Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kudarcot vallottam. Egy...

Kudarcot vallottam. Egy csődtömeg vagyok?

Figyelt kérdés

Két gyönyörű lány anyukája vagyok, 27 és 6 hónaposak.

És,hogy jön a jó idő,nem tudok száz felé szakadni. Elég későn ébrednek, 8után,mire rendbeszedem őket 9 óra is van,akkor indulunk a boltba, eddig midnig utána raktma fel az ebédet, közben játszottunk mesenézés, stb. és míg délután aludtak csináltam olyan munkát amit gyerek mellett nem tudtam fürdőtakarítás pl.


De ma száz ágra süt a nap, alányom menne kifelé, a kicsi utálja a babakocsit, hordozó kizárva,mert így is majd leszakad a hátam.


Ti hogy oldjátok meg? Reggel fel kellene keljek korán megfőzni,de fizikailag képtelen vagyok rá, a kicsi nagyon rossz alvó, a legjobb éjszakánkon is minumim 5ször ébred:(:(


Hogy csináljam,hogy mindenkinek jó legyen, szinte soha nem érem magam utól, 90nm lakás, mosáás, vasalás, gyerekek, főzés.


Teljesen magamba zuhantam ,hogy mennyire rosszul csinálom:(:(


2013. febr. 16. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem gyerek nélkül, kisebb lakásban is vannak ilyen érzéseim. A lényeg az, hogy kell neked segítség. Férjed is van? Ha van, ő is tud takarítani, néha főzni. Ezek marha nagy segítséget jelentenek. Van ismerősöm, aki a főzésről mondott le, és házhoz rendelte az ételt. Megint másnak takarítónője van, aki a vasalást is megcsinálja.
2013. febr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne zuhanj magadba, ilyen mindenkivel előfordul... Senki sem tökéletes anyuka... :o))Azt hiszem a decemberi-januári kismamában voltak ötletek, hogy főzési praktikákkal, hogyan lehet időt spórolni (előre elkészített, fagyasztott stb... cikk címe: "Vigyázz, kész FŐZZ") Szerintem neked is sokat segítene. Kicsit próbálj lejjebb adni az elvárásaidból, nem kell mindig tökéletes patyolat tisztaság, nyilván nem arra gondolok, hogy éljetek piszokban, de meg lehet találni a kettő között az arany középutat. A sétálás már egy kicsit nehezebb kérdés, mivel a kicsi nem akar beülni a babakocsiba... De szerintem ez a kora miatt is van, idővel rájön, hogy milyen jó is nézelődni onnan. Azt nem írtad,hogy hogy babakocsiztok, de Őt már lehetne sportkocsis ülésben, enyhén döntve vinni, és akkor biztosan élvezné a látnivalókat. Nálunk 3 gyerkőc van. A kicsi (1 éves) ül a babakocsiban, középső (3 éves) áll a testvérfellépőn, a nagy (6 éves) pedig sétál, de Ő is fel tud állni, ha megunja. És persze mindig ott van a kenguru, ha netán vészhelyzet van... (kicsi a kenguruba, középső a babakocsiba, nagy a fellépőre és már lehet rohanni is haza... :o))))))) Kitartás! Nem lesz mindig ilyen nehéz... :o))))
2013. febr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem csak arról van szó, hogy ma mindenki "fellélegzik" egy kicsit a télből ebben a tavaszias időben. A lányod is ezért vágyik a szabadba. És te is szívesen mennél, így érzem ki a soraidból.


Van egy működő napirendetek, ki is szoktatok menni (gondolom a boltba is eljuttok valahogyan). Tény, hogy a jó idővel lesz némi változás a napirendben, de nem kell ezt olyan hirtelen..majd alakul :) szerintem.

Egyébként ha rátok tör a mehetnék, hát egyszer-kétszer hagyjatok ott csapot-papot és hajrá. Ilyen alkalmakra fagyassz le egy-egy adag ebédet. A vasalás megvár. Aludni ezek után is fognak.

Nyugodj meg és gondolt át logikusan, mit lehetne átszervezni esetleg :) Nincs semmi baj!

2013. febr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy csődtömeg!Vagy ha igen,akkor én is:))

28 és 3 hónaposak a fiúk.A pici éjjel jól alszik, nap közben viszont csak 1x és ha nincs ölben,akkor visít!Nem hagyhatom sírni,mert sérve van...főzni csak nagyon gyors kajákat tudok(egytál ételek,főzelékek,gyors zöldséges rizotto)és esetleg ha van időm sütök valamit míg alszanak.

Takarítás egy héten 1x az is sokszor darabokban, vasalni nem vasalok,csak az éppen aktuálisat, és pakolászni sincs mindig időm...az a jó, hogy férjem szeret a konyhában lenni,így van, hogy este előkészít húst,amit másnap csak bedobok a sütőbe.De ez se rendszeres.

Anya azt mondta ne aggódjak, ez normális,még eltart egy darabig:))Ő 5 gyereket nevelt fel.

Most nálunk látszatrend van,tudom mit nem szabad kinyitni vagy elhúzni,mert akkor lelepleződik a valóság:)))

Amúgy engem is sokszor frusztrál a dolog,de most ráadásul betegek is a gyerekek így inkább beveszek minden nap egy "leszarom" kapszulát és nem érdekel mi van otthon...nem tudok mit csinálni...a picinek félóránként kell szívni az orrát, a nagy is elég nyűgös...majd ha jól lesznek elkezdem magam behozni valahogy.

Szerintem te se aggódd túl a dolgot!Ha jól lennének akkor meg végképp nem érdekelne a lakás,lent lennék velük amennyit lehet,mert a nagy már kivan ettől az állandó bentléttől.Neki is elege van már a télből,mint nekem...

2013. febr. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Disi ***** válasza:
Nem tudsz este megfòzni esetleg? Apa nem mondtad tud-e segiteni mondjuk játszik velük vagy fürdenek. Nekem csak egy kislányom van, 19 hós, de ha nekem is boltba kell mennem vele főzés előtt akkor csak extra gyors ebédre van időm, apa nálunk most hazajár ebédelni. Én amúgy sem tudok éjfél előtt elaludni így ez estére marad. Pedig az éjjeleink nekünk is borzaszt
2013. febr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Disi ***** válasza:
Bocsi lemaradt: szóval borzasztóak. Vagy amit előttem is írtak hogy besegit apa a főzésbe? Az én férjem is szeret főzöcskézni. Egyáltalán nem vagy csődtömeg, ilyenre ne is gondolj. Mi bevásárolni is külön járunk már ha egy mód van rá, a Réka nevű ciklont ha csak lehet itthon hagyom :)
2013. febr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hétvégén bízd apára a gyerekeket pár órára. Főzz 2-3 féle ételt, amiből le tudsz fagyasztani, és vészhelyzetben elővenni. Közbeeső napokon meg valahogy belefér egy félórás kajakészítés. Bár még csak egy gyerekem van, így is át kell gondolnom, mit mikor csináljak, de nálam az első, hogy amikor csak lehet, kimenjünk a házból (pici lakás). Három variációm van: Vagy előző nap este előkészítem a kaját, majd aznap egy gyors főzés, vagy be a sütőbe (elsül magának, időt persze figyelni kell), vagy gyorsan elkészülő kaja (tésztafélék pl.), vagy fagyóból veszek ki valamit. Ezeket variálom, eégsz jól működik. De tényleg át kell gondolni előre.

Mosni a gép dolga, gyerekkel együtt kiszedjük, adja nekem (egyedül gyorsabb lenne, de ez van), vasalni csak amit nagyon-nagyon muszáj.

Nem csinálsz semmit sem rosszul, csak mindenhol 100%-osan akarsz teljesíteni. Nem érdemes. Állíts fel egy fontossági sorrendet, és soha ne legyen bűntudatod, mert a legfontosabbat mindig megcsinálod.

2013. febr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Itt olvastam, kipróbáltam és nálam tényleg működik. Vasárnap este összeírom mit fogok a következő héten főzni, ez alapján csinálok egy bevásárlási listát. Hétfőn délelőtt elmegyek és megveszek mindent. Főzni úgysem kell, marad vasárnapról. Ideális esetben lányomra anyósom vigyáz addig, de ha nem akkor is megoldható a bevásárlás. Ha olyan a férjed őt is elküldheted vagy ő vigyáz a gyerekekre míg te elmész bevásárolni. Utána már csak kenyeret veszek hétközben, ami séta közben gyorsan megoldhazó. Spórolni is sikerül így, mert csak heti egyszer csábulok el. :-) És persze rengeteg időt és idegeskedést is megspórolok.

Én napközben alszok, mikor a lányom. Persze nem mindig, de gyakran. Viszont este miután elaludt akkor kezdem a munkát. Bagoly tipus vagyok. Kétnaponta főzök, máskor vasalok vagy ami kell. Porszívózást, portörlést, mosást, teregetést együtt csináljuk a lányommal. És szerencsére néha férjem is besegít. Főleg mosogat, mert azt én nagyon utálok.

És tényleg ne akarj tökéletes lenni :-)

2013. febr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem már nagyobbak a gyerekeim, a kicsi 2 éves, így már könnyebb a dolgom, mert mostmár beállt az alvásuk, így a házimunkát a délutáni alvásidőben gyorsan megcsinálom. Apa csak az esti fürdetésbe segít be. Ő fürdeti a fiúkat, én közben odarakom a másnapi ebédet, majd lefektetem őket, szerencsére ez is megvan hamar, így folytatom a főzést, és általában két napra főzöm.
2013. febr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Apuka merre van ilyenkor?
2013. febr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!