Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves a fiam, szerintetek...

Dobainé Nagy Anita kérdése:

1 éves a fiam, szerintetek gond vagy késöbb tanul majd meg járni ha nem vezetgetem?

Figyelt kérdés
van egy nagyobb fiam is ovis, eleg sok a dolgom a két lurkó mellett, oviba járás, főzés, mosogatás, takaritás, rendrakás,mosás, vasalás... közben a kicsit rendezgetem ha nem betegek mind a ketten,és azt veszem észre mire odaérnék hogy végezetem,kezdhetem előről, el is fáradok, na és ez megy minden nap, előről... és akkor még a gyerekekkel nem is foglalkoztam... van ezzel igy más is vagy én nem csinálok valamit nagyon jól? a kisebbik fiam ráadásul nagyon anyás és nagyon igényel. várom őszinte válaszaitokat. köszönöm segitségeteket előre is!

2013. márc. 22. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Elméletileg előbb tanul meg járni, ha nem vezeted, mert rákényszerül, hogy maga jöjjön rá a technikára.

De amúgy felesleges ezen agyalnod, mert van baba, aki kifejezetten igényli, hogy vezesd, mégsem tanul meg későn menni, van amelyik meg egyáltalán nem igényli, mégsem indul el túl korán...tehát nem olvassák az "elméletileg, mi lenne ha" című könyvet. :)


Amúgy nálam a házimunka másodlagos. Akkor takarítok, ha alszanak, vagy apával játszanak. Így nincsenek +elhanyagolva", másrészt nekem is jut időm rájuk. Persze nehéz, mert ha valóban időt szánsz a gyerekeknek, akkor a lakás pár napon belül felfordul, de hát na...a lakás megvár, a gyerek meg pikk-pakk felnő. :)

2013. márc. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi.
2013. márc. 22. 22:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom 14 hónapos, két hete kezdett el önállóan menni, most már szinte szalad. Ő nem engedte előtte egyáltalán, hogy vezessük, úgy egy hónapja szokott rá, hogy fogjuk meg a kezét és segítsünk neki sétálni.

Ne izgulj, emiatt nem fog később megtanulni menni.

Én úgy próbálom megoldani a házimunkát, hogy próbálom elosztani, minden nap csinálok valamit és egy hét alatt nagyjából körbeérek. De mindig vannak csúszások, van, hogy úgy érzem összecsapnak a hullámok a fejem fölött. Ablakot például csak akkor takarítok, ha a párom is itthon van, és ő addig leköti, kb. évente kétszer :)

2013. márc. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én életembe nemvezetgettem a kislányom .11 honapossan egy két lépest tudott .13 honapos korára szépen onálloan járt.

Nemkell vezetgetni oket. Azthiszem igy mindenkinek kényelmessebb is :)

Tud kapaszkodni a butorokba ,asztalba ,kanapéba ...

2013. márc. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!