Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a nyugodt alvás titka?

Mi a nyugodt alvás titka?

Figyelt kérdés
Kislányom 13 honapos múlt, még sosem aludta át az éjszakát. Eleinte velem aludt, néhány honapja este a saját ágyában kezdi, majd mellettem folytatja.:-) Sokszor az egész éjszakát végigszopizza. Nyugtalanul alszik, ezerszer felül, mocorog, hajnalban kel. Minden ötlet és tapasztalat érdekel.
2009. szept. 17. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

szia!


Két bajt látok.


1. Miért kezdi az alvást a saját ágyában és miért nálad folytatja? Valahogy el kellene érni, hogy csakis az ő ágyában aludjon!

2. Egész éjszaka szopizik? És komolyan, elhiszed hogy neki az kell? (minden rosszindulat nélkül). Megszokta, hogy az mindig van, neki az kell és az sem gond, ha az anyukája egész éjszaka nem alszik...

Anyuka, ne magaddal szúrj ki! Tessék leválasztani a ciciről!

2009. szept. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Hű, mintha csak magunkat látnám. Annyi különbséggel, hogy az én kislányom 12 hónapos.
2009. szept. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem választanám le semmiképp.

Én ezt tenném, de Te dönts! Ha éjjel felkel, próbálj neki csak vizet adni, ha szomjas, az is megnyugtatja. Ha napközben szépen evett, nem lehet éhes éjjel. Csendben beszélj hozzá közben egy-két szót, esetleg dúdolj, ha szoktál máskor is. Majd mondd meg, fáradt vagy, most aludni kell. Tedd vissza! Ha sírna, simogasd vagy dúdolj. Egy hét is lehet, mire rájön, nem kap mást, de szereted.

2009. szept. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is hasonló volt a gond,csak az én lányom már 18hónapos volt,úgy hogy én elválasztottam.

Azóta átalussza az éjszakát.Ritkán kell fel,adok neki inni,és alszik tovább.

Ha felébred adj neki inni,de ne cicit.Azért akar cicizni,mert az megnyugtatja.Biztos fog sírni hogy nem kap cicit,de ki kell bírni.

2009. szept. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is sokat fent van éjszaka, forgolódik, kinlódik, felsir. Ő már 11 hónaposan leválasztotta magát a ciciről, igy csak reggel 6-kor szopik félálomban. Mellettem alszik, 9 hónapos korától, egyik napról a másikra kiságyundora lett, pedig addig gyönyörűen egyedül elaludta kiságyban, és csak ott tudott aludni. Ez van, nem tudok vele mit csinálni. Ő teázik, v vizet iszik éjszaka.
2009. szept. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha aludni akarsz éjjel, akkor sokkal több akaraterő kell! Ha elaludt a kiságyban, ne vedd magad mellé. Tudom hogy baromi fáradt vagy és igy egyszerűbb, de a végeredmény mégis az, higy nem alszol te sem és ő sem. Tea, víz mehet, cici nem kell éjjel evésre egy ekkora babának. A kiságyban itatsd és simizd utána a sötétben, de ne vedd ki. Ha torkaszakadtából ordít, az azért más... Ha viszont csak nyöszörög, hagyd bent, de magára hagyni nem kell, míg nem nyugodott meg és nem alszik.
2009. szept. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

EGy 13 hónaposnak egyáltalán nincs szüksége éjjel cicire. Este 20-21-től reggelig aludnia kéne minden evés-ivás nélkülé és főleg cici nélkül!

Nálunk is ilyen gond volt, lányom nagyon nyugtalanul alszik, milliószor fennt volt, de az éjjeli ciciről hamar leszoktattam. Utána megtanítottam egyedül elalduni , és ez megoldotta a problémát. Leteszem, elalszik, éjjel nem kel, csak reggel. Ő is alszik, én is, és van magánéletem a férjemmel-és ez sem utolsó!!

(Aludj jól, gyermekem)

2009. szept. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsotol kérdezem: hogyan csináltad a leszoktatást?
2009. szept. 20. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!