Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet elkerülni a...

Hogyan lehet elkerülni a körülmetélést?

Figyelt kérdés
Fiamnak fitymaszűkülete van, még várnak a szobatisztaságig, de szeretném, ha nem metélnék körül.
2009. szept. 17. 18:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
szia. a körülmetélés az teljesen más,akkor a felső fitymadarbot levágják,de amikor szűkület van,csak belenyúlnak egy kanálal,és körbehuzzák,igy a letapadt bőr feljön.első fiamnál is csináltak ilyet,ott a gyerekorvonál,ambulánsan.olyan 3 éves volt akkor.pár nap és túl volt rajta.ami sokat segített az az,hogy amikor pisilnie kelett akkor melegvízbe ültettük,igy nem fájt neki a pisilés.
2009. szept. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, de neki nem letapadva van, hanem fitymaszűkülete, nem ugyan az a kettő!
2009. szept. 17. 18:46
 3/16 anonim ***** válasza:
14%
Tévedsz teljesen ugyanaz!Más a körülmetélés!Az nem orvosi,hanem teológiai dolog!Nincs köze egymáshoz!
2009. szept. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
A körülmetélésnek is megvan az előnye, könnyebb tisztán tartani, s nem csúnya az sem, sőt :DDD
2009. szept. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ha csak egy pici luk van a bőrön, oda nem tudnak benyúlni, nincs letapadva, egyszerűen szűk a bőr, ezért nem lehet hátrahúzni. Ilyenkor körümetélnek.
2009. szept. 17. 19:21
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
1 vagyok.hidd már el,hogy ne fogják körülmetélni,megfogják oldani,de az nem a körülmetétlés lesz,max bemetszik,vagy kitágítják.
2009. szept. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Tájékozódnod kéne egy kicsit, mielőtt ilyen biztosan állítod az igazad!
2009. szept. 17. 20:12
 8/16 A kérdező kommentje:

A fitymaszűkületről:


[link]

[link]

[link]


És a letapadásról:

[link]

[link]


Most ennyre van energiám.

Kérem, hogy ezután, csak olyanok válaszoljanak akik tisztában vannak a kettő közti különbséggel.

2009. szept. 17. 20:30
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

Szia! A kisfiamnak (14 hós) is fitymaszűkülete volt, 1 hónapja műtötték meg. Annyira pici volt a luk, hogy pisiléskor ballonszerűen felduzzadt neki, de fájdalma nem volt. A doki azt mondta, hogy muszáj megműteni, ne várjunk a szobatisztaságig, mert ez magától nem fog változni. (Amúgy amit valamelyik előző válaszoló írt, hogy tágítják, olyan tényleg van, a kisfiamnak is először ezt csinálta a doki, de nem javult.)

Az urológus azt mondta, hogy választhatunk, hogy teljes körülmetélés legyen vagy csak a fityma felső részét szedjék le. Mi az utóbbit választottuk.

Szerintem ezt a doki tudja csak eldönteni, hogy szükséges-e a műtét vagy várható hogy magától javulni fog.

(Ha érdekel még valami a műtéttel kapcsolatban írj privit szívesen leírom a tapasztalatainkat.)

2009. szept. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

Az utolsó válaszolónak teljesen igaza van! Mi is uezt csináltuk végig! Sajnos sok ebben a tévhit, tényleg olvassatok utánna. Van a fitymaszűkületnek olyan fázisa amit már CSAK műtéttel lehet megoldani, az más kérdés, hogy ilyenkor teljesen vagy részlegesen távolítják el a bőrt! Ez itt nem hit kérdése. Más kérdés, hogy a teljes bőr eltávolítása az már körülmetélés.

Kedves kérdező! Ne a "negatív" kicsengését nézd ennek a szónak! Bár én nő vagyok, de a későbbiekben ennek pozitív hatásai vannak (tisztasági, sexuális okok), az urulógus és a férjem szerint is. Ők sztem jobban tudják. A műtét elkerüléséért sztem nem tudsz tenni, ha olyan mértékű, amit már ezzel a bizonyos "kanállal" nem tudják megoldani. Mi túlestünk rajta ( én egy mandulaműtéttől jobban félek)! 3 fiús anyuka

2009. szept. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!