Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azt mondják, a nők a várandóss...

Azt mondják, a nők a várandósság alatt, de lekgésőbb a szülés után kivirulnak, megszépülnek. én miért nem?

Figyelt kérdés

Soha nem voltak korábban bőrgondjaim, várandósan elkezdtem pattanásosodni. Akkor női (anyuka) ismerőseim többen vigasztaltak, hogy így reagált a szervezetem a hormonokra, de így majd akkor szülés után azonnal "megszépülök". A helyzet ugyanaz, hetente újabb és újabb pattanásaim vannak, a bőröm zsírosabb mint valaha, és érzékeny lett a sminkre ( ha pl lealapozom mert olyan helyre megyek ahol nem értana kúltúráltan kinézni, akkor másnapra mégtöbb pattanásom lesz).

Más is van ezzel így? Fog ez javulni/változni?


2009. szept. 16. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálam pont fordítva van .Terhesség elött zsíros volt a bőröm a hajam.Terhesséég alatt nagyon szép lett a bőröm megdúsult a hajam szép fénye lett.Kár hogy szülés után minden visszaált a régi kerékvágásba.
2009. szept. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát, ha nekem is visszaállna minden a régibe,akkor nem szomorkodnék...
2009. szept. 16. 09:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem azért mondják, mert tényleg megszépülnek a kismamák. Én úgy néztem ki, mint egy bányarém. De sokak szerint egy anya szép. Na, nem szexi. Azért leszel szebb, mert örülsz a babának, és ettől jobb lesz a kisugárzásod. A többivel meg ne törődj.
2009. szept. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mikor szültél?Nekem hónapokba telt mire megint zsíros lett a bőröm a hajam.Kb.2-3 hónap ha jól emlékszem.

Nalam mind a három gyereknél ez volt.

2009. szept. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem alapjáraton zsíros a bőröm, a hajam is zsírosodásra hajlamos (2 naponkénti hajmosás).

A terhesség alatt ezek teljesen megszüntek és szülés után kb. 1 hónapig tartott.

De sajnos 1 hónappal a szülés után újból elkezdtem ragyásodni és hajam most már csak 1 napot bír ki! :-(

Szerintem szülés után kell egy kis idő, hogy visszaálljon a régi rend. Bár nálam rosszabb lett a helyzet.

De mivel neked alapjáraton nem voltak bőr gondjaid, valószínű, hogy meg fognak szűnni.

2009. szept. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 12 hete szültem egy kisfiút. A terhességem felétől iszonyatosan csúnya volt az arcom, de azzal vigasztaltam magam, majd ha megszülök minden rendbe jön. Soha életemben nem volt pattanásom.

Hát ez idáig nem így lett.

Tele van az arcom órási pattanásokkal és ráadéként nagyon csúnya vörös az a terület.Viszketett és sokszor még fájt is. A kisfiam sokszor le is fejelt.

Voltam egyszer kozmetikusnál, de az sem segített.

Ám egy hete voltam bőrgyógyásznál, aki egyből azt kérdezte, hogy fiú, mert ha fiú, akkor azért van ez, mert a hormonjai bekerültek a szervezetembe. Kaptam gyógyszert, arclemosót, reggelre krémet és estére krémet. A párom szerint már picit halványodott és nem viszket és nem fáj. Az összes krémen rajta van, hogy minimum 3-4 hét mire eredménye van. Hát várok.....


Voltál már bőrgyógyásznál? Neked kisfiad vagy kislányod van? Hány hete, hónapja szültél?

2009. szept. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kislányom van, aki éppen ma (lesz 16:04-kor) 4 hónapos.

Nem voltam bőrgyógyásznál, úgyanis azt gondoltam, nem érdemes elmenni, majd úgyis csak annyit mond hogy ez normális, meg hogy a hormonváltozás miatt van és bírjam ki míg elmúlik....

Én nem vagyok egy kifejezetten hiú természet, de ahogy kinéz az arcom tényleg nem szívesen megyek emberek közé.

2009. szept. 16. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!