Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos kislányom még nem...

13 hónapos kislányom még nem megy egyedül az baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok sokaktol hallom hogy más 9-10 hósan megy egyedül jár a babájuk.Az én kislányom csak kapaszkodva megy meg ugy hogy fogja az egyik kezem.Meg persze a járássegitővel rohan gondolom biztonságba érzi magát hogy foghat valamit.De imád mászni abban utolérhetetlen.

Lehet fél elindulni?Vagy nagyon szeret mászni?

Köszi előre is a válaszokat.

Ti babátok mikor indult el egyedül?


2011. márc. 21. 20:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt nem irtam a fel -lemászással sincs gond mindenhova felmászik és le is tud mászni...
2011. márc. 21. 20:03
 2/11 anonim ***** válasza:
15 hónaposan indult el egyedül. Azt pedig soha nem tűrte, hogy sétáltassuk, mondjuk nem is erőltettük. Más mozgásban nagyon korán fejlettnek bizonyult (fel, lemászás, ágy szélébe kapaszkodva lépegetés, ilyesmi).
2011. márc. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam 15.5 hónaposan indult el egyedül,mégis makk egészséges!Én nem stresszeltem magam ezen,pedig az első fiam 1 évesen már járt.
2011. márc. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat csak azért idegesit mert a védőnő is monda hogy ideje lenne már egyedül is járnia....meg anyos is cseszeget hogy soha nem indul már el egyedül a férjem már rég járt ennyi idős korában...Csak a beszolások miatt idegesit.Persze kapaszkodva megy ő is a butorokba ajtoba támaszkodik stb....de azt már nagyon rég óta...meg mászni is nagyon rég mászik már kb 9 honapos kora ota.
2011. márc. 21. 20:14
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne viccelj, naponta van ilyen kérdés, mit szóljak én, a fiam 16-án volt 15 hónapos, és egy kézzel vezetve is max. 8-10 lépést megy. Tud egyébként járni, már megvillantotta párszor, de egyszerűen nem akar.

Mondjuk magas, erős kisfiú, de még nem aggódom, mert én is és a férjem is 16 hósan kezdtünk el járni.

2011. márc. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 13 hónapos, és még csak bútorok mellett lépked!

Persze engem is állandóan csak arról kérdezgetnek a rokonok/barátok/ismerősök, hogy megy-e már? Kicsit kezd a könyökömön kijönni, hogy mindenki ezzel b@sztat. Merthogy én már annak veszem...

Én még nem aggódok, nincs még elkésve semmiről! Mászásban meg ő is utolérhetetlen! :)

2011. márc. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne foglalkozz a beszólásokkal!Az én anyósom azt mondta,mikor a fiam 15 hónapos korában önállóan elindult,hogy: "végre!már javasolni akartam,hogy vigyétek el orvoshoz,mert már rég mennie kéne!"....(Nekem meg már rég meg kellett volna nyernem az ötös lottó főnyereményét,mégsem lett még az enyém....)

Előtte már kapaszkodva lépegetett,négykézláb gyorsabb volt a kilőtt puskagolyónál is :D

Szóval nyugi!Majd elindul ha ő akar.Szerintem

2011. márc. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én ma találkoztam egy ismerősömmel, akivel egyidős a lányom (14 hós), és úgy sétáltak a városban, hogy feküdt a babakocsiban a kislány. nem jár, még kapaszkodva sem, úgyhogy nincs min aggódnod, van amelyik gyerek gyorsabban fejlődik (mármint mozgásra értettem) más babák pedig lassabban, de ebből nincs gond. járhat még egész életében:-)))
2011. márc. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám már 1 hósan ült!!! Na jó, csak vicceltem. Szerintem pár hét és menni fog egyedült is. Minden baba így kezdni. Sőt annyira nem is ritka, hogy 1 évesen még nem járnak. Nálunk is sokat mászott, aztán ahogy egyre biztosabb volt a járása, annál kevesebbet mászott. Ma már szinte nem is mászik, csak ha úgy ér el valamit, ha a földön ül.
2011. márc. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az enyém még nem megy, ami 11 hónaposan nem csoda. :)

Viszont anyósom elmesélése szerint a férjem 19 hónaposan indult el, köszöni, makk egészséges, az öcsém pedig 18 hónaposan, aztán élsportoló lett.

Minden gyerek máshogy fejlődik, az egyiknek a mozgásfejlődése gyorsabb, a másiknak a beszéd, a harmadik mindenben le van maradva, mégis átlag 3 éves korukra mind ugyanot fognak tartani. Nyugi. :)

2011. márc. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!