Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki hamarabb kezdte anyatejes...

Aki hamarabb kezdte anyatejes babája hozzátáplálását mint 6 hónap, az miért tette?

Figyelt kérdés
5 hónapos a babám és már gondolkodom rajta, hogy elkezdjem-e vagy várjam meg a 6. hónapot.
2013. márc. 25. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
de végülis miért fordult ez meg a fejedben?
2013. márc. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én teljesen egyet értek/ értettem azzal az elvvel ,hogy minnél tovább anyatejes táplálás. Olcsó, kéznél van, és ennél egészségesebb nincs.

Rengeteg tejem volt, aztán amikor a Fiam betöltötte a 4hónapot látványosan csökkent (éreztem h nincs annyi), sőt az esti alvás elötti cicizéskor már bealudt mert elfáradt a küzdésben.

Aztán egyértelmű jel az volt, mikor újra felkelt 4x!!!! éjjel. ( 2hós korától hajnali 5kor kelt csak enni)

A doki néni javaslatára elkezdtem a hozzátáplálást.

Így este 6körül főzelék, aztán fél 8 fürdés, 8-kor cici.

De így is felébred hajnali 6-kor enni, és utána vissza alszik még fél 8- 8ig kb.

2013. márc. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, elfelejtettem hogy a súlya sem gyarapodott valami sokat,ezért is lett gyanús.
2013. márc. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Éjszaka sokat ébred, talán éhes marad. Napközben is türelmetlenül cicizik, talán kevés a tej, azért cincálja a cicim.
2013. márc. 25. 09:03
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

Nem biztos, hogy azért kel éjjel mert éhes!

ez idegrendszeri érettség, sokan nincsenek ezzel tisztában ilyenkor kezdik el a tápszert, na meg az elválasztást:(

2013. márc. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

Nem biztos, hogy az éhség miatt ébred éjjel. Lehet pl fogzás az oka.

Három anyatejes gyerekem van, elsőnél és másodiknál a 6.hónap előtt 1 héttel kezdtem a hozzátáplálást. A harmadik most 5 hónapos, vele is kb úgy fogom elkezdeni, pár hét múlva.

2013. márc. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

orvosi tanácsra kezdet el a hozzátáplálást 5 hónaposan,anyatejes kisfiamnál.szinte óránként megéhezett,pedig rengeteg tejem volt,lefejve adtam neki,tehát még az sem volt hogy a cicin nyugodtabb lett volna.éjszaka is ébredt van 3-szor enni.ez még nem is lett volna baj,de a súlya sem gyarapodott kellőképpen.estére kapott pépet,amitől egyből végig aludta az éjszakát.viszonylag hamar kiváltottuk az ebédet főzelékre,amit megevett délben,és nem lett éhes,csak délután 5 körül.

nem minden baba egyforma,az én kisfiam megérett a hozzátáplálásra 5 hónaposan,van akié még 7 hónaposan is csak az anyatejet igényli,de azzal sincs gond.

2013. márc. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi :). A súlya gyarapszik úgy néz ki, majd nemsoká mérik. Ha nem gyarapodna akkor kéne kezdeni a hozzátáplálást?
2013. márc. 25. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!