Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Akiknek a gyermekének...

Anyukák! Akiknek a gyermekének valamilyen ekcémája van, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Ti hordjátok valahova rendszeresen?Tehát gondozottak vagytok valahol?

Pl. bőrgyógyászat vagy gasztroenterológia?

Vagy valahol máshol?


2013. márc. 22. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
5 és fél hónapos a babám. tejérzékeny, anyatejes ha én iszom vagy eszem tejterméket akkor ekcémás lesz. Mi még nem járunk sehova, csak én vagyok tejmentes diétán. Meg a bőrére kell vigyázni nem mindegy mivel kenem. Majd 1 éves kora körül vizsgálják. Ti jártok valahova?
2013. márc. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14 hónapos a kisfiam és 3 hónapos kora óta ekcémás amire a dokink írt egy elocomos kenőcsöt és attól rendbe jött és azóta csak kétszer kellett használnunk, mi nem járunk máshova mert szép a bőre amióta kitapasztaltuk hogy mi jó rá és naponta ápolva van.
2013. márc. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 7 éves. 2 éves korától hivatalosan is ekcémás. Babaként is volt 1-2 hónap erős ekcémája, de akkor elmúlt a háziorvos által felírt kenőcstől. Kétéves még nem volt amikor újra föllángolt neki, akkor hetekig jártunk a házi orvoshoz, de semmire nem jutottunk vele. Az egész teste vörös volt, száraz és viszketett. Semmi nem használt abból amit a háziorvos felírt. Amikor egyik délután fürdés előtt a kisgatyit húzgálva a lábán vakarózott fölöltöztettük és addig mentünk, míg nem találtunk egy bőrgyógyászt. Találtunk is, aki egyből felírt három féle kenőcsöt és allergia elleni gyógyszert. Azóta (mivel nagyon súlyos) jár rá az emelt családi pótlék és a Gyes is 10 éves koráig. Volt olyan évünk, hogy semmi tünete nem volt, de most már második éve újra küzdünk vele, minden kenőcs és gyógyszer ellenére. Tavaly csináltak allergia vizsgálatot vérből, ott enyhe kutyaszőr allergiát mutattak ki. Na meg mi tudjuk, hogy amikor tejet iszik akkor rosszabb. Szóval én első körben egy jó bőrgyógyászt javaslok.
2013. márc. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A 3. maszek gyerekbőrgyógyász-allergológus segített: Advantan szteroidos krémet kaptunk, amit a gyógyszertárban hígítanak, ha eldurvul, de az alábbi változtatásokkal minimálisra csökkentettük a tüneteket: még szopizik, ezért tej és tojásmentes diétán vagyok, legalábbis próbálom tartani....Zuhanyszűrőt vettünk, mosógolyót és mosódiót használok, semmilyen vegyszert. Linola Fett termékeket használunk: a Fett krémet a foltokra napi 3x legalább, az olajat fürdéshez heti3x, más napokon a DM ultrasensitiv fürdetőjét és olaját, Linola testápolót glicerines gyógyszertárival reggel és este. A sheavajtól nagyon durva lett: vörös, nedvedző, majd szétvakarta magát tőle.
2013. márc. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bőrgyógyászhoz járunk, a 4. doki vált be, a többi csak a vállát vonogatta (nem is értem, hogy tudnak megélni). EZ a doki ajánlott egy krémet, ami nem szteroidos, és csak pár éve van itthon, az nekünk nagyon bevált. ELidel a neve. Plusz a Heim Pál kórház saját zsírozóját használjuk, amit imádok, annyira profin hidratál, pedig már a paletta összes krémjét kipróbáltuk, de ennyire jól egy sem használt nekünk.

A shea vajtól a fiamnak is nagy vörös viszkető kiütései lettek :(


Sokat számít, hogy mi is vettünk vízszűrős zuhanyfejet, és ecettel öblítek.

2013. márc. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2013. márc. 27. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!