Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire durva a...

Tényleg ennyire durva a koránszületés?

Figyelt kérdés
Ikrekkel 33. hétre szültem. Most 3 hónaposak. Még nem látszik semmi gond. Egyik újságban olvastam hozzászólásokat hogy mennyi bajuk van a koraszülöttekkel.Vak meg fogyatékos meg stb.
2013. márc. 18. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért a 33 hét már nem annyira korai :) A legtöbb gond a 24-25. hétre születettekkel van (nálunk sajnos tényleg gyakori a fogyatékosság, vagy a retinaleválás). Nekem 2 kisöcsém is koraszülött, a 25. hétre született epilepsziás (ez inkább az oxigénhiánytól), a 29. hétre születettnek kutyabaja. Ennyire számít pár hét is!
2013. márc. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Két kilosak voltak mikor megszülettek. Csak egyik csajírta h az ővé pedig 1,5 kilo
2013. márc. 18. 15:31
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én két 24 hétre született babát is ismerek, aki makkegészséges. Szerencsére már nagyon sokra képes az orvostudomány.


Igen, a 33 hét egyáltalán nem durva koraszülés, a korai születés miatt sérült babák inkább a 30 hét előtt jönnek világra.


A vakságot nem idősebbeknél említették? 20-30 éve vakultak meg babák, az akkori inkubátorok miatt.

2013. márc. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik 24 hétre született kislányról tudom, hogy 650 grammal született. Ma nyolc éves, kitűnő tanuló, néptáncol...Mondjuk extrán érzékeny és anyás.
2013. márc. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem ikrei 35. héten születtek, 1,8 és 1,7 kg súllyal. 1 hónapig volt velük kórházban. Azóta 11 évesek a csajok, és semmi bajuk!!!
2013. márc. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sajnos most is még jelen van a vakulás, de már messze nem akkora mértékben. Ilyenkor előfordul, hogy rosszul ereződik be a szem, ez okozza, de erre "segít" rá, ha rosszul van beállítva az inkubátor oxigénszintje. Egyébként a 2 kiló már nagy (az én 29 hétre született öcsém is annyi volt, igaz, anyukánk terhescukra miatt nőtt ekkorára), a 1.5 kiló is egész jó. A legtöbb probléma 1 kiló alatt kezdődik...
2013. márc. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Köszi az infot a vakságról.


Igen, egyszer hallottam egy rádióműsort, ott egy orvos azt mondta, hogy két határ van, ami felett ritkán van gond: a 30. hét és az egy kiló.

2013. márc. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem 22 hétre indult meg a "szülésem". Hál isten meg tudták akkor állítani. A doki azt mondta, hogy a 24 hétnek mindenképp meg kell lenni. Aztán amikor túl voltam a 24. héten akkor azt mondta, hogy ha a 29 hetet is betöltöm, akkor már tényleg minden rendben lesz. Most meg már azt mondja, hogy tárt karokkal várják a babámat:) De úgy néz ki marad még pár hétig :D


32hkm.

2013. márc. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Felidegesített az a cikk. Remélem nem lesz gond semmijükkel.
2013. márc. 18. 15:54
 10/12 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ha bajuk lenne, 3 hónaposan már kiderült volna. Gondolom, nektek is kell járnotok szemészeti kontrollra. Retina leválás sajnos előfordul koraszülötteknél, de ennyi idősen már tényleg rendkívül ritka, nekünk legalábbis ezt mondta a szemész.

Meg nyilván jártok koragondozásra, fejlődésneurológiára, ahol szólnának, ha bármilyen rendellenességet észlelnek.


Én 35 hétre szültem ikreket, kicsik voltak, 1 hónapig maradtunk kórházban. Fekvési rendellenesség miatt (medence-haránt) kicsit nehézkesebben mozogtak babaként, de járattam hozzájuk gyógytornászt, és hamarosan ott tartottak, mint kortársaik. Mára egészséges, két éves gyerekek.

2013. márc. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!