Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől jön elő mindig az ekcéma?

Mitől jön elő mindig az ekcéma?

Figyelt kérdés

Kezd gyanús lenni nekem, hogy lehet nem is tej meg tojásallergiától ekcémás a lányom, hanem az izzadságtól. Amikor kijött előszőr neki, 2-3 hónaposan nyár volt, izzadt, bekentük hintőporral vagy a boraxos popsikrémmel elmúlt, másnapra újra előjött. Most már fene se tudja mióta nem eszik csak a gasztrós által kiírt tápszert(neocate lcp) meg sinemil pépet, meg üveges babakaját amin megnézem laktózmentes-e és tojásmentes-e, és olyat nem veszek, 4hónapos korától hozzátáplálunk megnézek mindent, sose evett tejeset a milumil tápszeren kívül, meg tojásosat a 3db. még negyednél is kisebb babapiskótán kívül mégis naponta küzdünk az ekcémával. Amiért az izzadságra gondolok: Nyáron jött elő neki először és még most ebben a hidegben is naponta úgy leizzad, hogy vizes a haja, meg ragad a bőre, hiába nincs túlöltöztetve, annyit mozog, hogy beleizzad. Mától úgy csinálom, hogy napjában többször fogom hintőporozni a hajlatokban és a füle mögött, itt szokott ekcémás lenni. Volt valaki így, hogy ettől jött elő az ekcémája? Illetve beválhat? Tapasztalatok? Csütörtökön megyünk státuszra akkor a dokit is megkérdezem, de itt neten olvastam hogy izzadságtól is lehet. 10hós lesz szombaton a lányom.születésétől: Milumil ha start optimát evett, 4 hós korától a gy.orvos által írt: novallac allernovát és sinemil pépet, akkor is előjött, januárban voltunk gasztrón ott írták ki a neocate lcp-t. 4 hós korától hozzátáplálunk.

ui: bocsi, facebookról másoltam a kérdésemet.



2013. márc. 20. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne hintőporozd! Csak átmenetileg segít, de rontja a helyzetet!


Mi a lányomnál mindent, de tényleg mindent kipróbáltunk, elegem lett aztán a sok gyógyszerből, a végén már szteroiddal kellett kenni:(

Beleástam magam a témában kutattam, hogy milyen természetes anyagok léteznek a problémára:


Nagyon bevált:

shea vaj+ neem olaj naponta többször bekenni az érintett felületet, fürdéshez pedig afrikai fekete szappan. Jelentem tökéleten elmúlt neki:)

2013. márc. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi utána nézek, tudsz honlapot ajánlani? Köszönöm.
2013. márc. 20. 19:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, én innen rendeltem:

[link]


2 nap alatt kiszállították, próbáljátok ki

2013. márc. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. márc. 20. 21:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak is rögtön előjön ha megizzad és fogzástól is,mi is a shea vajat használjuk és natúr szappannal fürdik,ez így nagyon bevált
2013. márc. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szias, szerintem ne sima hintőporozd, hanem folyékony hintőport használj, nekünk az segített nagyon sokat.
2013. márc. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
mi direkt az ekcémára készített Exxema kenőcsöt használjuk. nincs benne szteroid, nagyon meg vagyunk elégedve vele!
2013. márc. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!