Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy csődtömeg vagyok? Mit...

Egy csődtömeg vagyok? Mit rontok el?

Figyelt kérdés

7 hónapos a babám.

És egyszerűen nem tudom mit csináljak másként. Mindig is nehezen aludt el, de két hónapja egyszerűen sehogy sem lehet elaltatni, csak sikít, ordít. EMrt ez nem sírás amit csinál. Már mindent kipórbáltunk, babakoics, pihenőszék nem jó, mellém veszem, cicit adok, vizet adok, cumit, bekenem az ínét. FEljebb lejebb veszem a fűtést, a ruhájátis. De semmi.

CSak ordít,és ordít minden egyes elalvás előtt,most is már fél órája ez megy, én itt bőgök,mert ideigel már teljesen kivagyok,hogy minden egyes altatás előtt ez megy, fél-3/4 óra visítás és félóra alvás.


Teljesen tanácstalan vagyok, és nem tudom mit csinálok rosszul.


2013. márc. 25. 12:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
ne aggódj,szinte minden babának megvannak ezek a rossz alvós időszakai,pl:én mostanában azt "játszom"vele fél órán keresztül,h feláll-lefektetem,pedig olyan álmos,h tegnap szegénykém félig állva aludt el nekidőlve a kiságy rácsának,de akkor is felállt..ha meg nem megyek be,sír,mint akit ölnek,szóval jó dolog ez,csak bírjuk idegekkel,de egyszer úgy is vége lesz,tudom,nekem ő a 3. lányom
2013. márc. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ó, hát nálunk van hogy másfél órán át próbálju altatni és végül már jön a következő evés, amibe vagy belealszik, vagy feltöltődik tőle és nem alszik még jó egy óráig :) Szerintem nálunk most állna át, hogy eggyel kevesebbszer aludjon napközben, de közbe már dög fáradt...

Bíztasson a tudat, hogy a fél óra ordításnál is van rosszabb :)

Türelem, megértés és idő...valamikor csak fog változni :)j

6 hós baba anyukája

2013. márc. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Csajok, ksözi mindenkinek!!

Sikeresen aludt a lányom kemény 22 percet:(:(

Most újra itt dűlöngél melelttem, majd leragad a szeme. Próbáltam elringatni, de csak feszíti magát, és a szokásos csak "ordít".

Nem tudom meddig tart, de kezd ez nagyon fárasztó lenni

2013. márc. 25. 14:40
 14/15 anonim ***** válasza:

nem probaltad magadra kotni? Ha almos elalszik, ha nem nezelodhet. Ha elaludt, maradhat rajtad is. Minden nappali alvas elott ugyanaz a rutin? Nalunk pl. peluscsere, alvozsak, ablak kinyit, becsuk, mellefekszem es mar alszik is. Azt tudd hogy ha valamit probalsz azt min.5napig probalni kell, hogy tudd mukodik e, mert meg kell tanulnia mi fog kovetkezni. Nappal nem latod rajta a szeparacios szorongas jeleit? Ez is lehet gond, korban pont ott tart. Kepzeld az o helyzetet, anya most altat, betesz az agyba, aztan itthagy es ha felkelek en egyedul leszek ebben a nagy felelmetes szobaban, o meg a tesoval jatszik. Lehet segitene ha mellette maradnal, vagy ott aludna ahol te vagy. A rovid alvas lehet attol, hogy o megebred alvas kozben, felnez megijed mert egyedul van, es mar nem tud visszaaludni, majd a kovetkezo altatasnal emlekezni fog, hogy ez utan valami rossz tortenik, megint egyedul leszek

Na ezt most jol sikerult korbeirnom, remelem azert valamennyire ertheto voltam

2013. márc. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 sedacurforte ***** válasza:
Az én babám is nehezen aludt el, volt egy időszak amikor ugyaezt csinálta.Napközben amikor altattam, kb. 4. nekifutásra aludt el, és sírt, de nem aludt el. Akkor én is mindenre ráfogtam: fog, éhség. De így visszagondolva az oka az lehetett, és ebben most már biztos is vagyok, hogy még nem fáradt, még nem akart aludni. Ez olyan átállásos időszak, lehet, hogy hosszabb időt akar fent lenni, húzd egy kicsit az időt. Tiltakozik a sírással, hogy ő nem akar aludni, hiába dörzsöli a szemét, az alvás nem érdekli. De a foga sem kizárt, próbálj neki adni panadolt, ha attól megnyugszik, akkor a foga. Az enyém most 20 hónapos, most is egy ilyen időszak van, csak kevesebb sírással, már ha kérdezem tőle: alszol rázza a fejét, és van úgy , hogy az alvását délután 3-kor kezdi, és az istennek nem alszik el előbb.Tiltakozik az alvás ellen, de már tud kommunikálni, nem csak a sírással. Kitartás!
2013. márc. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!