesek.

Egyébként állandóan azt kell hallgatnom, hogy a sógornőm már 6 hósan tudott inni pohárból, 1 évesen már szobatiszta volt stb, stb. Mindegyik gyerek a saját tempójában halad, nyugodj meg, kérni fogja ha rájön hogyan működik. Ha nagy darabot nyel, akkor gyorsan kiöklendezi, kicsit ilyesztő, de jól működik az életbenmaradási ösztön. Mi először száraz kenyérhéjjal és babakeksszel gyakoroltuk az önálló evést, no meg banánnal, a párolt zöldségek túl csúszósak.

Sok sikert és semmi aggodalom!

2009. szept. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én 8,5 hónaposom is egyedül eszi az almát, babakekszet, zsömlét, kenyérhéjat, sőt a kenyérkatonákat is megpróbálja felcsipegetni (szilvát szoktam neki rákenni, a tejtermékekkel mi még várunk, margarint pedig nem akarok neki adni, így maradnak a gyümölcskrémes kenyérkék). A kockázott őszibarackkal még nem boldogul, mert folyton kicsúszik az ujjacskái közül.

Pohárból próbáltam már itatni, de egyrészt harapja a poharat, másrészt meg szinte az egész csak a nyakába megy. A csőrös poharakból meg nem is próbál inni.

2009. szept. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hááát...Nem tudom! Én még inkább nem adok neki! Múltkor én is leraktam neki az asztalra kenyér falatkákat,de nem tudom,vagy nem volt éhes,de csak szétmarcangolta az ujjacskáival,de enni nem evett belőle!Még csak a szájához sem vitte.

Bár azt hozzá teszem,hogy ő még inkább csak szopizik.Egy evést sem váltottunk még ki,csak a szopi mellé kap egy kis gyümit,ezt-azt!

2009. szept. 16. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!