Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiamnak mindkét szeme...

Kisfiamnak mindkét szeme nagyon csipásodik. Mi lehet ez? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Már annyira, hogy reggel nem tudja kinyitni a szemét.Napközben is amikor nem alszik akkor nagyon termelődik neki este meg végképp!Nem látom neki begyulladva!Nem vakarja!Kamilla teával mosogatom neki!
2013. márc. 18. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:

normális, hogy csipásodik, életkori sajátosság.

forralt, hűtött vízzel vagy kamillafőzettel kintről befelé töröld le a szemét. ha nem múlik, vidd dokihoz, add rá valami szemcseppet. ha az sem segít, akkor a könnycsatornáját át kell mosni.

2013. márc. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
könnycsatorna szűkület,a kislányomnak átmossatuk.A kisfiamnak helyre jött átmosásnélkül is.(Használtunk neomycines szemcsppet,tobrexet,ciloxan-t.)
2013. márc. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is kb. 5 hónapos korára múlt el, nem mosattuk át, reménykedve, hogy megússzuk, így is lett. Addig kaptunk mindenféle szemcseppet felváltva (nem folyamatosan csak alkalmanként).

Még bent a kórházban fiziológiás sóoldatot adtak, azzal kellett mosogatni.

A kamilla állítólag nem jó, mert nagyon szárít és allergizál.

2013. márc. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja, előző vagyok, még anyatejjel is csöpögtettük neki, volt, hogy attól is szépen rendbe jött (csak mindig visszatért). Ezt sok helyen javasolták és olvastam is, csak azért mertem kipróbálni.

Fél óráig kiforraltam egy szemcseppes flakont, és abba tettem mindig reggel frissen lefejt tejet, a hűtőben tároltam, naponta tettem frisset és főztem ki mindig előtte.

2013. márc. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez bizony kötőhártya gyulladás!

Nem kell pirosnak lennie! Ha annyira csipásodik reggel nem bírja kinyitni, azonnal vidd orvoshoz, rámehet a látása!

2013. márc. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem 6hetes a kislányom és neki csak az egyik kis szeme csipásodik...de nem is minden reggel...én kamillázom.Kaptam receptet de a doki azt mondta elég akkor kiváltani ha romlik a helyzet...eddig még nem kellett.:)elvileg vagy szükebb a könnycsatorna vagy csak el van tömödve.Sok babának ilyen.Az orvos is látni fogja és ha indokolt akkor vagy kapsz cseppet vagy át kell mosatni.
2013. márc. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak akkor volt ilyen amikor összeszedett egy vírust, és a szeme is begyulladt, neki sem látszódott semmi. Kaptunk rá szemcseppet, és elmúlt. Én megnézetném dokival, mert tényleg lehet könnycsatorna elzáródás is.
2013. márc. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is ez van.kimosták nem lett jobb antibiotikumtól lemezt most jól elő újra.mért?
2014. nov. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!