Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az természetes hogy ennyit...

Az természetes hogy ennyit aggódok a 3 hónapos babáimért? Minden kicsiségben azt látom h mi bajuk lehet

Figyelt kérdés
Első babák és állandóan félek hogy nem lesznek egészségesek. Orvosok eddig minden rendben találtak de állandóan azt lehet olvasni hogy ezt nem vették észre vagy azt nem vették észre és később milyen következménnyel járhat. Sokat mosolyognak lassan már ebben is rémeket látok.
2013. márc. 20. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem csoda, hogy ezen agyalsz. Sok helyen olvasi hülyeségeket, amik persze igazak is akár. Szerintem akár hiszed, akár nem, van annyi anyai ösztönöd, hogy meg fogod érezni, ha baj van. Kedvük,székletük, fejlődési ütemük. Vedd meg a Deákné Katalin: Anya, taníts engem c. könyvét. Ott tudsz nekik születéstől kezdve iskolás korig egy rakás feladatot, tornáztatást stb. adni. Ha jól sejtem, akkor ikrek. Ők pedig egymással vannak sokáig elfoglalva, ezért gyakran le vannak maradva más gyerekektől, emiatt ne parázz. Fiúk és lányok között is tök nagy különbség tud lenni. Fiam és lányom között is nagy különbség volt. Rajzolási kedv, önállóság stb. téren is.

Védőnő és orvos úgyis gyakran fogja őket látni. Ők is jelezni fogják, hogy ha valami gyanús. Esetleg ha nagyon parázol, akkor szerintem ha konkrét gyanúd van, akkor magánrendelésre is elviheted őket ultrahangra, gyógytornászhoz (most nem jut eszembe normális foglalkozás erre), ortopédiára vagy bárhová.

2013. márc. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kell túl aggódni, mert az a babáknak és neked sem jó. Megérzik az idegességedet. Az orvosok és a védőnő észreveszi, ha valami baj van.

Nem kell a vészmadarakra hallgatni.

2013. márc. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbáld inkább azt élvezni, amikor jóllakottak, nyugodtak, láthatóan jól érzik magukat. És légy büszke magadra, hogy igen, ez rajtad múlik, és sikerül is megoldanod napról napra. Ha sírósabb hangulatban vannak, akkor örülj neki, hogy akarsz, és tudsz is segíteni nekik, amire más nem biztos, hogy képes lenne, mert senki nem ismeri őket annyira, mint te. Ne azon törd a fejedet, hogy mi bajuk történhet, mert hálistennek a jövőbe senki nem lát. Azt élvezd, hogy nekik te vagy a legtökéletesebb anyukájuk, aki mellett teljes biztonságban vannak.
2013. márc. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Védőnőmet nem kommentálom mert semmihez nem ért. Értelmes tanácsot még nem kaptam tőle. Az anya taníts engem című könyv megvan igyekszem alkalmazni ami benne van bár van egy-két dolog amivel nem értek egyet benne. Pl. hogy húzzam fel ülő helyzetbe a babákat. Az ortopéd orvos nem javasolta. Magánrendelések sajnos nem olcsók és két baba mellett sajnos nem nagyon engedhetem meg de ahová tudom elviszem őket. Igyekszem legyűrni ezeket az érzéseket csak nem könnyű. Első babák lehet azért parázok.
2013. márc. 20. 11:17
 5/5 Kerria ***** válasza:
100%

Az általános egészségi állapotukban történő változást egyből észre fogod venni...

Az összetettebb egészségi állapotot pedig sokszor még a szakember sem veszi észre azonnal. Ez sajnos igaz, de nem ebből kell kiindulni.


Amíg a babák jókedvűek, mosolyognak az már önmagában is siker. Hiszen a beteg gyermekek 75%-80%-a nem mosolyog! Kiskorban pedig nem játszák meg magukat!


Ingyenes állapotfelmérés több helyen is van az országban, erről hallottam eddig több pozitív véleményt, ajánlást:

[link]

DE!!! Nem ellenük akarok kampányolni, csupán az ész érveket osztom meg:

Ingyenes állapotfelmérés után már a 'kezelések' fizetősek, és ebből élnek.... emiatt óvatosan kell kezelni a dolgot!-ez saját vélemény.


Az Anya taníts engem című könyvvel, hasonlóan vagyok, mint Te. Nagyon sok hasznos, jó játék van-ezekkel foglalkozz. Amivel nem értesz egyet azt hagyd ki.


Nekem nagyon sokat segített még Dr. Carol Cooper A baba fejlődése -lépésről lépésre


Nyugalom! Aggódás, idegeskedés átragad a babára- tapasztalat :)

2013. márc. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!