Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor szoktattátok bilire a...

Mikor szoktattátok bilire a gyermekeiteket?

Figyelt kérdés
2013. márc. 22. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lányomnál 20 hónaposan próbáltam meg, és tetszett neki, úgyhogy le is szokott a pelusról.

Nyár volt, jó idő volt, szaladgált pelus nélkül, bili ki volt neki készítve, sokszor elmondtam neki, hogy ha pisi-kaki van, gyorsan üljön rá. S kb. csak kétszer volt kis baleset, de utána szaladt a bilihez.

Mikor elkezdtem próbálkozni, a lányom már mindig szólt, hogy pisil vagy kakil a pelusba, ezért gondoltam, hogy akkor megpróbálom bilire szoktatni.

2013. márc. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Amikor idegrendszerileg megérik a szobatisztaságra.

Ha felismeri a pisit és a kakit, majd az ingert is felismeri és azt időben tudja jelezni vagy mondani és addig vissza is tudja tartani a dolgot, míg a bilihez ér, akkor érett a gyerek a szobatisztaságra. Ez legkorábban másfél éves korban van, de ez is ritka. Inkább 2 éves korban, fiúknál meg nem ritka, hogy csak 2 és fél éves korban válnak éretté. De vannak még ettől is később érő gyerekek, akiknek csak 3 éves korukra jön össze.

Ha nincsenek meg az előbb említett jelek, akkor az előtt teljesen felesleges bilire ültetni, mert nem lesz rá érett! Sokan csinálják, hogy ráültetik, amikor kedvük van hozzá, a gyerek meg a véletlennek köszönhetően belepisil és akkor elkezdik szoktatni a bilire. De minek? Az nem tudatos. Majd ha tudatossá válik a dolog, akkor el lehet kezdeni a biliztetést, de előbb teljesen felesleges!

2013. márc. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2,5 évesen, májusban. Télen nem akartam erőltetni, és mire kitavaszodott, agyban is megérett rá. Villámgyorsan, másfél hét alatt szobatiszta lett magától, rá 2 hétre éjszakára sem kellett már a pelus. Baleset 2x volt összesen. Ráadásul ő rögtön és mindigis wc-be intézte, jobban tetszett neki, mint a bili.
2013. márc. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hú, de le kellett pontozni, csak mert megvárom, míg a gyerekem megérik a szobatisztaságra és nem akarom ráerőltetni!

Egy gyerektől igen is akkor lehet eredményt elvárni, ha megérik rá. Ha az anyuka fogja a 15 hónapos gyerekét és ráülteti a bilire fél órára, az meg ez idő alatt belepisil, az nem szobatisztaság. Annak köze nincs az érettséghez, mert nem tudatos.

De nyugodtan meg lehet kérdezni bárkit, aki szakember, hogy mit jelent a szobatisztaság és milyen jelek alapján lehet elkezdeni a kérdéssel foglalkozni komolyabban.

Ez nem szülői szoktatás, hanem az adott gyermek idegrendszeri érettségén múlik.

2013. márc. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!