Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babátok hányszor eszik?

7 hónapos babátok hányszor eszik?

Figyelt kérdés

Anyukám azt mondja,hogy sokszor adok enni a Kisfiamnak és ő ducinak látja.Kisfiam 7hónapos 8800gr és 74cm.

Reggel 6-7körül cici

8:30 1 alma v.banán

10-10:15körül cici

ezután jön egy nagyobb alvás

ha felkel általában 13-13:30körül akkor tejpépet kap

15 körül cici

16:30 zöldség

18 cici

21 cici aztán alvás

Szerintetek is sok?Egyszer egyszer ne adjak neki cicit,hanem helyette legyen a gyümölcs?Tegnap volt olyan,hogy cicizett majd még utána lefejtem még 50ml-t.Anya még azt mondta,hogy nem tud megéhezni,de mindig elfogadja amit adok neki.Ha nem kérné nem adnám neki,nem erőltetném.

Várom a véleményeket.Köszi előre is


2013. márc. 19. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:

10-én volt 7 hónapos a lányom és tegnap este 6950 gr-ot mértem.

Ő 4x enne, de én igyekszem úgy alakítani, hogy 5 étkezés legyen. A 2. étkezése gyümölcs keksszel, a 3. étkezése zöldség hússal, a többi tápszer.

Szerintem nem sok a súlya a babádnak. A mennyiségeket nem írtad így nem tudom megítélni, hogy sokat eszik-e. Én anyatejes baba esetében a tejpépet egy kicsit feleslegesnek tartom. Az gyakorlatilag tápszer, csak sűrűbb és édesebb.

2013. márc. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia.

7 honaposan lanykam 6700 g és 68 cm volt. Ő 5ször evett egy nap:

6:30 tápszer

10:30 gyümölcs hetente többször keksszel

14:00 főzelék hetente többször hússal

17:00 tejpep vagy tápszer

20:00 fürdés és utána tápszer

Nálunk ez így volt. Lehet hogy picit túl gyakran kap enni és ezért kisebb adagokat eszik, próbáld meg hogy nem 1,5 óránként adsz neki enni. Aztán látod, hogy mit reagál rá!

Jó babazast!

2013. márc. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
7 hónaposan 5x evett a fiam. Azt nem tudom megítélni, hogy sokat eszik-e, mert mennyiségeket nem írtál, de szerintem túl sűrűn eteted. Nem kell ebben a korban 1,5 óránként enni egy gyereknek. A súlya szerintem nem különösebben nagy.
2013. márc. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!Kislányom egy hét múlva lesz 7 hónapos, ő 73 cm és 7700 gramm. Szerintem a babád súlyával nincs gond, szépen fejlődik, viszont a gyakoriság szerintem sem szerencsés.Mi így eszünk:

07:00 anyatej

10:00 gyümölcs és keksz (kb.200g)

13:30 főzelék (kb.180 g)

17:00 tejpép, vagy rizspép

20:00 anyatej

Éjszaka már rég nem ébred.

Jó egészséget!

2013. ápr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!