Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos a kisfiam. Fél...

7 hónapos a kisfiam. Fél 8kor, fürdés után cicin elalszik, utána viszont egyre korábban ébred. Mi a baj?

Figyelt kérdés
Már hozzátáplálunk, vacsorára tejpépet kap, fürdés után cicin alszik el. Mostanában rettentő sokszor ébred fel, ami még elmenne, de ha megetetem, akkor elalszik, majd 10 perc múlva felébred és éktelenül üvölt. Nem akarom éjjelente 10x szoptatni, mert biztos, hogy erre nincs szüksége. Csakhogy máshogy nem alszik el. Lassan teljesen kikészülök, ajánljatok már valamit! Fogzás szert, homeos dolgokat, éjjeli fényt, mindent kipróbáltam, de ez napról-napra rosszabb.
2013. márc. 26. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 8 hónapos volt a fiam amikor ugyanígy egyre többször ébredt, aztán elkezdett fogyni is így rájöttünk a dokival hogy tápszer kell neki pótlásnak mert hiába volt tejem már nem volt elég tápláló és ezért ébredt sokszor és tényleg megoldodott ,csak fogzáskor kel többször.
2013. márc. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha vacsorára tejpépet is eszik, meg még szopik is, akkor nem hiszem, hogy csak az éhség keltené. Persze, lehet, hogy megéhezik az éjszaka folyamán, de nem ennyiszer.

Én inkább gyanakodnék fogzásra, illetve szepaszoronásra. Azt próbáltad, hogy mellé fekszel? lehet, az is elég lenne ha érezné, hogy mellette vagy.

2013. márc. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is kezdődött: fogzás és szepaszorongás: este a kiságyban úgy alszik el, hogy fogja a kezem és éjfél felé ébred, jön hozzánk és mivel többször ébred, nem bírtam a felkelést, azóta nyugodt mama-nyugodt baba van :) ezzel nem lehet elrontani , a szopis babáknál más a kötődés. 8 hónaposan bújt ki az első foga, most a második. Jövő héten lesz 9 hónapos. Nem feltétlenül a tejeddel van gond, ez élettani sajátosság.
2013. márc. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy egy ekkora gyerek az éhség miatt ébred éjjel. Nem is nagyon kellene már ennie éjszaka. Szerintem is inkább fogzás állhat a háttérben. Bár annak más jelei is vannak... Vagy tényleg szeparációs szorongás...
2013. márc. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Külön szobában alszunk első perctől kezdve, a szobájában nincs másik ágy, ha meg közénk viszem, a férjem nem tud aludni.

De akkor lehet, hogy egy matraccal költözöm én :-(

A szepa szorongásra már gondoltam, de napközben olyan jól eljátszik egyedül. Foga még nincs, semmi jele.

2013. márc. 26. 11:40
 6/7 anonim ***** válasza:

2es vagyok

Próbáld ki, hogy kicsit oda "költözöl".

A szepaszorongás nagyon sokféleképpen elentkezhet, lehet, hogy nálatok így, csak éjszaka. Nappal van, ami lekösse, sok a dolga:), éjjel viszont van ideje azon filózni, anya megvan- e még:).

Kitartás, el fog múlni:)!

2013. márc. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor tényleg marad a költözés :-)
2013. márc. 26. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!