Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Üveges bébiétel vagy saját...

Üveges bébiétel vagy saját készítésű ételek?

Figyelt kérdés
Vélemények, tapasztalatok érdekelnek, hogy ki szerint, melyik a jobb?
2013. márc. 22. 15:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
A bébiételeknek nagyon komoly követelményeknek kell megfelelniük, pont ezeknél a termékeknél nem gondolom, hogy rossz alapanyagokat használnak. Én főzök is és bébiételt is adok a fiamnak egyébként.
2013. márc. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Bébiétel, mert biztonságosabb. Amit saját magam, vagy megbízható családtag megtermel azt adom csak, amíg nagyon kicsi a baba. Se boltit, se piacit, öreg nénikétől meg végképp nem veszek semmit.


Hogy honnan tudom mi van a bébiételben? Elolvasom a honlapjukon.

Néhány gondolat pl. a Hipp.hu-ról:


VEGYSZEREK HELYETT TERMÉSZETES VÉDEKEZÉS


Egészséges termőtalaj, természetes védekezés, munkaigényes ráfordítások!

Ezek a HIPP biogazdálkodás alapjai.


A HIPP-nél mindent megteszünk azért, hogy gyümölcseink, zöldségeink és gabonanövényeink a lehető legtermészetesebben fejlődjenek.


A termőföldek és gyümölcsösök a főbb útvonalaktól és ipari létesítményektől távol helyezkednek el.

Még az uralkodó szélirányt is figyelembe vesszük, hogy elkerüljük a levegőből érkező szennyeződést.


Vetés előtt mintát veszünk a talajból

Miután a termőföld helyszínét jóváhagytuk, mintákat veszünk és ezeket különböző vizsgálatoknak vetjük alá, hogy megbizonyosodjunk arról, hogy a talaj nem tartalmaz vegyszermaradványt.


Természetes, kezeletlen vetőanyagok

Vetőmagjainkra különösen odafigyelünk. Csak olyan vetőmagot használunk, amelyet nem kezeltek kémiai anyaggal.


Nincs vegyszeres vagy mesterséges permetezés

Ez nemcsak védi a termést melyből a HIPP bébiétel készül, hanem a termőföld egyensúlyát is fenntartja és óvja a talajvizet.


Természetes védelem a kártékony rovarok és gyomok ellen

Megfelelő környezetet biztosítunk az énekes madaraknak, például kis dobozokat telepítünk, melyekben fészket rakhatnak. Ezek a madarak a kártékony rovarok természetes ellenségei. Ahol szükséges, kézzel irtjuk a gyomot.


Folyamatos tanácsadás és ellenőrzés

A HIPP gazdákat a vetéstől a betakarításig folyamatosan segítjük tanácsainkkal, munkájukat ellenőrizzük.


Fajtaspecifikus állattenyésztés

A teheneket és borjaikat csak biotakarmánnyal etetjük. A természetes, szabad élet a parasztgazdaságokban erőssé és ellenállóvá teszi ezeket az állatokat, melyeket nem hízlalunk mesterségesen. Azokat a jószágokat, melyek orvosi kezelés alatt álltak vagy állnak, kivesszük a csordából.


Ellenőrzött származású állatok

Minden állat ellenőrző cédulát visel a fülén, és származását több generáción keresztül a legapróbb részletekig dokumentáljuk. Minden tehenünk és borjunk ellenőrzött fajtából származik. Állományunkba új egyedeket, külső, ismeretlen eredettel nem szerzünk be.


Széleskörű laboratóriumi ellenőrzés

Termékeink a talaj ellenőrzésétől és a nyersanyagok elemzésétől kezdve, egészen a késztermék felülvizsgálatáig több mint 260 ellenőrzési folyamaton mennek keresztül.


BIOHÚS


Marhahús

Minden egyes szarvasmarhánk származását szigorúan ellenőrizzük. A parasztgazdaságok természetes legelőin való legelés növeli az állatok védekezőképességét és jó egészségét, ezért gyógyszerek alkalmazására ritkán van szükség. Amennyiben erre mégis sor kerül, az állatot eltávolítjuk a csordából. A HIPP-nél az állatok táplálását szigorú elvek alapján végezzük. Nem használunk növekedést serkentő hormont. Kizárólag biozöldtakarmánnyal, szénával és gabonanövényekkel etetjük állatainkat. A HIPP és különböző független szervezetek ellenőrző programjai, valamint a természetes legelők a garanciái a kiváló minőségnek.


Sertéshús

A szabadon tenyésztett sertések rendszeres állatorvosi ellenőrzéseken esnek át.


BIOCSIRKE, BIOPULYKA


A HIPP csirkéket, pulykákat biotakarmánnyal etetjük, az állatok rendszeres orvosi ellenőrzés alatt állnak.


Lehet még bőven olvasni a honlapon pl. a minőségellenőrzésről.

Persze erre lehet mondani, hogy hazudnak.

2013. márc. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Én általába főzöcskézek itthon neki. De van pár dolog amit inkább üvegesbe kap pl. a cukorborsót, mert ugye azt passzírozni kellene, na ahhoz semmi kedvem nincs :) Ha megyünk valahova akkor is üveges, hétvégén szoktam neki megfőzni egy hétre és fagyasztom így nem kell minden nap szórakozni :) Szerencsére nem válogatós és mindent megeszik.
2013. márc. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Én készítettem a kislányomnak az elejétől fogva az ételét. Egyszer-egyszer próbálkoztam üvegessel, de egyáltalán nem ette meg. Amit szerettet, az a Hipp őszibarack, őszíbarack-banán és a sárgarépa-alma volt, mást egyáltalán nem evett meg. Örülök neki, mert egyáltalán nem okozott gondot, amikor teljesen átállt arra, amit mi eszünk, mindent megeszik, ízlik neki. Szerintem jobb a saját készítésű.
2013. márc. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Üveges,az enyém egyébként sem eszi meg amit én főzök neki, amit a piacon vagy a boltban veszek zöldséget nincs olyan íze,mint a bébikajának. Múltkor is vettem a zöldségesnél répát, megfőztem neki enyhén sós vízben,nem kellett neki,kibontottam az Univeres sárgarépafőzeléket,bevágta az egész üveggel.

Arról nem is beszélve,hogy a zöldségesnél kapható zöldség, gyümölcs ki tudja honnan származik, meg milyen vegyszerrel kezelik,úgyhogy én maradok az inkább üveges bébikajánál,mégha drágább is.

2013. márc. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
én is az uveges mellett vagyok, a màr fentebb leirt biztonsàgi okokbol,valamint kényelmi szempontbol is. semmi gond nincs,a lànyom imàdja.
2013. márc. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Nagyrészt üvegeset kap. Én is jobban megbízok az üveges kajákban, mert ezekbe tényleg nem tehetnek bele akármilyen permetezett, mesterséges dolgokat, a bolti gyümölcsben meg ki tudja mi van.
2013. márc. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
22%
Honnan tudjátok hogy azok a zöldségek gyümölcsök mivel voltak kezelve ami a bébiételbe kerül? Ezt sem tudhatjátok ám!
2013. márc. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
22%

jah hogy a hipp.... hát azt pl én konkrétan nem engedhetném meg magamnak....

Egyébként pedig az csak egy dolog hogy mit írnak le, az meg egy másik hogy mi a valóság. Nem tudhatjátok!

2013. márc. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Amúgy pl alma - banán bébiételt megvettem még anno (kecskeméti), majd utána megcsináltam én az alma - banán pürét.... a kettő íze még csak köszönő viszonyban sem volt egymással.... és a kecskemétit is a hipp csinálja.....
2013. márc. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!